×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. augusts, 2013
Drukāt

Jelgavas Biznesa inkubatora uzņēmums izstrādā sniega “dēļriteni”

Foto-LETAFoto-LETA

Jelgavas Biznesa inkubatora uzņēmums SIA “AntiGravitators” sporta lietu tirgum izstrādājis jaunu produktu – sniega “dēļriteņus” vai velodēļus jeb “BoardBikes”, aģentūru LETA informēja SIA “JIC biznesa inkubators” izpilddirektors Agris Ķipurs.

Šāda aprīkojuma idejas autors un SIA “AntiGravitators” īpašnieks Dins Danne skaidroja, ka “BoardBike” jeb sniega “dēļritenis” principā ir velosipēds ziemas apstākļiem un braukšanai no kalna. Uzņēmuma mērķis ir globālā tirgus iekarošana, koncentrējoties uz kalnu reģioniem.

“No vienas puses, tā ir inovācija, no otras – ne, jo katrs BMX un MTB entuziasts ir mēģinājis ziemā savam ritenim piebūvēt vecu, uz pusēm pārgrieztu, sniega dēli,” skaidroja Danne. “Taču sniega dēlis nav īsti piemērots, jo tā ģeometrija neatbilst braukšanas prasībām. Abiem diviem sniega dēļiem jābūt saistītiem vienotā ģeometrijā, lai tie, kaut arī kustas neatkarīgi, veidotu vienotu sānu rādiusu, kas būtiski uzlabo pagriezienu kvalitāti”.

Ziemas “dēļritenis” vai velodēlis ļaujot izpildīt pilnīgi visus BMX trikus, turklāt tas sniedzot iespēju veikt arī snouborda elementus un pat sacensties uz ātrumu līdzīgi kā BMX krosā, kas ir olimpiskais sporta veids.

“AntiGravitators” izstrādātais dēļritenis pilnībā tiek ražots Latvijā, ievesti tiek tikai sēdekļi, rokturi un gultņi, informēja Danne.

“Kad nākotnē palielināsies ražošanas apjomi un būs izdevīgāk sākt pašiem izgatavot visas sastāvdaļas, noteikti tās tiks ražotas Latvijā, jo mūsu mērķis ir prezentēt “dēļriteņus” kā Latvijā ražotu produktu ar augstu pievienoto vērtību, kas varētu nest Latvijas vārdu tālāk pasaulē,” pauda uzņēmuma saimnieks.

Viņš skaidroja, ka produkta ideja “gaisā virmojusi jau piecpadsmit gadu – kopš laika, kad Latvijā ienāca snoubords un BMX. Tad arī radās ideja par velosipēdu ziemai, apvienojot riteni un dēli. Kā biznesa projekts ideja tapa pagājušajā rudenī, un gada laikā tā strauji izaugusi līdz pirmajiem taustāmajiem eksemplāriem”.

Jaunais sniega “dēļriteņa” modelis esot testēts kopš pagājušā pavasara, izturējis vairākas pārbaudes un ir gatavs šai ziemai. Pagaidām “dēļritenis” ir prezentēts aktīviem BMX un MTB sportistiem un entuziastiem, kuri to atzinuši par ļoti labu un ērtu.

Šoziem ar sniega “dēļriteni” plānots iepazīstināt arī plašāku publiku, veidojot pavisam jaunu kalnu kultūras sastāvdaļu. Šī gada ziemai tiks saražots neliels skaits “dēļriteņu”, ar kuriem cilvēkiem būs iespēja veikt testa braucienus. Tie tiks atrādīti izstādēs, prezentēti tirgotājiem un piedāvāti kā balvas vairākās sacensībās.

Uzņēmums “AntiGravitators” plāno, ka būs aktīvs BMX un MTB labāko braucēju un profesionāļu atbalstītājs, kā savu artavu dodot jaunos “snoubaikus” un organizējot nometnes ar mācībām un testiem.

Danne skaidroja, ka jauno “snoubaiku” auditorija nebūs tikai ekstrēmo sporta veidu cienītāji. Kaut arī tie būs lieliska iespēja velobraucējiem trenēties arī ziemas periodā borderkrosa trasē kopā ar snoubordistiem un slēpotājiem, tiks ražoti arī ērtāki “dēļriteņi”, kas būs piemēroti komforta cienītājiem, piemēram, cilvēks gados varēšot doties uz kalniem slēpot kopā ar visu ģimeni un braukt lejā no kalna, ērti sēžot uz sēdekļa.

SIA “AntiGravitators” reģistrēta pagājušā gada 29.novembrī Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+