×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. janvāris, 2015
Drukāt

Jelgavas ledus mākslinieki ar sudrabu atgriežas no Ķīnas (1)

Foto: jelgava.lvFoto: jelgava.lv

Harbinā (Ķīna) notikušā ledus skulptūru pasaules čempionātā tēlnieks Kārlis Īle kopā ar Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītāju Mintautu Buškevicu izcīnīja godalgoto otro vietu, izveidojot skulptūru “Lietus suns” (The Rain Dog), liecina ieraksts portālā jelgava.lv.

Latvijas komanda ieguva otro vietu 27 pasaules komandu konkurencē.

Jelgavas pilsētu Ķīnas 31. Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā kopumā pārstāvēja divas komandas, mākslinieki – Kārlis Īle, Mintauts Buškevics, Maija Puncule un Ainars Zingniks.

Harbinas Starptautiskais Ledus festivāls ir viens no pasaulē prestižākajiem mākslas notikumiem, kas kopš 1985. gada ik ziemu pulcē tūkstošiem mākslinieku no visas pasaules.

Jāatgādina, ka 2011. gadā K.Īle kopā ar M.Buškevicu Harbinā, izveidojot skulptūru “Alise brīnumzemē”, izcīnīja pasaules čempiona titulu. Savukārt 2012. gadā mākslinieki no Harbinas atveda mājās divas godalgas. Kārlis Īle izcīnīja otro vietu Ledus skulptūru konkursā ar kompozīciju “Dzīves grāmata”, bet Sniega skulptūru konkursā par vislabāko atzina darbu “Sapņotāji”, ko K.Īle veidoja kopā ar Agnesi Rudzīti-Kirillovu un Maiju Punculi.

Pēc veiksmīgi aizvadītā ledus skulptūru festivāla Ķīnā Kārlis Īle kopā ar Maiju Punculi janvāra beigās dosies uz Kanādu, kur norisināsies 28. Starptautiskais ledus skulptūru konkurss “Kristālu dārzs” (Crystal Garden). Kanādā mākslinieki K.Īle un M.Puncule veidos skulptūras par tēmu “Spēles māksla” (The Art of Play).

Pēc konkursa Kanādā Kārļa un Maijas ceļš vedīs atpakaļ uz Latviju, kur mākslinieki pārstāvēs Latvijas vārdu 17.Starptautiskajā ledus skulptūru festivālā Jelgavā . Šis festivāls tiks aizvadīts zem pilsētas 750 gadu jubilejas zīmes. Festivāla tēma – “Ledus pasaka” (Ice Fairy Tale). Festivāla norises laiks no 6. līdz 8. februārim.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lieliski!

Draugiem Facebook Twitter Google+