×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. janvāris, 2016
Drukāt

Jelgavas ledus skulptūru festivālā būs skatāmi pasaules brīnumi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 5. līdz 7. februārim Jelgavā, Pasta salā, kas atrodas pašā pilsētas sirdī, norisināsies Baltijā lielākais ledus mākslas festivāls ar tēmu “Pasaules brīnumi”, kurus radīs trīsdesmit divi mākslinieki no desmit valstīm.

Pasaules vēsturē ir atrodami visievērojamākie objekti, lietas, parādības notikumi, kas radīti pateicoties gan cilvēka darbam, gan dabas procesu norisēm. Apmeklētājiem būs iespēja aplūkot Pasaules brīnums caur mākslinieku redzējumu no 5. līdz 7. februārim pilsētnieku iemīlētajā pasākumu vietā – Pasta salā, kas atrodas pašā Dalībai festivālā žūrijas komisija apstiprināja profesionālus tēlniekus no desmit valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Polijas, Francijas, Bulgārijas, Nīderlandes, Norvēģijas un Kanādas.

Festivāla ietvaros taps ne tikai konkursa darbi, bet arī papildus dažādi ledus mākslas objekti – ledus bārs, demo skulptūras un foto skulptūras. Kopumā konkursa darbu un papildus ledus skulptūru veidošanai tiks izlietotas vairāk kā 70 tonnas ledus. Vien jāpiemin, ka ikvienam no 1. februāra būs iespēja sekot līdzi tiešraidē www.festivali.jelgava.lv, kā ledus bloki tiek apvienoti vienā veselumā un pārvēršas.

Svētkos, kā jau ierasts, būs sarūpēti pārsteigumi! Uz lielās skatuves uzstāsies – Laimis Rācenājs un mariači grupa “Sol Y Sombre”, Liene Greifāne (Candy), OZOLS, J. Lūsēna muzikālā apvienība Promenāde, Anmary un Uģis roze.

Īpaša izvērtīsies svētku pirmā dienā, kurā tiks apbalvoti festivāla laureāti un atklāšanas ceremonijā ikkatrs apmeklētājs varēs ieraudzīt 700 Pasaules brīnumus, kurus uz skatuves uzburs jelgavnieki.

Tāpat arī pirmajā vakarā būs baudāms bundzinieka Gundara Lintiņa jubilejas koncerts, kurā uzstājas mūziķi un tautā iemīļoti dziedātāji, ar kuriem Gundars Lintiņš sadarbojies savas muzikālās karjeras laikā, sniedzot patiesu prieku ne tikai saviem draugiem un domubiedriem, kopīgi muzicējot šajā nozīmīgajā dienā, bet arī savas pilsētas Īpaši ģimenēm un pašiem mazākajiem festivāla apmeklētājiem sestdien un svētdien dienas garumā Pasaules brīnumu salā norisināsies muzikālas izrādes un rotaļas bērniem kopā ar iemīļotiem tēliem.

Tāpat arī katru vakaru būs vērojami skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumi, skulptūru spīdēšana, bet debesīs iemirdzēsies svētku uguņošana kopā ar dīdžejiem Īpaša uzmanība aicinām vērst uz biļešu cenām, kuras iepriekšpārdošanā, līdz 4. februārim iespējams iegādāties lētāk www.bilesuparadize.lv

Vairāk par festivālu: www.festivali.jelgava.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+