Latvijā
Novados

Jelgavas novada pašvaldība gatava evakuēt iedzīvotājus plūdu zonā 0

Foto – LETA

Jelgavas novada pašvaldība pēc lietavām apzinājusi mājas plūdu riska zonās, lai vajadzības gadījumā iedzīvotājus varētu evakuēt, aģentūru LETA informēja pašvaldības izpilddirektora vietnieks Valdis Buividaitis.

Pašvaldības pārstāvis klāstīja, ka lielākus draudus mājām rada mazās upītes, kuru novada teritorijā ir vairāk nekā 15, jo pašlaik upēs sāk nonākt ūdens no laukiem. Piemēram, Tērvetes upē pie Bramberģes ūdens līmenis ir cēlies par 90 centimetriem. Arī četrās hidroelektrostacijās novada teritorijā ūdens līmenis ir tuvu kritiskajam, lai sāktu iet pāri slūžām.

Lai arī situācija novadā ir mierīga, ir apzināti apmēram 20 māju iedzīvotāji, kuriem plūdu riska gadījumā būs nepieciešams sniegt palīdzību.
“Uz ceļiem veidojas bedres, iesēdumi, visur ir ļoti slapjš,” stāstīja Buividaitis, skaidrojot, ka novadā lietus dēļ iekavējusies ziemāju sēja, ko varētu sākt vien pēc nedēļas, kad apžūs lauki. Vietām nav novāktas arī pupas un vasarāji.

Saistītie raksti

Kaimiņu Ozolnieku novadā atbildīgais speciālists šorīt apbraukājis novadu, lai apzinātu lietavu nodarītās sekas, konstatējot, ka lieli postījumi pašvaldības īpašumam nodarīti nav, aģentūru LETA informēja Ozolnieku novada pašvaldības izpilddirektors Andulis Židkovs. Viņš skaidroja, ka ir nelielas lokālas problēmas, piemēram, lietus ūdens kanalizācijas aizdambēšanās.

Pašlaik pašvaldības rīcībā nav informācijas, ka upēs celtos ūdens līmenis, tāpēc arī plūdu risku neesot.

Jau vēstīts, ka otrdien ūdens līmenis turpinās paaugstināties Vidzemes, Latgales un Zemgales upēs, kā arī Kurzemes dienvidu daļas upēs un Ventā. Daudzviet teritorijas applūdīs arī ārpus palienēm, iespējami ceļu izskalojumi.

LA.lv