Mobilā versija
+2.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
26. marts, 2014
Drukāt

Jelgavas novads lūgs kompensēt zaudējumus par cietušajiem ziemājiem (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Jelgavas novada domes deputāti aicinās Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu un Zemkopības ministriju sniegt atbalstu graudaugu, rapšu audzētājiem saistībā ar katastrofālu ziemāju sējumu izsalšanu un bojāeju. Tas trešdien nolemts domes sēdē, informē Jelgavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Erno.

Pašvaldībā norāda, ka aizvadītā ziema ar sniega trūkumu, kas mijās ar stipru kailsalu, nodarījusi lielus postījumus ziemāju sējumiem. Lai arī patlaban tiešs iespējamo kaitējumu apmērs nav aprēķināts, tomēr vairums prognožu liek secināt, ka Zemgalē būs jāpārsēj no 70 līdz 90% ziemāju.

Jau līdz šim publiskajā telpā arī vairākas lielās apdrošināšanas sabiedrības paudušas bažas par augsto izsalšanas risku apdrošinātajiem sējumiem, atzīmē Erno.

Jelgavas novada pašvaldība aicina vērst uzmanību uz faktu, ka klimatiskie apstākļi, kas ietekmējuši izsalšanu, nav bijuši vien lokāla rakstura, bet gan tādi tie bija visā valstī. Tieši tādēļ Jelgavas novada pašvaldība aicina ziemāju izsalšanu vērtēt kā ārkārtēju un būtisku kaitējumu ziemāju sējumu platībām valstī un rast iespēju atbalsta pasākumiem zemnieku saimniecībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Valsts jau ir ieviesusi atbalstu sējumu izsalšanas riskam. Valsts kompensē 50% no apdrošināšanas prēmijas. Izskatās, ka ieguvēji ir tie zemnieki, kuri sējumus apdrošināja.

  2. Tad pirka dzipus un traktorus un kombainus Par rītdienu nedomāja brauca pa kūrortiem

  3. Kāpēc viņi jāatbalsta? Lauksaimniecība ir riska nozare,ko vienmēr ietekmēs laikapstākļi. Pirms diviem gadiem kad bija rekordraža vai kāds no zemniekiem par valsti atcerējās, tad visu naudu sabāza kabatā!

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+