×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. septembris, 2016
Drukāt

Jelgavas pili atjaunos Lietuvas būvnieki

foto: llu.lvfoto: llu.lv

Pirmdien, 19. septembrī Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) tika parakstīts līgums ar darbu veicējiem par Jelgavas pils energoefektivitātes paaugstināšanas un fasādes atjaunošanas darbiem, LA.lv uzzināja LLU.

Darbus 4 957 587,50 eiro vērtībā turpmāko četru gadu laikā veiks pilnsabiedrība “PST un ARMS”.

“Šodien Jelgavas pilij ir vēsturisks brīdis, jo vienojamies ar būvdarbu veicējiem par pils energoefektivitātes paaugstināšanas un fasādes atjaunošanas pasākumiem. Tik nozīmīgi ieguldījumi pilī nav bijuši kopš pagājušā gadsimta, kad tai tika mainīts jumts. Sagaidām, ka uz Latvijas valsts simtgades jubileju un Jelgavas pils 280. jubileju varēsim parādīt jau pirmos renovētos pils spārnus – dienvidu un austrumu fasādes,” līguma parakstīšanas brīdī teica LLU rektore Irina Pilvere.

Savukārt AB “Panevežio statybos trestas” ģenerāldirektors Daļs Gesevičs atzina, ka viņa vadītajam Lietuvas uzņēmumam ir pietiekama pieredze kultūrvēsturisku objektu remontdarbu īstenošanā un Jelgavas pils ir viens no tādiem interesantiem, turklāt arī starptautiskiem projektiem. AB “Panevežio statybos trestas” šobrīd veic arī Viļņas pils atjaunošanu.

Pilī tiks veikta logu un durvju nomaiņa, bēniņu siltināšana, atjaunota ēkas fasāde un ventilācijas sistēma. Plānots, ka jau šoruden sāksies darbi pils dienvidu spārnā un kā pirmo mainīs ventilācijas sistēmu. Logu nomaiņa un fasādes sakārtošanas sekos pēc tam. Nākamais, kurā secīgi sāksies projektā paredzētie darbi, būs pils austrumu spārns.

Jelgavas pils ir lielākā Baroka laiks pils Baltijā, ko sāka būvēt 1738.gadā pēc slavenā arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projekta. Pils tika nopostīta 2. pasaules kara laikā, taču ir viena no nedaudzajām Kurzemes un Zemgales hercogistes (1562-1772) galvaspilsētas ēkām, kas saglabājusies no 1944. gadā sagrautās Jelgavas pilsētas. 20. gadsimta 50. gados tā atjaunota atbilstoši LLU (toreizējās Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas) vajadzībām, kura atrodas pilī līdz pat mūsdienām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+