×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.9°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
30. janvāris, 2017
Drukāt

Jelgavas pusē aiztur grupējumu, kurš gadiem nolaupījis un spīdzinājis cilvēkus (25)

Foto - Valsts policijaFoto - Valsts policija

Jelgavas pusē aizturēta noziedznieku grupa, kas vairāku gadu garumā nolaupījusi vientuļus cilvēkus, kuri regulāri sisti, turēti nebrīvē un šajā laikā iztukšoti viņu bankas konti, šodien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Juris Staļģevics.

Staļģevics pastāstīja, ka policijā pagājušā gada 1.jūnijā saņemts personas iesniegums par naudas izspiešanu. Jūlijā, veicot izmeklēšanas eksperimentu par naudas izspiešanu, aizturēta trīs personu grupa, tostarp, grupas organizators.

Kratīšanās Jelgavā un Jelgavas novadā policija atrada 29 svešas pases, 14 banku norēķinu kartes un invalīdu apliecības, kā arī šaujamierocis.

Izmeklēšanā noskaidrojies, ka grupējums bijis lielāks un to vadījis 1958.gadā dzimis vīrietis. Kopumā grupā ietilpa septiņi cilvēki – četri vīrieši, trīs sievietes, kas nodarbojās ne tikai ar naudas izspiešanu, bet arī neliela apjoma nelegāla alkohola un cigarešu tirdzniecību pārsvarā vientuļiem cilvēkiem.

Daļa pircēju palikuši noziedzniekiem parādā un tad noziedznieki viņiem atņēmuši banku norēķinu kartes, no kurām vēlāk izņemta nauda, piemēram, cietušo personu invaliditātes pabalsti. Lai turpinātu šādu rūpalu un katru mēnesi izņemtu cilvēku naudu, cietušos turpināja dzirdīt, tiem tika atņemtas pases, invaliditātes apliecības un viņi ieslodzīti divās ēkās Jelgavas novadā, kur fiziski ietekmēti un turēti antisanitāros apstākļos.

Cilvēkus, kuriem nauda bija jāsaņem pastā, noziedznieki veduši uz pasta nodaļām un nokontrolējuši, vai nauda tiek izņemta.

Četri no cietušajiem ēkās un grupas organizatora dzīvesvietā izmantoti kā vergi, kas bez atlīdzības veikuši dažādus sadzīves darbus, piemēram, rakšanu.

“Principā cilvēki tika speciāli dzirdīti, lai katru mēnesi varētu no viņiem saņemt pabalstus. Ja cilvēks atteicās dot naudu vai izteikt pretenzijas, tad viņi pārsvarā tika fiziski iespaidoti, kas noslēdzās ar viegliem vai vidēji smagiem miesas bojājumiem. Personu sišanā izmantotas koka nūjas un kastete. Bija gadījums, kad cilvēks vests uz mežu un tur iekaustīts. Tāpat cilvēki iebiedēti, lai viņi nevērstos pēc palīdzības. Pārsvarā tie bija vientuļi cilvēki, kuriem ģimenes locekļu tikpat kā nebija. Cilvēki tika turēti divās ēkās, kuras noziedznieki sauca par “pansionātu”, kurā valdīja antisanitāri apstākļi ar netīrību, insektiem, kanalizācijas un siltā ūdens trūkumu. Šajās ēkās dzīvojuši līdz pat desmit cilvēkiem un viņiem piešķirts nedaudz nekvalitatīvas pārtikas, piemēram, makaroni un kauli. Žogs apkārt ēkām nebija, taču ļoti reti cilvēki atļāvās tās pamest. Bija pāris cilvēki, kas devās prom, taču viņi Jelgavā atkal tika atrasti, iekaustīti un atvesti atpakaļ,” skaidroja policijas pārstāvis.

Grupējums darbojies trīs gadus un katram noziedzniekam bijusi sava loma. Sievietes pārsvarā nodarbojās ar naudas izņemšanu no cietušo kontiem. Kopumā grupai izdevies iegūt aptuveni 30 000 eiro.

Grupējumu tur aizdomās par 55 nozieguma epizodēm, lietā pagaidām apzināti 16 cietušie, taču patiesais cietušo skaits noteikti ir lielāks, jo daudzi no šāda statusa atteikušies. Noziedzniekiem tiek inkriminēti pārkāpumi pēc 12 Krimināllikuma pantiem. Organizētā grupa tiek turēta aizdomās par personu nolaupīšanu, cilvēktirdzniecību, izspiešanu, personu turēšanu nebrīvē, nelikumīgu kredītkaršu izmantošanu un vairākiem citiem smagiem un sevišķi smagiem noziegumiem.

Cilvēku nolaupīšana pierādīta divos gadījumos, bet personu turēšana nebrīvē pierādīta četros gadījumos. Aizdomas par nāves gadījumiem policijai nav.

Grupas organizatoram un viņa “labajai rokai” kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, bet pārējām personām noteikti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Organizators, kurš deviņdesmitajos gados bija tiesāts, oficiāli algotu darbu nav strādājis, bet pārvietojies ar glaunu apvidus automašīnu.

Šonedēļ lieta nodota kriminālvajāšanai Zemgales tiesas apgabala prokuratūrā, kurai būs jālemj vai uzrādīt apsūdzības.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Nu kāpēc vecie cilvēki negriezās policijā? Vai tad nesaprata,ka tiek izmantoti dzeršanas,vecuma un bezspēcības dēļ?

  • Tatam
   Izlasi rakstu tur ir atbilde uz tavu jautājumu.

   • kas nodarbojās neliela apjoma nelegāla alkohola un cigarešu tirdzniecību pārsvarā vientuļiem cilvēkiem,bet tads ir stradajaso nabagu valsts sikuznemums –jaasoda butu-

    daļa pircēju ,kas palikuši noziedzniekiem parādā ! Latvijas ubagu uznemums butu jaapliek ar nodokli – VID Cirule adminastrativi jaaizvaalee

  • tāpēc ka tika draudets un uz slimnicu pat braukaja kur bija cietušais lai iznem iesniegumu jo ari tika draudets viņu tuviniekiem!

  • 29 svešas pases, 14 banku norēķinu kartes un invalīdu apliecības, kā arī šaujamierocis.

   Kopumā grupā ietilpa septiņi cilvēki – četri vīrieši, trīs sievietes, kas nodarbojās ne tikai ar naudas izspiešanu, bet arī neliela apjoma nelegāla alkohola un cigarešu tirdzniecību pārsvarā vientuļiem cilvēkiem,bet tads ir stradajaso nabagu valsts sikuznemums –jaasoda butu-

   daļa pircēju ,kas palikuši noziedzniekiem parādā !un tad noziedznieki viņiem atņēmuši banku norēķinu kartes, no kurām vēlāk izņemta nauda, piemēram, cietušo personu invaliditātes pabalsti. Lai turpinātu šādu rūpalu un katru mēnesi izņemtu cilvēku naudu, cietušos turpināja dzirdīt, tiem tika atņemtas pases, invaliditātes apliecības un viņi ieslodzīti divās ēkās Jelgavas novadā, kur fiziski ietekmēti un turēti antisanitāros apstākļos.

  • 29 svešas pases, 14 banku norēķinu kartes un invalīdu apliecības, kā arī šaujamierocis.

   , kas nodarbojās neliela apjoma nelegāla alkohola un cigarešu tirdzniecību pārsvarā vientuļiem cilvēkiem,bet tads ir stradajaso nabagu valsts sikuznemums –jaasoda butu-

   daļa pircēju ,kas palikuši noziedzniekiem parādā ! Latvijas ubagu uznemums butu jaapliek ar nodokli – VID Cirule adminastrativi jaabridina!

 2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Un šādi brīnumi notiek Zemgales pērlē!?
  Ko dara vietējais gorodovojs un ko ar viņu darīs augstāk stāvošie palkavnieki un ģenerāļi? Krievu laikos mums (kādiem 10 vīriem) no rīta pirms darba (pirms astoņiem) kolēģis izstāstīja anekdoti par čukču, kurš bija redzējis to cilvēku kā dēļ skatuvi rotā uzraksts, ka “viss cilvēka labā”. Jau pēc 20 min ieradās KGB virsleitnants un tautas balsi sašņorēja. Bet te dienā(!) pērlē(!) gadiem konvojē bomžveidīgos uz bankām un… ?

 3. Jūs naivuma apsēstie, ziņot par tādiem nozīmē sevi norakt. Citi vēl ierosina ministram personīgi vēstuli rakstīt, a zini vispār cik tādas vēstules pazudušas un rakstītāji pēc tam. Gan ne par tādiem sīkumiem kā šis.

 4. ne palaist uz brivam kajam!!! tos kropļus!!!

  • 12.oktobri 2016 gada jelgavas vēstnesi bija jau raksts par viņiem “Policija lūdz atsaukties cietušos” un tir var palasit par viniem un bildes aari ir ar personam

 5. Ja, Sergejs Tahmachovs. Bandas vadonis. Pazistu vinju 10 gadus. Paldies Dievam ir aiz restem. Sen vajadzeja.

 6. Interesanti: “… pārējām personām noteikti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.” Normāli??? Tiem, kas vairākus gadus turējuši “apcietinājumā” nevainīgus cilvēkus!
  Un vēl: “… jālemj VAI uzrādīt apsūdzības.” Varbūt neuzrādīt? Nekas TĀDS jau nav noticis, ja?

 7. Jumts būs dusmigs un gaidiet Jelgavas poliču maiņu pat atvaļināšanu no ģenerāļu puses – tiem dāčas vajag… Kā piemērs Dobelē – neviens pat neiedrošinās narkotočkas meklēt – zaudēs amatus…

  • Aizmisu – slēgt točkas nav tas pats kas tvarstīt vistu zagli – bīstami amatam.

  • Laikam jau katrā pilsētā ar 10 000 iedzīvotājiem un vairāk ir kaut kādas 90to gadu paliekas, jo tās ir tieši tik lielas un tajā pašā laikā tik mazas lai tur viss notiktos un varētu tikt pieskatīts no augšas.

 8. Un vietējie iedzīvotāji par “pansionātiem”, protams, kā parasti neeeeeko nezināja. Vienreizēji jaukā Latvijas sabiedrība! Un kur tad Sociālais dienests? Tas sēž kabinetā, tam papīru slogs uzkrauts, nav kad un nav arī ar ko iedzīvotājus apmeklēt. Teorija bez prakses ir nekas.

 9. Ja par laupītāju izdarībām vēstuli noadresēs I.Ķuzim viņš to pāradresēs izpildītājam un kas var galvot ,tas nevarētu būt laupītāju,, jumts,,.Agrāk varēja pasūdzēties piemēram uz iekšlietu ministriju Maskavā,tad no turienes atsūtītu tādus profesionāļus kas sagūstītu laupītājus un atklātu to ,,jumtu,, un visu ķēdīti līdz pašai augšai.Uz Briseli nav rakstīt,no turienes atnāks rīkojums izmaksāt sāpju naudu laupītājiem par ciešanām ,piemēram pārāk ilgi gaidot tiesu.

 10. Sergejs Tahmačovs

 11. Diemžēl šādas līdzīgas situācijas ir vairākos pagastos Latvijā. Protams,
  katrā dažādsvardarbības mērogs un izrīcības. Ziņot policijai ir bīstami, jo par to tūlīt uzzina šie reketieri. Vienīgais rakstī Iek’\slietu minitram u/vai Intam Ķuzi, prasīt neatvērtt vēstuli sekretārei, bet nodot augstākajām amatpersonām personīgi. Nu ja, ja pulveris tajās? Varbūt nogādāt personīgi vai meklēt citus variantus sazināties, bet gan nekad neziņot vietējai policijai. Prasīt neizpaust vārdu. Varbūt ziņot no nereģistrēta telefona.

  Šādi iesniegumi jau tikuši rakstīti ministram un Valsts policijai,kaut kas ticis darīts, bet pēc laika cilvēku terorizēšana turpinās, nelegālā alkohola, cigarešu piegāde un tirdzniecība turpinās no citiem punktiem – no dzīvokļiem.

  • Var jau rakstīt vēstuli Ķuzim,bet viņš jau neskries gūstīt bandītus,viņš vēstuli izpildei noadresēs padotiem,bet kas var galvot ka kāds no padotiem nav bandītu ,,jumts,,.
   Boļševiku laikos varēja griezties pie iekšlietu ministra Maskavā,tad no turienes atsūtītu tādus izmeklētājus ,kas ne tikai arestētu laupītājus,bet arī viņu piesedzējus, tad gan sāktu ripot vietējo priekšnieku galvas.
   Uz Briseli nav ko taisnību meklēt ,no turienes pienāks pavēle izmaksāt naudu no valsts kases laupītājiem par ciešanām,kas varētu būt saistīta ar policistu brutalitāti pie aizturēšanas vai nesamērīgi ilgo laiku līdz tiesai.

 12. Kur ir noziedznieku foto? Arī VP mājas lapā nekādas informācijas. Vai lieta izvilkta no mistkastes

 13. vai var pateikt šo izdzimteņu vārdus? Atbildēt

  vai var pateikt šo izdzimteņu vārdus?

Draugiem Facebook Twitter Google+