×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
21. marts, 2017
Drukāt

Jelgavnieki apstrīd “Depo” veikala būvatļauju upes krastā (9)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ingurda Lazdiņa izstrādātajā kompromisa priekšlikumā pret Lielo ielu izvietots lielveikala "Depo" noliktavas gals, ko paslēpj zaļš piecpadsmit metru augsts uzkalniņš. Šo priekšlikumu būvvalde pat neizskatīs.

Vairāku jelgavnieku dibinātā biedrība “Jelgavas attīstībai” domē apstrīdējusi “Auras centram” izdoto būvatļauju tirdzniecības centra “Depo” būvniecībai Lielupes krastā Jelgavā, noskaidroja aģentūra LETA.

Biedrību šomēnes dibinājušas personas, kuras ilglaicīgi un konsekventi ir iebildušas pret tirdzniecības centra būvniecību Lielupes krastā, kas, viņuprāt, būtiski kaitēs pilsētas ainavai un pilsētas tēlam. “Firmas.lv” informācija liecina, ka biedrību ir dibinājuši Jānis Āboliņš, Ilona Drīliņa, Ilmārs Drīliņš, Vents Grietēns un Gaitis Grūtups.

“Jelgavas attīstībai” biedri uzskata, ka būvatļauja ir pretrunā ar sabiedrības tiesībām dzīvot labvēlīgā vidē, jo “Depo” iecerēts blakus Lielupes promenādei un netālu no Jelgavas pils. Viņuprāt, būvatļauja paredz masīvu, ainavai un vides kontekstam neraksturīgu apbūvi, kas iznīcinās Jelgavas pils iztveres zonā esošo ainavu, tādējādi pasliktinot arhitektūras pieminekļa un tā apkārtnē esošās vides stāvokli.

Savā iesniegumā domei biedrība atsaucas uz Satversmes 115.pantu, kas paredz, ka valsts aizsargā ikviena tiesības dzīvot labvēlīgā vidē, sniedzot ziņas par vides stāvokli un rūpējoties par tās saglabāšanu un uzlabošanu. Viņuprāt, izsniedzot būvatļauju “Depo” būvniecības iecerei, pantā garantētās tiesības tiek nesamērīgi pārkāptas.

“Jelgavas attīstībai” iesniegumā, kas nosūtīts Jelgavas domes deputātiem, norāda arī, ka būvatļauja neatbilst lokālplānojumam un citiem normatīvajiem aktiem. Sūdzības iesniedzēji skaidro, ka būvei jābūt reprezentablai, būvapjomam jābūt veidotam ar dažādu stāvu augstumu, ēkai jārespektē apkārtējās vides un pilsētbūvniecības struktūras īpatnības. Biedrība norāda arī, ka SIA “Auras centrs”, iesniedzot būvniecības ieceri, balstās uz nederīgu inženiertopogrāfisko plānu, kas ir novecojis, tāpat nav skaidra arī satiksmes organizācijas shēma un plānotie pārbūves darbi tuvējās ielās.

Biedrība satraukta arī par citu normatīvo aktu pārkāpumiem, gatavojot projektu un izsniedzot būvatļauju.

“Depo” pretinieki norāda arī, ka domei nav tiesisku šķēršļu atcelt būvatļauju, lai arī iepriekš pašvaldības pārstāvji pauduši, ka pašvaldībai nav tiesību noraidīt būvniecības ieceri, jo citādi domei un deputātiem nāksies atlīdzināt attīstītājam nodarītos zaudējumus. Biedrība uzskata, ka ar šādiem izteikumiem pašvaldība maldina sabiedrību.

Biedrība prasa domei atcelt būvvaldei lēmumu par būvniecības ieceres akceptēšanu un būvatļaujas izsniegšanu, kā arī lūdz iespēju izteikties domes sēdē, kurā varētu lemt par
būvatļaujas anulēšanu.

Grūtups aģentūru LETA informēja, ka šodien būvatļauju apstrīdēt gatavojas arī Cukura ielas rajona māju iedzīvotāji.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā būvatļauju par prettiesisku lūgusi atzīt arī biedrība “Direct Impact”, savukārt šodien, uzskatot, ka pret Jelgavā plānoto “Depo” veikalu tiek vērsta kampaņa Igaunijas investīciju fonda “EfTEN Capital” vadība vērsās Drošības policijā ar iesniegumu pārbaudīt Viktora Guščina un viņa saņemtā finansējuma izlietojumu, kā arī iespējamo saistību un intereses ar ārvalstu izlūkošanas un drošības dienestiem, vēršoties pret uzņēmumu.
Tāpat vēstīts, ka Igaunijas fondam “EfTEN Capital” Jelgavā iepazīstinot ar ieceri Lielupes krastā būvēt lielveikalu “Depo”, plaša viedokļu apmaiņa izvērtās par to, cik reprezentatīva būs jaunā būve.

Vairāki jelgavnieki iebilda, ka iecerētais objekts neizskatītos reprezentatīvi, lai arī teritorijas lokālplānojumā noteikts, ka apbūvei teritorijā pie Lielupes jābūt augstvērtīgai un reprezentatīvai. Piemēram, Jānis Āboliņš, pārstāvot iniciatīvas grupu, kas nav mierā ar veikala būvniecību, pauda, ka “reprezentatīvs” nozīmē “pārstāvniecisks”, un jautāja, ko īsti pārstāves tipveida ēka pie upes.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Sveiki
  Tas ir informēt sabiedrību par to, ka mēs esam kristiešu organizācija, kas izveidota, lai palīdzētu cilvēkiem, kuriem nepieciešama finansiāla palīdzība, piemēram, finansiāla palīdzība. Tātad, ja jums rodas kādas finansiālas grūtības vai jums ir kāda finansiāla problēma, un jums ir nepieciešami līdzekļi, lai sāktu savu biznesu, vai arī jums ir jāmaksā rēķini ar īsu un ilgtermiņa izvēli ar zemu procentu likmi par 2% par katru personu un uzņēmumu. lūdzu, sazinieties ar mums šodien pa e-pastu Adrese: (JOHNROYSTER321@GMAIL.COM) Bībele saka (Lk. 11:10) Par visiem, kas lūdz saņemt; kas meklē meklēt; un tam, kas klauvē, durvis tiks atvērtas. Tāpēc neaizmirstiet šo iespēju, jo Jēzus ir tas pats vakar, šodien un uz visiem laikiem. Lūdzu, tas ir domāts nopietnai domāšanai, un Dievs, kas baidās no cilvēkiem, saņem mūsu sirsnīgus sveicienus no kristiešu organizācijas. Sazinieties ar mums šodien ar šo e-pastu: (JOHNROYSTER321@GMAIL.COM)

 2. Sveiki,
  Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums? Vai jūs esat parāds? Vai jums ir slikta kredīta? vai jūs esat noraidījis bankas, vai jums ir nepieciešams aizdevums, lai uzsāktu savu biznesu? Mēs izsniedzam aizdevumus cilvēkiem, neskatoties uz viņu sliktajiem / sliktajiem kredītreitingiem. Mēs izsniedzam gan biznesa, gan individuālos aizdevumus ar ilgtermiņa un īstermiņa izvēli, ar zemu procentu likmi 2% apmērā par katru personu un uzņēmumu .. Mūsu aizdevumu programmētājs ir ātrs un uzticams, piemērojams šodien un saņem tūlītēju atbildi. Mūsu Aizdevumi ir labi apdrošināti, 100% garantēti, un klientiem tiek nodrošināta maksimāla drošība. Lai saņemtu papildu informāciju, sazinieties ar mums, izmantojot mūsu e-pasta adresi: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)
  E-pasts: (MAGRETJAMES321@GMAIL.COM)
  Magret james MD / CEO

 3. Laba diena, Mans vārds ir Juris es esmu pilsonis lativa es gribu liecināt par labu aizdevumu aizdevējs, kurš parādīja gaismas, kas man pēc scammed ar 4 dažādiem interneta starptautiskajiem aizdevējiem, viņi visi sola, lai dotu man aizdevumu pēc tam, kad man samaksāt daudz maksu kas dod neko un sasniedza ne pozitīvu rezultātu. Es pazaudēju savu grūti nopelnīt naudu, un tas bija pavisam 8,000euro. Kādu dienu, jo man bija pārlūkojot internetu, meklē forsterated kad es nāca pāri liecību vīrietis, kurš arī tika scammed un galu galā got saistīts legit aizdevumu uzņēmumam nosaukumu kungs Sergejs shikunov Loan firma (sergeyshikunov@yahoo.com), kur viņš beidzot ieguva savu aizdevumu , tāpēc es nolēmu sazināties ar pašu aizdevumu uzņēmumam, un tad teica, viņiem mans stāsts par to, kā man ir scammed ar 4 dažādiem aizdevējiem, kuri neko nedarīja, bet protams, man vairāk sāpes. Es izskaidrot sabiedrībai pa pastu, un visi viņi man teica, bija raudāt ne vairāk, jo es saņemšu savu aizdevumu savā uzņēmumā, un arī man ir izdarījis pareizo izvēli sazinoties ar viņiem. i piepilda kredīta pieteikuma veidlapu un turpināja ar visu, kas tika pieprasīts no manis, un man bija dota aizdevuma summu 600,000.00 eiro ar šo lielisko Company (Sergey kungs shikunov Loan Firm} Sergeja shikunov kungs pārvalda un šeit es esmu šodien apmierināts ar savu ģimeni jo M. Sergejs shikunov aizdevumu firma man ir devis aizdevumu, lai es zvērests manu self, ka es saglabātu apliecinādams internetā par to, kā es got manu kredītu. Vai jums ir nepieciešams kredīts steidzami? laipni un ātri sazināties ar Mr Sergejs shikunov Loan Firm tagad savu aizdevumu pa e-pastu: (sergeyshikunov@yahoo.com) es uzskatu citi cilvēki arī dod liecību par šo pašu godīgs aizdevējam

 4. Tas ir vienkārši apkaunojoši, ka tik specifiskas institūcijas kā DP tiek iesaistītas, lai iebiedētu Jelgavas pilsonisko sabiedrību.
  Iedzīvotāji ir pret projektu rajonā ap Pili un pludmali- arī es un manējie, kā arī visi man zināmie ļaudis. Nepazīstu nevienu, kurš to atbalstītu. Esmu pret šo konkrēto Depo un pret visiem citām būvēm tajā rajonā vispār.
  Un, protams, ka tādi kā Guščins izmanto iedzīvotāju, krievvalodīgo, satraukumu. Kāda kārts un tieši pirms pašvaldības vēlēšanām…Ko tas iedos uz vēlēšanām vēl redzēs…Saskaņai &co jau tā ir ievērojams vēlētēju % Jelgavā…Depo būs palīdzējis Guščinam pārņemt varu pilsētā – varbūt to DP vajadzētu pavērtēt?
  Bet vispār tas ir vienkārši apkaunojoši. Nicinājums pret sabiedrības interesēm un kultūrvēsturiskām vērtībām – Bode pāri visam!

 5. Jelgavā ir daudz vietu, ko vajadzētu atdzīvināt, kas būtu tādam veikalam piemērotas. Kaut vai pamestā cietuma teritorija – pietiekami tuvu centram, visiem ceļiem, pietiekami plaša, gan jau arī visādas ūdens un kanalizācijas trubas zem zemes ir palikušas. Tā pļava pie pils nav ne tik ērti pieejama, ne tik liela. Depo Jelgavā būtu labi, bet tam loģiskā vietā.

 6. Jelgavnieki nav pret Depo būvi, bet viņi negrib šo noliktavu pilsētas centrā pie Lielupes un Jelgavas pils, Promenādes. Lai būvē pilsētas nomalē.

 7. Vai LA kā nacionālam izdevumam tomēr nevajadzētu nevis kā papagailim atkārtot dažu bļāvēju teikto, bet rakstīt par to, ka šodien piesaistīta drošības policija, lai pārbaudītu kampaņas naudas izcelsmi, kas ir saistīta ar vienu no Krievijas galvenajiem aktīvistiem..Tas ir ļoti nopietni.

  • Atvainojos, par to jau rakstā ir tālāk rakstīts. Katrā ziņā ras man šķiet daudz nopietnāk kā šo protestētāju runas, viņi nepārstāv visus jelgavniekus ,daudzi vairāk šo veikalu tieši gaida beidzot.

 8. Stulbs jautājums_ ko reprezentēs tipveida būve!?
  saprotams , ka noliktavu!!!!
  Es teiktu, īpaši reprezentatīva noliktava, kurā no pludmales nogurušās sievas un vīri varēs rekreatēties , jo tur lūk tirgos arī makšķeres un pludmales krēslus kopā ar čipsiem un pāris kolām.
  Bet par bērneļiem būs īpaši padomāts….tiem būs pieejamas konfektes!

Draugiem Facebook Twitter Google+