×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
18. oktobris, 2016
Drukāt

Jelgavnieki protestē: kāpēc pils tuvumā vajag lielveikalu? (4)

Jelgavas pils.Jelgavas pils.

Foto - LETA

Portālā “manabalss.lv” publicēta iniciatīva, protestējot pret iecere būvēt lielveikalu iepretim Jelgavas pilij – upes otrajā krastā. Iniciatīva autori “aicina saglabāt vienu no skaistākajiem Jelgavas skatiem”.

“Ierosinu steidzamā kārtā Kultūras ministrijai Jelgavas pilij noteikt likumā paredzēto aizsardzības zonu. Tai būtu jāietver pils ainava tās parādes pusē ievērojami vairāk nekā 100 metru apkārtnē,” uzsvērts iniciatīvā. Ja Jelgavas pašvaldībā ies kā līdz šim, tad Latvijas simtgadē Jelgavas centrā pie Lielupes tilta un XVII gadsimtā pēc arhitekta Bartolomeo Frančesko Rastrelii projektētās pils būs tapis nomācoša izmēra lielveikals- noliktava, skaidro publikācijas autors Gaitis Grūtups. Pēc projekta skices tas esot divreiz lielāks nekā pils.

Savukārt pašvaldība ir uzsvērusi, ka iesniegtais būvniecības ieceres pieteikums lielveikala “Depo” būvniecībai ir noraidīts un cits nav saņemts. Pēc sākotnējā projekta noraidīšanas SIA “Auras Centrs” tiesā iesniedza pieteikumu pret Jelgavas pilsētas domi, kurā apstrīdēja lēmumu nesaskaņot lielveikala “Depo” izbūvi Cukura ielā, taču pēc tam pieteikumu atsauca.

“Šobrīd jauna būvniecības iecere Jelgavas pašvaldībā nav saņemta. Turklāt jāprecizē, ka privātīpašums, uz kura būvniecība bija paredzēta, atrodas Cukura ielā, nevis pļavā pretī Jelgavas pilij,” paudusi pašvaldība.

“Auras Centrs” norādījis, ka tiesas pieteikuma atsaukšana saistīta ar būtiskām izmaiņām uzņēmuma plānotajā projektā un pilsētai un sabiedrībai pieņemama risinājuma sniegšanu. Projekta īstenošanas gadījumā kopējās investīcijas lēšamas 15 miljonu eiro apmērā, un Jelgavā tiktu radītas 120 jaunas darbvietas.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Upes otrā krastā…Ta kurš to redzēs no upes labā krasta?Totāls marasms,vai…konkrētas biznesa,un politiskās intereses!

  2. Jaunas datbavietas? Panīkušais Krūza, kas netālu, bankrotēs un viss ieguvums kompensēsies. Nez kāpēc cukurfabriku likvidējot, par darbavietām neviens neuztraucās. Nevajag mums to monstru.

    • Krūza takš jau sen ir ciet manuprāt… K-rautai un citiem gan briest ziepes. Tas arī laikam ir galvenais iemesls šai akcijai. Veikals taču nebūs pat pils pusē, bet otrā pusē šosejai/tiltam … 🙂 Kārtējo reizi cilvēki tiek tracināti ar nepatiesu/puspatiesu informāciju…

  3. Visur kā “nopietns”arguments – darbavietas. 🙂 🙂 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+