Laukos
Bizness

Jelgavnieki ražos modes lietu – franču skujiņas parketu0


Uzņēmuma vadītājs Ivars Akerfelds
Uzņēmuma vadītājs Ivars Akerfelds
Uzņēmuma vadītājs Ivars Akerfelds

Cēlkoka grīdu ražošanas uzņēmums Jelgavā SIA “Amber wood” ar bankas “Citadele” līdzfinansējumu investēs pusmiljonu eiro un iegādāsies ražošanas tehniku, lai ieviestu un ražotu jaunu produktu – shevron jeb franču skujiņas parketu. “Amber wood” klientu pieprasījums liecina, ka šobrīd Eiropā šis grīdas segums ir modes tendence.

Franču skujiņas parkets ir neregulāras formas, ar slīpiem gala griezumiem un interjeram tas sniedz jaunas dizaina iespējas. “Amber Wood” vadītājs Ivars Akerfelds stāsta, ka aptuveni 80% no uzņēmuma saražotā tiek eksportēts, un šobrīd jūta pieprasījumu no mūsu ārzemju partneriem, kas vēlas iegādāties tieši shevron parketu.

“Arī grīdu segumiem ir modes tendences, un mūsu mērķis ir tām pielāgoties. Samēra liels klientu pieprasījums ir arī pēc dārga un specifiska apdares materiāla, piemēram, ar dažādiem sena koka efektiem,” teica uzņēmuma vadītājs.

Viņš arī atzina, ka kvalitatīva skujiņas parketa izveidei ir nepieciešama speciāla tehnika, jo materiāls grūti pakļaujas industriālai apstrādei. “Šī iemesla dēļ ar “Citadeles” finansējumu esam sākuši ražotnes angāra paplašināšanu un iegādāsimies jaunu tehniku ne tikai konkrētā parketa, bet arī dažādu apdares materiālu izveidei. Ticam, ka varēsim paplašināt pircēju loku, piedāvājot pēc iespējas dažādākas dizaina iespējas,” norādīja Akerfelds.

Savukārt “Citadele” valdes locekle Santa Purgaile atzina – uzņēmums nepārtraukti ir attīstījies, ieguldot investīcijas produkcijas klāsta paplašināšanā un jaunu noieta tirgu meklēšanā. Lielākā daļa “Amber wood” saražotās produkcijas tiek eksportēta uz Norvēģiju, Zviedriju, Vāciju un Baltijas valstīm. Investīcijas modernajās tehnoloģijās uzņēmējam pavērs eksporta iespējas citās valstīs, norādīja bankas pārstāve.

“Amber Wood” ir dibināta 2003. gadā. Uzņēmums veic pilnu pārstrādes ciklu cēlkoku grīdas ražošanas procesam, sākot no zāģbaļķu iepirkšanas, sazāģēšanas līdz pat grīdas dēļu slīpēšanai un eļļošanai. Ražošanā tiek izmantots gan masīvkoks, gan saplāksnis. “Amber wood” nodrošina darbavietas 70 cilvēkiem.

Pagājušajā gadā “Amber Wood” apgrozījums bija 3,252 miljoni eiro, kas ir par 16,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 5,1% un bija 336 500 eiro.

“Amber Wood” 50% kapitāldaļas pieder Ivaram Akerfeldam un Mārtiņam Rugājam, liecina “Firmas.lv” dati.

LA.lv