×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Jelgavnieku “Mītavas soļu” debija šlāgeraptaujā (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās puses: Andis Stolers (basģitāra), Lauris Bankevics (vokālists), Guntis Skrastiņš – Latvijas šlāgeraptaujas vadītājs, Ieva Meistere (ģitāra), Aivis Līdaka (bungas).

Latvijas šlāgeraptaujas pavasara posmā pirmo reizi piedalās grupa “Mītavas soļi” ar dziesmu “Hallo”. Šie ir grupas dalībnieku Laura Bankevica, Ievas Meisteres, Anda Stolera un Aivja Līdakas pirmie soļi aptaujā, jo grupa dibināta tikai šogad. Viņi visi četri ir kā viens vesels, bet katrs ar savu “es”.

Grupa “Mītavas soļi” pārstāv Jelgavu un muzicēt sāka 2015. gadā. “Iepriekš spēlējām kopā dažādos projektos, bet gada sākumā izdomājām izveidot grupu, lai pilnveidotu savu muzikālo žanru klāstu. “Mītavas soļi” ir četru cilvēku apvienība, kuru hobijs ir mūzika. Spēlējam, sākot no Latvijā iemīļotās estrādes un šlāgermūzikas līdz pasaulē zināmiem hitiem,” grupas aizsākumus atklāj Lauris. Aptaujā klausītāju vērtēšanai grupa iesniegusi debijas singlu “Hallo”. “Dziesmā tiek atspoguļota mīlošu cilvēku iekšējā sajūta – cerība. Cerība, ka zudusī mīlestība tiks atgūta, jo pavadītais laiks kopā vienam ar otru nekur un nekad neizzudīs, tāpat arī kā īsta mīlestība,” par dziesmu teic Lauris un piebilst, ka “šlāgeraptaujā skan tautas mūzika, ko klausās visi. Tur nav gadu ierobežojumu”.

Šiem četriem jauniešiem mūzika nav sākusies tikai ar šo gadu. “Katrs atsevišķi neesam beiguši kādu mūzikas skolu. Ir grupas dalībnieki, kas apguvuši zināšanas paši vai pie privātskolotāja. Es pats personīgi dziedāt sāku, kad studiju gados dejoju deju kolektīvā, kad parasti pēc kārtīgas izdejošanās bija jāuzdzied,” smaidot atceras Lauris un atklāj: “Kolektīvā bija kāds puisis, kas mani sadzirdēja un teica, ka man būtu jāpiedalās Jelgavas studentu folkfestivālā, kur pēc ilgām pārdomām piekritu. Piedaloties pirmajā gadā, mēs uzvarējām. Tad es pirmo reizi sajutu uztraukumu, pirmo pieredzi un pirmo muzikālo saviļņojumu, kad jutu klausītāju atbalstu. Tie bija mani pirmie soļi mūzikā, jo līdz tam nebiju uzdrošinājies publiski uzstāties. Šobrīd no aktīvajiem projektiem, kur mēs visi kopā darbojamies, neskaitot “Mītavas soļus”, ir grupa “Mītav”, kas ir cita stila mūzika, šobrīd mūsu dziesma dzirdama “Muzikālās bankas” topā.”

Lauris nemaz neslēpj, ka grupas nosaukums “Mītavas soļi” ir zīmīgs no daudziem aspektiem. “Pirmkārt ar to, ka esam jelgavnieki, un to, ka mūsu pilsēta šogad svin 750 gadu jubileju. Savukārt ar vārdu “soļi” mēs vēlējāmies iezīmēt un simbolizēt katra jelgavnieka dzīves ceļu, pilsētas vēsturi un tās bagātību, ejot cauri gadsimtiem. Tie ir visu mūsu dzīves “soļi”,” nopietni teic Lauris.

Prieks, ka klausītājiem starp ierastajām grupām ir dota vēl viena jauna muzikālā izvēle. Grupas dalībnieki nebaidās no konkurences. “Mēs visnotaļ nebaidāmies par konkurenci šlāgermūzikas lauciņā. Mēs to neuzskatām kā sacensību, vienkārši darām to, kas ir tuvs mūsu sirdij, un to, kas mums patīk. Nododot dziesmu “Hallo” klausītāju vērtēšanai, mēs vēlamies, lai cilvēks saklausa dziesmas stāstu – sajūtot to sevī iekšēji, savā sirdī. Un, ja tas mums izdosies, būsim gandarīti par paveikto darbu,” teic Lauris un atklāj to īpašo, kas viņus atšķirs no citiem: “Esam īpaši ar to, ka esam draugi arī ārpus mūzikas, un tas mūs saliedē muzicējot. Uz skatuves mēs papildinām viens otru gan vizuāli, gan arī muzikāli. Mēs esam kā viens, bet tajā pašā laikā katrs ar savu “es”.”

Šobrīd tuvākās uzstāšanās grupai paredzētas vasarā, bet jaunieši ir atvērti dažādiem piedāvājumiem un visu laiku ir kustībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pozitīva dziesma . Atkārtoti klausoties , neapnīk .

Draugiem Facebook Twitter Google+