×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
5. augusts, 2012
Drukāt

Jemenā pašnāvnieks sprādzienā nogalina 45 cilvēkus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pašnāvnieka sarīkotā sprādzienā Jemenā sestdien, 4.augustā, gājuši bojā 45 cilvēki un vairāk nekā 30 ievainoti, svētdien informēja vietējā valdība un slimnīcas amatpersonas. Sprādziens notika Džaārā, Abjānas provincē, Jemenas dienvidos.

Armijas spēki tikai jūnijā atguva kontroli pār šo un vairākām citām provinces pilsētām, kas ilgāk nekā gadu atradās starptautiskās teroristiskās organizācijas “Al Qaeda” atbalstītāju varā.

“”Al Qaeda” pašnāvnieks spridzinātājs detonēja savu spridzekļa jostu Tautas pretošanās komitejas rīta ceremonijas laikā,” informēja provinces gubernators. Tautas pretošanās komitejas zemessardze, ko veido vietējie iedzīvotāji, līdzās armijas karavīriem cīnījās pret “Al Qaeda” spēkiem.

“Eksplozija bija tik spēcīga, ka līķi lidoja visos virzienos,” norādīja kāds aculiecinieks.

Kāda vietējās slimnīcas amatpersona Džaārā atklāja, ka slimnīcā ievestas 24 cilvēku mirstīgās atliekas, bet vēl 12 cilvēki no gūtajiem ievainojumiem miruši trīs citās slimnīcās Adenā. Vēl sešu cilvēku mirstīgās atliekas uzreiz pēc sprādziena savākuši tuvinieki, informēja kāda vietējā amatpersona.

Vēlāk slimnīcā no sprādzienā gūtajiem ievainojumiem miruši vēl trīs cilvēki.

Ievainotie cilvēki tiek ārstēti slimnīcās Džaārā un Adenā.

Sprādziens radījis bažas, ka “Al Qaeda” varētu atgūt kontroli pār Džaāru.

Pilsētas pašvaldības vadītāja vietnieks notikušajā daļēji vainoja arī valdību, kas ir kavējusies ar policijas izvietošanu pilsētā, pēc tām, kad armija padzina no tās “Al Qaeda” kaujiniekus.

“Džaārā un citās Abjānas pilsētās nav policijas klātbūtnes, kamēr “Al Qaeda” kaujinieki paliek pagrīdē,” viņš piebilda.

Trešdien “Al Qaeda” kaujinieki uzbruka policijas iecirknim Džaārā, nogalinot četrus karavīrus un vienu civiliedzīvotāju.

Jau vēstīts, ka Jemenas armija maijā sāka vispārēju ofensīvu centienos atgūt pilsētas un ciematus, ko gada laikā savā kontrolē pārņēma “Al Qaeda”, izmantojot situāciju, kad “arābu pavasara” iedvesmoto protestu rezultātā Jemenas valdība bija novājināta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+