×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
23. maijs, 2012
Drukāt

Jerošenko: Brīvostām būtiski sadarboties ar pašvaldībām

osta3

Ostas nevajadzētu pilnībā nodot valsts pārraudzībā, jo tām ir jāsadarbojas ar pašvaldībām, uzskata finanšu eksperts, Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko.

“Es domāju, ka nav prātīgi [nodot ostas valsts pārraudzībā], jo brīvostai jāsadarbojas ar pašvaldību, kas zina, kā veiksmīgi apgūt konkrētas teritorijas, risināt ekoloģijas jautājumus un radīt darbavietas,” intervijā aģentūrai LETA norādīja Jerošenko.

“Jebkura brīvosta tomēr atrodas pašvaldības teritorijā un lēmumu pieņemšanā ir jābūt sadarbībai starp brīvostu un pašvaldību. Domāju, ka tagad šī sadarbība ir veiksmīga. Protams, ir izņēmumi, kur no ostas attīstības viedokļa viens projekts būtu atbalstāms, bet no pilsētas ekoloģijas viedokļa – nē. Tad mēs mēģinām rast līdzsvaru. Patlaban visi rādītāji un cipari pierāda, ka Rīgas brīvosta ir kļuvusi par lielāko ostu Baltijā, un tas arī apliecina, ka mums ir lieliska sadarbība,” teica deputāts.

Patlaban brīvostās no astoņiem valdes locekļiem četrus ieceļ valsts un četrus – pašvaldība. “Tallinā ostas patlaban ir valsts pārziņā, bet arī viņi tiecas uz to, lai pārietu uz mūsu modeli,” norādīja Jerošenko.

Kā ziņots, Saeimas deputāte Sandra Sondore-Kukule (ZRP) šā gada sākumā pieteica vērienīgas Latvijas ostu reformu ieceres, “lai izskaustu korupciju un necaurspīdīgu lēmumu pieņemšanu”. Reformas mērķis esot izveidot Latvijas lielajām ostām vienotu valsts pārvaldi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+