×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. jūnijs, 2012
Drukāt

Jeruzalemē veidos suņu DNS datubāzi cīņai ar izkārnījumiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Jeruzalemes pašvaldība plāno izveidot vispārēju “svētās pilsētas” suņu DNS datubāzi, kas tiks izmantota, lai atklātu suņu neapzinīgos saimniekus, kas nesavāc savu mīluļu izkārnījumus.

Varasiestādes no sākuma paņems suņu siekalu paraugus un tad apkopos datus pilsētas reģistrā, teikts pašvaldības paziņojumā.

“Pašvaldības pilotprojektā aicināts izveidot suņu datubāzi, lai mēs varētu samazināt trotuāru, parku un sabiedrisko vietu piemēslošanu,” norāda pilsētas varas pārstāvji.

Kad DNS datubāze būs pabeigta, varasiestādes pārliecināsies, vai bāzi var efektīvi izmantot, lai atrastu suņus, kuru izkārnījumi palikuši nesavākti.

Pašvaldība cer, ka tai izdosies iegūt siekalu paraugus no 70-80% Jeruzalemes suņu, kuru kopskaitu lēš uz 11 000, vēsta laikraksts “Haaretz”.

Par suņa izkārnījumu nesavākšanu saimniekam, kad viņš ar jaunās datu bāzes palīdzību būs atrasts, piespriedīs maksāt 750 šekeļu (108 latu) lielu naudassodu.

Izveidojot sistēmu, pilsētā būs radīta efektīva kārtība, lai cīnītos ar šo problēmu, sacīja veterinārārsts Zohars Dvorkins. “Tad viņiem vairs nebūs, kur mukt,” pārliecināts ir veterinārārsts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+