×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
19. jūnijs, 2015
Drukāt

Jeruzalemes kinofestivālā aizliedz rādīt Herca Franka pēdējo filmu (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izraēlas kinoprofesionāļi aicina citu valstu režisorus atsaukt savas filmas un nepiedalīties Jeruzalemes kinofestivālā, jo starptautiskā žūrija no tā programmas izslēgusi leģendārā režisora Herca Franka pēdējo filmu “Baiļu robeža”, raksta portāls Ynetnews.com.

Izraēlas kultūras ministre Miri Regeva informējusi festivāla rīkotājus, ka tad, ja festivālā parādīs Herca Franka un Marijas Kravčenko kopdarbu par Igalu Amiru – nacionālistu, kuru ieslodzīja par Ichaka Rabīna slepkavību 1995. gadā – festivālam tiks atņemts valsts finansējums. Pret filmu iestājies arī agrākais Izraēlas prezidents un Ichaka Rabīna draugs Šimons Peress, vēstulē festivāla rīkotājiem rakstot: “Pieņemsim, kāds rīt pamodīsies un izmantos vārda brīvību, lai aicinātu kādu nogalināt, – vai tā ir vārda brīvība?”

“Ja ar mums kopā būtu Lija Van Līra (1924-2015, Jeruzalemes kinofestivāla dibinātāja, Izraēlas kinovēstures kolekcijas veidotāja – LA.lv), viņa pateiktu Regevai, kurp viņai doties,” – tā situāciju savā Facebook profilā komentē kinokritiķis Gidi Oršers. Pēc Regevas rīkojuma valsts finansējums jau atņemts arābu teātrim “Al Midan” Haifā, jo tas, pēc ministres domām, pārāk pozitīvi atspoguļojis apcietināto palestīniešu dzīvesstāstus.

Pakļaujoties ministres rīkojumam, filma tiks izrādīta ārpus festivāla telpām, taču tā atstāta konkursa programmā.

Jeruzalemes Filmu festivāls risināsies no 9. līdz 19. jūlijam,.

Filma “Baiļu robeža” uz ekrāniem nonākusi 2014. gadā. Pēc Herca Franka nāves kinolenti pabeidza viņa kolēģe Marija Kravčenko. Filma jau guvusi atzinību vairākos starptautiskos kinofestivālos.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ko tad var gribēt,no tās saucamās “DIEVA” “tAUTAS” ? Cilvēknīdējiem vienmēr kož acīs taisnība,tādēļ arī aizliedz rādīt.

  2. Es to mākslinieku vietā būtu klapējis ciet piedalīšanos šajā festivālā. Interesanti, vai Vagneru šodien drīkst atskaņot Izraelā? Domāju ka nē! Bet tie mākslinieki jau ir pieraduši dziedāt himnas tiem, kas labi maksā. Šodien pat izcilie Holivūdas aktieri un režisori, kuri “badā nemirst”, veido filmas pēc kādu režīmu pasūtijuma. Kā piemēru, pieminēšu tikai vienu, šajā ziņā ļoti raksturīgu lielisku filmu The November Man (Novembra cilvēks būtu latviski) ar Brosnanu galvenā lomā. Filma atklāti veidota pēc pasūtijuma, lai parādītu, ka Putins nav pie vainas čečenu kara izprovocēšanā. Uz to pusi sliecās arī tie pārejie Holivudas “supermeņi” Van Damm (kurš ļoti mīl Kadirovu), Dolph Lundgren Ivans Drago utt.

Draugiem Facebook Twitter Google+