×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. jūnijs, 2016
Drukāt

Jesajas Berlina dienā piedalīsies Ahmatovas literārais sekretārs

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 9. jūnijā Rīgā jau astoto reizi norisināsies ikgadējā Jesajas Berlina diena, un tās centrālais notikums ir filozofa piemiņai veltīta lekcija, ko šogad kinoteātri “Splendid Palace” lasīs krievu dzejnieks un rakstnieks Anatolijs Naimans, LA.lv pavēstīja rīkotāju pārstāve Irina Kuzņecova.

Jesajas Berlina dienu 9. jūnijā plkst. 17 atklās britu dokumentālais raidījums “The Jay Interview: In Quest of Our Civilisation” (1975, London Weekend Television) – saruna ar Jesaju Berlinu par cilvēka attiecībām ar valsti, viedokļu un kultūru daudzveidību. Plkst. 18.30 visi interesenti ir laipni aicināti uz astoto Jesajas Berlina piemiņai veltīto lekciju “Krievu tēma Jesajas Berlina dzīvē un daiļradē”, ko lasīs krievu dzejnieks un rakstnieks Anatolijs Naimans.

Lekcijā Naimans stāstīs, kā 1945. gada notikumi, tostarp liktenīgā tikšanās ar krievu dzejnieci Annu Ahmatovu, ietekmēja Berlina attieksmi pret Krieviju.

Anatolijs Naimans (1936) piedalījās Ļeņingradas dzejnieku grupā kopā ar Dmitriju Bobiševu, Josifu Brodski un Jevgeņiju Reinu), kurus vienoja ne tikai draudzība, brīvdomība un nepakļaušanās varas diktātam, bet arī īpaši tuvas attiecības ar krievu dzejnieci Annu Ahmatovu. Kopš 1960. gadu sākuma – Ahmatovas literārais sekretārs. Anatolijs Naimans ir arī vairāku memuāru autors.

Jesajas Berlina dienas ietvaros tiks prezentēta bezmaksas interneta žurnāla SATORI vasaras avīze, kur līdzās Latvijas autoru darbiem būs publicēti fragmenti no 1996. gadā uzrakstītās Berlina esejas “Mans intelektuālais ceļš” (My Intellectual Path), kā arī Anatolija Naimana publicistika.

Līdztekus saviem plašajiem traktātiem par krievu literāro un intelektuālo dzīvi Jesaja Berlins vispirmām kārtām pazīstams kā politikas teorētiķis un ideju vēsturnieks.

Ieeja visos pasākumos ir brīva, uzrādot bezmaksas biļeti, kurai var pieteikties interneta vietnē www.isaiahberlin.org vai izņemt to pasākuma norises vietā – k/t “Splendid Palace” kasē. Pasākumi norisināsies angļu un krievu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+