×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. augusts, 2013
Drukāt

Jezdakova pamet VID vadītājas ārštata padomnieces amatu

LETALETA

Bijusī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) direktore Nelija Jezdakova pēc pašas vēlēšanās pametusi VID ģenerāldirektora ārštata padomnieces amatu, kurā viņa nostrādāja nedaudz vairāk nekā mēnesi, portālu “LA.lv” informēja VID.

 

Jezdakova, kura VID direktora ārštata padomnieces amatā bija no šā gada 11.jūlija, iesniegusi atlūgumu vakar, 19.augustā. Šodien VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Ināra Pētersone Jezdakovas atlūgumu pieņēmusi, un darba tiesiskās attiecības ar Jezdakovu šodien ir pārtrauktas.

Saskaņā ar VID un Jezdakovas darba līgumu, kas bija spēkā līdz 2013.gada 19. augustam, Jezdakovai bija noteikts individuālais darba grafiks, un konkrētus darba uzdevumus viņa veica gan darba vietā, gan attālināti. Par nostrādāto laika periodu Jezdakovai aprēķināta darba līgumā noteiktā darba samaksa.

Ņemot vērā, ka Jezdakovas ieņemamais amats – VID ģenerāldirektora ārštata padomniece – nav ierēdņa amats un Jezdakova nav valsts amatpersonas statusā, aprēķinātā atalgojuma apmērs nav izpaužams, norāda VID. Vienlaikus dienestā atzīmē – atalgojums “bija samērīgs, bruto darba samaksa nesasniedza četrciparu skaitli”.

Jau vēstīts, ka Jezdakova šā gada jūnija beigās pēc vairāk nekā trīs gadu darba VID direktores amatā iesniedza atlūgumu, ko finanšu ministrs Andris Vilks (V) pieņēma. Nedaudz vēlāk par VID vadītāja pienākumu izpildītāju iecelta ilggadēja un vadoša VID darbiniece Ināra Pētersone.

Pagājušajā nedēļā Latviju pāršalca ziņa, ka Jezdakovu aizturējis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kas viņai piemērojis ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli.

Nav zināms, kādā lietā aizturēšana veikta. Latvijas Televīzijas raidījums “Panorāma”, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, vēstīja, ka Jezdakovas aizturēšana varētu būt saistīta ar kādu pievienotās vērtības nodokļa izkrāpšanas gadījumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+