×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

Jēzus Kristus fresku sabojājusī spāniete pieprasa atlīdzību

Foto - LETAFoto - LETA

Spāniete, kas sabojāja 20.gadsimta fresku ar Jēzus Kristus attēlu, pieprasa no baznīcas daļu no tūristu atstātajiem ziedojumiem, ziņo vietējais laikraksts “El correo”.

80 gadus vecā māksliniece Sesilija Himenesa sākotnēji aizstāvēja savu darbu. Viņa sacīja, ka atjaunojusi portretu “Ecce Homo” tāpēc, ka neviens cits to neesot darījis.

Kad nemākulīgi atjaunotās freskas attēli kļuva par interneta sensāciju, baznīcā, kurā atrodas zīmējums, sākās liels tūristu pieplūdums. Tomēr ziedojumi ir visai pieticīgi – četru dienu laikā baznīca saņēmusi 2600 dolāru no apmeklētājiem, kas vēlējušies redzēt “Ecce Homo”, ko mēdz asprātīgi dēvēt arī par “Ecce Mono” (“Lūk, mērkaķis”), vēsta tehnoloģiju portāls “Ars Technica”.

Lai pasargātu ienākumus, baznīca nolīgusi advokātus. “Par laimi, Himenesa neiekasē naudu par autortiesību pārkāpšanu no vairākiem miljoniem interneta lietotāju, kuri izplatīja un parodēja viņas darbu,” joko “Ars Technica”.

Spānijas pilsētas Borhas amatpersonas iecerējušas labot Himenesas nodarīto postījumu, taču gandrīz 18 tūkstoši cilvēku parakstījuši petīciju internetā, kas pieprasa saglabāt nemākulīgi atjaunoto fresku tieši tādu, kāda tā ir pašlaik.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+