×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. augusts, 2015
Drukāt

Marija uz sviestmaizes, Jēzus uz pannas. Svētos saskata visdīvainākajās vietās

Foto - guardian.comFoto - guardian.com

Nesen Meksikas galvaspilsētā Mehiko remontētāji kādā plankumā, kas izveidojās pēc caurules plīsuma, saskatīja savas galvenās kristietiskās aizbildnes Gvadelupas Marijas veidolu. Līdzās šai vietai uzstādīja svētbildi, pie kuras kopš tā mirkļa sāka ierasties ticīgie ļaudis, nesot ziedus un aizdedzinot svecītes, jo tur ļaudis tic, ka šī kārtējā svētā jaunava izpilda viņu karstākās vēlmes.

Zināms, ka patiesībā dažādu kristiešu svēto personāžu parādīšanās, piemēram, uz dievnamu sienām vai logiem ir visnotaļ izplatīta parādība. Kabardijas–Balkārijas dievnama kalpotāji reiz saskatīja, ka uz vienas svētbildes stikla uzradies caurspīdīgs paša Jēzus Kristus atveids. Līdzīgs gadījums fiksēts arī Krievijas Sverdlovskas apgabalā. Bet Petropavlovskas dievnamā ikonas sižets stiklā atspoguļojies kā fotonegatīvs.

Dažkārt kristiešiem viņu svētie parādās visnegaidītākajās vietās. Piemēram, kāds ASV Teksasas laulāto pāris Jēzus attēlu atklāja savas virtuves netīrās pannas dibenā pēc kārtējās mājās pagatavotās sātīgās maltītes. Ticīgais pāris, protams, izlēma nemazgāt pannu un rūpīgi iesaiņoja to caurspīdīgā plastikāta paketē, sak, varbūt uzrodas kāds, kurš ir ar mieru nopirkt šādu glezniņu. Patiešām – un kāpēc gan ne? Raugi, savulaik taču atradās pircējs sviestmaizei, uz kuras it kā bija samanāms dievmātes atveids: Diānai Deizerei šo sviestmaizi tīmekļa izsolē izdevās pārdot par… 28 000 ASV dolāru!

Sākumā izsoles rīkotāji centās šo aizdomīgo priekšmetu izņemt no vairāksolīšanas, jo uzskatīja, ka Diāna viņus izjoko, taču īpašniece ļoti pārliecināti uzstāja. Rezultātā šo dīvaino maizes gabalu ar sieru nopirka uzņēmums GoldenPalace.com, kam pieder populārs virtuālais kazino. Uzņēmuma pārstāvji savu pirkumu motivēja ar to, ka, viņuprāt, šī sviestmaize ir kultūras priekšmets, kura vērtība laika gaitā tikai pieaugs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+