×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. aprīlis, 2012
Drukāt

Jirgenam atbild Menders: Bija, bija okupācija

Dmitrija Medvedeva “ārštata padomnieks” Igors Jirgens, kurš kopā ar Jāni Urbanoviču un Juri Paideru gatavo nu jau trešo “Nākotnes melnrakstu” sējumu, intervijā avīzes “Vesti segodņa” žurnālistam Abikam Elkinam apgalvo: “No starptautiskās atzīšanas skatpunkta okupācijas nebija. (..) Tāpēc Krievijai un tās vēsturniekiem te nav ko atzīt vai neatzīt.” 


Labs ir. Paskatīsimies, ko 1969. gadā izcilais Latvijas sociāldemokrātijas darbinieks Fricis Menders rakstīja savā apcerējumā “Krievu imperiālisms un latviešu tauta”, kura manuskripta norakstu čekisti bija pārtvēruši Tallinas muitā, kad Paulis Lazda to grasījās aizvest uz brīvo pasauli: “Mēs, latvieši, esam ar militāru spēku iekļauti valstī, kuras režīmu šodien var nosaukt par pusmilitāru diktatūru vai apslēptu militāru.”

Ar militāru spēku iekļauti! Šie četri vārdi izsaka lietas būtību. Sirmais Fricis Menders, kurš jaunībā bija piedalījies 1905. gada revolūcijā, bija Satversmes sapulces un četru Saeimu deputāts un septiņus gadus bija gulaga vaņģinieks, zināja, ko raksta, jo zināja, kā tas bija.

Viņš šai lietā ir autoritāte atšķirībā no Urbanoviča un Paidera, nemaz jau nerunājot par Jirgenu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+