×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
27. janvāris, 2017
Drukāt

Igaunijas premjers izspēlē “krievu kārti” – gatavs izdāļāt pilsonību (22)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Centristu līdera un koalīcijas valdības vadītāja Jiri Ratasa ideju piešķirt pilsonību bez papildu prasībām visiem, kas nodzīvojuši Igaunijā ne mazāk kā 25 gadus, "zināmā mērā" būtu gatavi atbalstīt valdības koalīcijā ietilpstošie sociāldemokrāti, bet koalīcijas partneri no apvienības "Tēvzemes savienība un Res Publica" un opozīcijas partiju pārstāvji kritiski vērtē šo priekšlikumu, uzskatot to par Ratasa vadītās Centra partijas vēlmi vairot savu atbalstītāju skaitu nākamajās vēlēšanās.

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass izteicis priekšlikumu dot iespēju iegūt pilsonību jebkurai personai, kas nodzīvojusi valstī 25 gadus, pat ja tā nerunā igauņu valodā. Centra partiju, kurai ir sadarbības līgums ar Krievijas valdošo partiju “Vienotā Krievija”, tradicionāli atbalsta etniskie krievi, daļa no kuriem pēc Padomju Savienības sabrukuma nav pieņēmuši ne Krievijas, ne Igaunijas pilsonību. Premjerministrs Ratass grib izspēlēt “krievu kārti” nākamajās vēlēšanās, atzīmē raidsabiedrība “ERR”, piebilstot, ka opozīcijas partijas asi kritizē premjera priekšlikumu.

Nacionālā apvienība pret pilsonības nulles variantu

Centristu līdera un koalīcijas valdības vadītāja Ratasa ideju piešķirt pilsonību bez papildu prasībām visiem, kas nodzīvojuši Igaunijā ne mazāk kā 25 gadus, “zināmā mērā” būtu gatavi atbalstīt valdības koalīcijā ietilpstošie sociāldemokrāti, bet koalīcijas partneri no apvienības “Tēvzemes savienība un Res Publica” un opozīcijas partiju pārstāvji kritiski vērtē šo priekšlikumu, uzskatot to par Ratasa vadītās Centra partijas vēlmi vairot savu atbalstītāju skaitu nākamajās vēlēšanās. “Centra partijas elektorātu veido aptuveni 80 procenti Igaunijas krievvalodīgo iedzīvotāju, tāpēc šis priekšlikums vērtējams kā vēlēšanu kampaņas sauklis vēlētāju piesaistīšanai,” paziņojis parlamenta deputāts no Konservatīvās tautas partijas Marts Helme. Brīvās partijas pārstāve Krista Aru uzskata, ka valdībai vajadzētu rīkot vairāk kursu igauņu valodas apguvei, taču nemainot politisko pamatno­stādni un prasības pilsonības iegūšanai. Nacionālās apvienības un opozīcijas pārstāvji uzskata, ka vēlmi kļūt par tās vai citas valsts pilsoni pirmām kārtām jāizsaka pašam pilsonības pretendentam, turklāt prasības Igaunijas pilsonības iegūšanai nav sarežģītas un tās nebūtu jāpazemina. Ratasa priekšlikumu asi kritizējis Brīvās partijas līderis Andress Herkels, jo tas ir pretrunā ar tiesisko pēctecību, kas saista pirmskara Igaunijas Republiku un pašreizējo Igaunijas valsti, un ir bijis konceptuālais pamats neatkarības atjaunošanai.

Kur ved Centra partijas “mazie soļi”

Tā dēvēto pilsonības nulles variantu Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass aktualizēja intervijā raid­sabiedrībai “Brīvība”, paziņojot, ka pilsonības piešķiršana visiem cilvēkiem, kas dzīvojuši Igaunijā 25 gadus vai vairāk, būs galvenā tēma nākamajās parlamenta vēlēšanās. Ratass apgalvoja, ka “pašreizējai valdības koalīcijai būs neiespējami panākt nopietnu progresu nepilsoņu problēmas risinājumā”, tāpēc viņš esot nācis klajā ar šo ideju. Igaunijas Centra partijas bijušais vadonis Edgars Savisārs izteicies, ka šādu priekšlikumu partija izvirzījusi jau pirms vairākiem gadiem un tā ierakstīta partijas pro­grammā. Pēc viņa vārdiem, Igaunijā esot aptuveni 100 000 cilvēku bez pilsonības. “Jau tagad esošās koalīcijas ietvaros mēs speram nelielus soļus,” intervijā raidsabiedrībai ERR teica Ratass. “Ja ģimenē vecākiem ir dažādas pases – pelēkā nepilsoņa pase un citas valsts pilsoņa pase –, bērni var saņemt Igaunijas pasi.” “Igaunijā dzīvojošo nepilsoņu skaita samazināšana veicinātu vairāku problēmu risināšanu,” paziņojis Ratass. “No valsts drošības viedokļa būtu svarīgi, lai šeit dzīvojošie cilvēki būtu Igaunijas pilsoņi. Tas arī mazinātu sociālo atstumtību sabiedrībā un veicinātu izpratni, ka Igaunija ir mājas mums visiem.” Igaunijas premjers uzsvēra, ka, apsverot pilsonības loka paplašināšanu, tajā nekad nav bijušas iekļautas personas, kas sadarbojušās ar bijušajām spēka struktūrām un drošības dienestiem.

“Iesaldētā” sadarbība ar “Vienoto Krieviju”

Igaunijas premjera ieskatā, Igaunijas interesēs būtu izkārtot attiecības ar Krieviju, taču Igaunija ir ES dalībvalsts, kas noteikusi sankcijas pret Krieviju. Ratass apliecināja, ka Igaunija ir un paliks ES uzticams partneris un solidāri ar citām dalībvalstīm balsos par sankciju pagarināšanu pret Krieviju. Ratass atzīmēja Igaunijas un NATO attiecību svarīgumu un apliecināja, ka šajā jomā Igaunijas politikā izmaiņu nebūs.

Intervijā “Radio Brīvība” Ratass izteicās, ka Igaunijai “lielā mērā ir liegta iespēja patstāvīgi formulēt politiku attiecībās ar Krieviju, bet sankciju nepieciešamību nosaka starptautiskās tiesības”. Ratass apgalvoja, ka Kremlis nekādi neietekmē Centra partijas darbību un pirms desmit gadiem noslēgtais sadarbības līgums ar partiju “Vienotā Krievija” esot iesaldēts, taču atteicās to anulēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 2. Igauni ari lenam iet ” pa burbuli”!Vel vajag kadam krievam iedot varu!Kauns!

 3. Jā, šoreiz igauņi ir ”ieberzušies”, un tas ir fakts! Bet vienlaicīgi tas ir ļoti skaudrs brīdinājums mums, ar ko tas viss var beigties…

 4. Ja “Saskaņa” nāks pie varas, darīs to pašu! Sadarbības līgums ar “Vienoto Krieviju” igauņiem it kā ir iesaldēts, bet par tā saturu nav aizmirsts – izveidot vienotu, krieviski runājošu etnisko telpu līdz Baltijas jūrai. Kā tad gudrie igauņi tā nokļūdījās ar valdību un iekrita uz šiem pseido sociāldemokrātiem? Latviešiem jau laikus ir jāizdara secinājumi, no kuriem galvenais – neapkarot vienam otru, bet žurnālistiem
  nezākāt Latvijas valsti.

  • Nav “pseido”! Viņi ir īsti sociāldemokrāti. Arī Latvija to labi zina – kopš 20-ajiem gadiem t.s. “sociķi”, sociāldemokrāti, tāpat kā komunisti, ir bijuši blēdīgi, melīgi, divkosīgi, viņiem nevar uzticēties. Vienmēr skatīsies uz Maskavu, neatkarīgi kas tur pie varas. Lai gan Latvijā ir ļoti vajadzīga kreisa partija, kā pretstats liberāļiem, kuri aizstāv bagāto un banku intereses, taču mēģinājumi LSDSP atjaunot ar Dinevicu un Bojāru-Dēlu – kaut vai Rīgas domē – smagi izgāzās. Arī igauņiem, tāpat kā letiņiem, liberālisms ir līdz vēmienam, tāpēc tagad lēnīgie igauņi spēji metās uz pretējo grāvi… Turēsim īkšķus, lai viņi bez lieliem zaudējumiem tiktu no grāvja ārā. Un mums būs mācīties, lai neiekristu tāpat.

 5. Vai ari Latvijas avize ir nokluvusi kremla cekistu ietekme,ka sak izdzest komentarus kuri atmasko kremla cekistu noziegumus pret civilizetajam valstim ?

 6. Iznak ka no trijam Baltijas Valstim tikai Lietuvas valdiba nav saistita ar kremla cekistiem.

 7. Neņemiet vērā, lūdzu, ko mans idiotbrālis, te apakšā, savā apsēstībā muld.

 8. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 9. Lūk, kas arī bija jāpierāda par šīs valdības promaskavismu. 🙂

 10. Ir ļoti būtiska atšķirība starp Igauniju un Latviju: Igaunijā visās skolās mācībvaloda ir igauņu. Mūsu bezmugurkaulainiem kangariem trūkst dūšas ievest valsts valodu Latvijas skolās.

  • Kur Tu tādas muļķības izrāvi? Latvijā visām mazākumtautību skolām ir jāpasniedz priekšmeti 60% valsts valodā, bet Igaunijā apaļi 0%! Iagunija ir krietni atpalikusi šajā jautājumā – tāpēc jau arī Igaunijā nebija tā saucamie ”krievu štāba” aktivitātes, jo Igaunija vispār baidījās pacelt šo jautājumu un kustināt.

  • Pirms esi iepotējis šo propogandas pīli, ka Igaunijā viss esot labāk nekā Latvijā – paintresējies un uzzini faktus – starp citu par to, ka Igaunija baidās reformēt savu izglītības sistēmu bilingvālajos jautājumos pat Šadurskis stāstīja raidījumā ko vada Bojārs ”Aizliegtais paņēmiens” kad bija jautājums par to ko māca un kādā kvalitātē Latvijas augstskolās. Tālāk mēģināja protams Bojārs iespraucināt atkla to nelaimīgo Igauniju un sāka prasīt kā viņiem ir ar sistēmu utt. – un tad arī pamazām tēma aizlīda nejauši uz tā saucamajiem ”lojalitātes” jautājumiem pret pedagogiem un protams sāka arī runāt par bilingvālo tematiku, kura rezultātā atklājās, ka Latvijā tā saucamajās mazākumtautību skolās valsts alodā pasniedz 60%, bet Igaunijā teju 0% (jo igauņu valoda tiek lietota tikai tā saucamajā ”igauņu valodas stundā”).
   Tāpēc pirms atver muti un sāc pilnā rīklē kliegt, ka Igaunijā viss ir labāk nekā Latvijā – tad sākumā uzzini faktus – es ceru, ka pieņems NA aicinājumu, ka visās valsts un pašvaldību izglītības iestādēs 100% pāries uz mācībām latviešu valodā bez atkāpēm un izņēmuma!

 11. Redz kur ir atbilde tiem, kas balso par Saskaņu, bet uzskatā, ka tā ir svēta un tīra Sociāldemokrātu partija – Saskaņa ir Kremļa projekts!

 12. pilsonību visiem, pat ja nemāk igauņu valodu? nē
  ja nepilsoņi nemācās valsts valodu, viņi demonstrē savu necieņu pret valsti. kamdēļ tādiem pilsonību?

  • Ja kāds Igaunijā nodzīvo 25 gadus un šo 25 gadu laikā neapgūst igauņu valodu, tad laikam šāds cilvēks ir vai nu muļķis, vai okupants?

   • mūsu “atbrīvotāji”Latvijā dažs labs ir nodzīvojis 70 gadus un neprot latviski pateikt ne “labdien”,ne “Paldies”.Nemaz jau nerunāsim par tiem,kuri te ir piedzimuši ar Maskavas un Putina vārdu uz lūpām.

Draugiem Facebook Twitter Google+