Latvijā
Politika

JKP atsakās sēsties pie viena galda ar ZZS3

Foto: LETA

Jaunā konservatīvā partija (JKP) neplāno strādāt tematiskajās grupās, ko rosina veidot “KPV LV” un “Attīstībai/Par!”, ja tajās darbosies arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji, aģentūrai LETA sacīja JKP valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Bordāns norādīja, ka JKP jau iepriekš piedāvāja par nozarēm diskutēt ekspertu grupās. Tomēr, pēc JKP domām, tas ir jāveic piecu partiju sastāvā, proti, neiekļaujot ZZS.

JKP jau iepriekš pauda, ka neredz iespēju jaunajā valdība sadarboties ar ZZS.

JKP arī mudina tikties 13.Saeimā ievēlētos deputātus, lai apmainītos ar domām par jaunās valdības veidošanas procesu. “Vēlamies mainīt līdzšinējo Latvijas politisko kultūru un aicināt uz atklātu un tiešu diskusiju visus Saeimā ievēlētos deputātus no piecām Saeimā ievēlētajām partijām, kuras mēs redzam nākamās koalīcijas kodolā,” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauda Bordāns.

Šāds aicinājums tiekot izteikts, lai kliedētu bažas par savstarpējo neuzticēšanos sarunu procesā un iepazītos ar saviem sadarbības partneriem parlamentā. “Esam optimistiski noskaņoti par kopīgu darbu dažādu Latvijai aktuālu problēmu risināšanai un ticam, ka šī tikšanās palīdzēs ātrāk nonākt pie pozitīva rezultāta,” akcentēja Bordāns.

Gobzemam plāns par apvienošanos?

“KPV LV” varētu apsvērt iespēju piedāvāt Jaunajai konservatīvai partijai (JKP) un vēlāk arī citiem politiskajiem spēkiem apvienoties, aģentūrai LETA sacīja “KPV LV” premjera amata kandidāts Aldis Gobzems.

Politiķis norādīja, ka “KPV LV” par šo ieceri nav lēmusi, bet viņš rosinās to pārrunāt. Viņš norādīja, ka “KPV LV” varētu piedāvāt citām partijām, tajā skaitā JKP, apspriest jautājumu par politisko spēku apvienošanu.

Gobzems akcentēja, ka “KPV LV” varētu saliedēt sabiedrību, un tas nozīmētu arī konsolidēt politiskos spēkus. Šo procesu varētu sākt ar JKP, bet turpināt ar citiem politiskajiem spēkiem. “Tas varētu būt virziens, ko “KPV LV” varētu piedāvāt,” teica Gobzems.

Politiķis gan vairākkārt uzsvēra, ka pagaidām šis jautājums nav pārrunāts “KPV LV”, bet viņš šādu diskusiju plāno ierosināt.

Taujāts par iespējamo tikšanos ar JKP un darbu valdības veidošanas grupās, Gobzems pauda, ka “KPV LV” strādā pie topošās valdības darba plāna.

Kad plānotas tikšanās?

Kā pirmie uz tikšanos 25.oktobrī plkst.12 aicināti no partijas “KPV LV” Saeimā ievēlētie deputāti, plkst.15 – “Attīstībai/Par!”, savukārt 26.oktobrī plkst.12 no nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, bet plkst.15 – no “Jaunās Vienotības” ievēlētie deputāti. Par neitrālu tikšanās vietu iesaistītās puses aicinātas vienoties iepriekš.

Kā ziņots, lai vienotos par topošās valdības darbu, varētu organizēt ekspertu grupas, kas diskutētu par sešām tēmām
Saistītie raksti

– veselības aprūpes reformu, izglītības jomu, tiesiskuma un drošības jautājumiem, transporta un infrastruktūras tēmu, obligātā iepirkuma komponentes (OIK) problēmas risinājumu un reģionālo reformu.

Apvienības “Attīstībai/Par!” (AP) līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts pēc tikšanās ar “KPV LV” pārstāvjiem informēja žurnālistus, ka ir vairāki jautājumi, kuras prasa tūlītēju detalizētāku izstrādi, līdz ar to partneriem tiks piedāvāts sešu tematisko grupu tikšanās formātu. Trīs jaunās partijas varētu savstarpēji vienoties, kā uzņemties līderību par šīm jomām atbilstoši prioritātēm, skaidroja Pavļuts. Viņš piebilda, ka sanāksmēs būs aicinātas piedalīties visas sešas partijas, kas iesaistītas sarunās par valdības izveidi.

LA.lv