×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
17. aprīlis, 2018
Drukāt

JKP lūdz Eiropas Komisijai palīdzību pārtraukt atbalstu TEC-2 (27)

Foto - LETAFoto - LETA

Jānis Bordāns

Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir nosūtījusi vēstuli Eiropas Komisijai (EK), lūdzot palīdzību pārtraukt Latvijas valdības īstenoto atbalstu TEC-2. Latvijas valdība tā nodrošināšanai izmanto no Latvijas iedzīvotājiem iekasētos obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumus, lai gan TEC-2 tiek darbināts nevis ar atjaunojamo enerģiju, bet gan ar Krievijas gāzi, vēsta partija paziņojumā presei.

“Mēs kā galvenā opozīcijas partija pašreizējās koalīcijas valdībai esam nobažījušies par to, ka valdība nākamajās nedēļās vai mēnešos paziņos Eiropas Komisijai par TEC-2 atbalsta shēmu, kuru uzskatām par kaitniecisku plašākām sabiedrības interesēm. Tas ir faktiski jauns nodoklis Latvijas iedzīvotājiem,” uzsver Jānis Bordāns, JKP valdes priekšsēdētājs.

JKP jau vērsa sabiedrības uzmanību uz to, ka pašreizējā valdība ir ierosinājusi shēmu, saskaņā ar kuru valsts īpašumā esošais “Latvenergo” līdz 2028. gada beigām (11 gadi) turpinās saņemt lielas subsīdijas par uzstādīto TEC-2 (832,3 MW) elektroenerģijas jaudu. Tas nozīmē, ka aptuveni 700 miljoni eiro tiks iekasēti no Latvijas iedzīvotājiem OIK ietvaros. Tajā pašā laikā TEC-2 ir ar gāzi darbināms enerģijas avots, un tas nekad nav bijis saistīts ar atjaunojamās enerģijas ražošanu.

Turklāt, lai mazinātu iedzīvotāju nepatiku pret OIK maksājumiem elektrības rēķinos, ekonomikas ministra Arvila Ašeradena jaunā shēma paredz OIK atbalsta maksājumus paslēpt, tos pārceļot no patērētājiem uz nodokļu maksātājiem jeb pārliekot no elektrības rēķiniem uz valsts budžeta izdevumiem tieši.

“JKP uzskata, ka pašreizējās valdības iecerētā shēma ir ciniska un nepieļaujama. Nav pieņemami, ka ekonomikas ministrs un valdība faktiski melo sabiedrībai, spēlējoties ar vārdiem “patērētāji” un “nodokļu maksātāji”. Situācija iedzīvotāju makos neuzlabosies atkarībā no vārda kādā tiek nosaukts pats maksājums. Tāpēc mēs lūdzam EK nepieļaut šo Latvijas valdības negodīgo spēli pret saviem iedzīvotājiem,” uzsver Jānis Bordāns.

Vairāk par šo tēmu lasiet JKP mājaslapā.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Visādi Bordāni, Leviti... Atbildēt

  Ir spilgts piemērs tam, cik augstu svētulīga liekulība un tukšas, neproduktīvas runas kotējas aizvien aprobežtāko latviešu vēlētāju acīs.

 2. … Kurs nezin, vai neatlaujas zinat, ka Bordans ir advokats … !!!

  … Zel, ka KPV un JRP nav vel spejusas iesakt runat un sadarboties uz rudens velesanam ar NA, kura gan piekritot tikai samazinat OIK maksajumus, ka vienemer vel lifere, lai paliktu koalicija … vairs NEDER sadas sadumstralotibas valsts politika …. !!!

  … Sis tris partijas sanemtu vismaz 20% no elektorata un sastaditu nakoso valdibu … !

  … Milie, tacu atmozaties patiesibai, ka bez sadas izmainas …. nekas nenotiks …. !!!

  • Spīdošais advokāts Atbildēt

   Taisa smieklīgas sūdzības, griezdamies nepiemērotā instancē, lai iegūtu populisma motivētu popularitāti. Ja jau advokāts, tad būtu jājēdz, ka Eiropas Komisija kriminālnoziegumus neizmeklē un Latvijas amatpersonas no amata neatstādina.

 3. Ja LR, EK ņemtu vērā sankcijas un stratēģisko partneru (ASV) ieteikumus un ietu kopsolī ar izvirzītajiem mērķiem, to skaitā mazinot nerezidentu, lasīt – Krievijas, ietekmi caur bankām uz likumdevēju, tad rīkotos atbilstoši nacionālajām un partneru interesēm un pievērstos atjaunojamās enerģijas ražošanai, nevis turpinātu kalpošanu Krievijas tirgum un gāzes špricei. Jāsaņemās drosme un patstāvība, jābeidz dejot Krievijas stabules pavadā “ka tik ērtāk” vienreiz un par visām reizēm.
  Atbrīvojoties no šīs ietekmes, Latvijas valsts iegūs elpu, nebūs vairs tik daudz svešas varas ietekmes un koruptīvo saišu, kas liek locīties ZZS(lasīt kompartejisti), nemaz nerunājot par Saskaņas brutāli apzagtajiem rīdziniekiem. Atjaunotos uzticība varai gan latviešu, gan Saskaņas balsotaju vidū. Stratēģiska izšķiršanās.

 4. JKP es par Jums balsoju rīgas vēlēšanās. Kur ir kaut viens izdarīts darbs?????? Neredzu. Jūs uz darbu ejat vispār???? Kaimiņš toč ir labāks, tas vismaz parāda kur nauda tiek izzagta.

  • Marsel, dārgais, ja Tu kaut nedaudz pasekotu Rīgas domē notiekošajam, Tu zinātu, ka JKP uz darbu iet un ļoti aktīvi diskutē un strādā atšķirībā no iepriekšējās opozīcijas. Cita lieta, ka ar balsu vairākumu Saskaņa un GKR turpina darīt, ko vēlas. Darbs opozīcijā nevar uzreiz nest taustāmus rezultātus, jo opozīcija neko nelemj.

 5. kad EK uzliks kādus pāris simts miljonus sodu, jkp samaksās

 6. Elektrības piegāde kopumā LV ir kļuvusi par diezgan pamatīgu apslēpto papildus nodokli mājsaimniecībām, jo elektrības cena rēķinā sastāda vien ~20%. Ja rēķins ir 50 EUR/mēn tad 40 EUR/mēn tiek nomaksāts dažādās izdomātās pozīcijās, kuras vēl visas tiek apliktas ar PVN! Kādēļ klusē pētnieciskā žurnālistika šajā jautājumā un neceļ traci? Publiski būtu jāsalīdzina kaut vai analoģiski elektrības piegādes rēķini mājsaimniecībām Igaunijā un Lietuvā. Labi, no OIK loģiski domājot, tik drīz vaļā netiksim, bet tā ir kaitniecība pret savējiem to aplikt vēl ar PVN! Cik pamatota ir elektrības piegādes maksa, kas ir praktiski identiska pašai elektrības cenai? Un ar to vēl Sadales tīklam nepietiek, jo ir izdomātas fiksētas izmaksu pozīcijas par jaudu un pieslēguma nodrošināšanu!? JKP varētu parakt dziļāk un piedāvāt risinājumus arī šajos virzienos…

 7. Ne tikai mums ir OIK atbalstītāji, bet arī Nord Stream 2ī, kuriem vienalgakas notiek ar Latvijas valsti, tās tautu nākotnē. Diemžēl mums nav godprātīgu un gudru ekonomistu, mūsu politķiem nav taisna mugurkaula.Nekas nav mainījies kopš PSRS laikiem. Igunijas un Lietuvas nacionalie komunistigadaja vispirms par savam tautam, mēs palikam bez partikas, iksienas precēm ar taloniem un kā nabagi braucām pēc pārtika pie kaimiņiem. Kauns un negods alkatīgiem, iztapīgiem un nodevīgiem. Tā nabas saite ir jāpārrauj un jābeidz dzīt tautas lielako daļu nabadzībā. Bet tiem, kas jūsmo par Krievijas politiku ir liela izvēle

  • Daudz bístamáki par politiskiem OIK un Nord Stream atbalstītājiem (pie kuriem es nu nekādi nepiederu), ir juridiskie analfabēti, kas izdevīgā brīdī taisa emocionālas deklarācijas provokatīvos nolūkos. Latviešiem ir raksturīga ne vien sistemātiska necieņa pret kompetenci (nejaukt ar amata ieņemšanu, kas atkarīga vienīgi no radniecības un draudzības), bet arī ticība, ka ar politiskām deklarācijām var risināt juridiskas problēmas. Un piespriestos sodus Latvijai maksā nodokļu maksātāji paaudžu paaudzēs. Eiropā un pasaulē viss ir pretēji nekā LV brīnumzemē – tur politiskas problemas risina ar juridiskām metodēm (pārsvarā.)

 8. OIK priekš TEC ir afēra, lai glābtu valsti no bankrota!

 9. Padomājiet – Krievija par gāzi no Latvijas saņems 700 miljonus! Par šo naudu krievi ražos patronas, ieročus, tankus un turpinās gan Krimas okupācija, gan kara darbību pret ukraiņiem Ukrainas austrumos.

 10. Vai Bordāns tiešām ir jurists? Eiropas Komisija nav kā kompartijas komiteja padomju laikos, kam pienest politiska rakstura sūdzības pret konkurentiem, lai cik aplami tie arī nebūtu. Koģenerācija pēc ES valsts atbalsta vadlīnījām ir tiesīga saņemt valsts atbalstu. Valsts negodīgā spēle pret iedzīvotāiem Latvijā diemžēl nav Eiropas Komisijas kompetence.

  • Vai Bordāns ir jurists, es nezinu, bet TEC-2-2 manā izpratē bija ekonomska diversija. Tie 400 MW el. jaudas ir nevajadzīgi Latvijai. Bet par to visu ir jāmaksā, arī OIK tai skaitā. Bez tam dēļ to TEC-u rekonstrukcijas Latvenergo dažiem eksbosiem draud rūtaina saulīte. TEC-i ir bāzes stacijas, kuriem būtu jāstrādā 24 st. 30 dienas 12 mēnešus nepārtraukti, visu laiku . Ar nominālo jaudu vai tuvu tai. Apstājoties tikai uz apkopi un remontu. Ko mēs redzam ar mūsu TEC-im? Tā 2016.g. TEC-1 ar nominālo el. jaudu nostrādāja 6,5 mēnešus, bet TEC-2 pat 2,5 mēnešus no gada!!! Un tas ir pie šī brīža zemajām naftas un gāzes cenām. Cik lietderīgi būtu tos darbināt, ja barels maksātu kā kādreiz virs 100 dolāriem? Skaitļus rakstu pēc atmiņas, katrs var ieiet Latvenergo saitos, tur ir jaudas un saražotā elektrība. 2017.gadā, cik zinu, tie mūsu TEC-i strādāja vēl mazāk. Un no krievu gāzes ražo “zaļu” elektrību!!! Tāpat kā biogāzes un biomasas kooģenerācijas stacijas vairums arī cīnās pret vispārējo sasilšanu ražojot elektrību un ar blakus produktu siltumu sildot apkārtējo vidi!! Jo siltumu nav kur likt, bet bez siltuma elektrību saražot nevar. Bet OIK nosedz visas izmaksas. Tikai baltiem lāčiem vairs nupat nav ledus.

  • Jūsu teiktais tikai apstiprinam ka šis ir Latvijas krimināltiesību, nevis Eiropas Savienības valsts atbalsta tiesību jautājums, kā jau esmu teicis agrāk. Eiropas Komisija nevienu aiz restēm nevar iesēdināt.

  • Ja būtu savlaicīgas sūdzības par Latvujas valstsvīru un sievu shēmām, neviens tagad nemaksātu OIK! Sūdzas visi un visās ekonomiski politiskās formācijās – valstīs!

   • Jūs tomēr nesaprotat Atbildēt

    Daudzi no LV jau ir sūdzējušies EK par OIK, bet EK atzinusi LV iesniegto atbalsta shemu par atbilstošu ES Valsts atbalsta vadlīnijām, bet sūdzības – par nepamatiotām no ES valsts atbalsta tiesību viedokļa.

 11. Gāze jau nu nav nekāds atjaunojamais enerģijas avots,tā ir fosīlais kurināmais un maksāt par to OIK ir absurds pēc būtības.Par zaļo enerģiju var uzskatīt tikai HES,kuras darbina ūdens tecējums,saules bateriju parkus,un vēja parkus.Tiem varētu arī nedaudz maksāt,bet šie milzīgie cipari ir par TEC,kuri tiek kurināti ar Krievijas gāzi,ceru ka JKP kaut kas izdosies,bet visdrīzāk,ka valdība ir noslēgusi līgumus,kurus nevarēs tā vienkārši pārtraukt,būs tiesas darbi un nāksies maksāt kompensācijas no mūsu nodokļu naudas.Bet JKP ir vienīgā partija par kuru var balsot,grūti būs,bet vismaz ir cerība,ka tie kuri ir atbildīgi par šo afēru,tiks saukti pie atbildības,ceru ka viņi jau šobrīd naktīs neguļ,bet murgo par to kā viņiem dullā Strīķe atnāks pakaļ ar roku dzelžiem.

 12. Reāli domājoša partija. Vējonim bija padomnieks, faktiski mahinātors OIK-2 izgudrotājs. Kučinskis apsolīja mēneša laikā atrisināt jautājumu, tagad ir aizmirsis solījumu, pat nesarkst bet tukšu salmu kulšanu turpina. Žurnālisti atklāja mahinācijas, policija ierosināja kriminālizmeklēšanu un iegāja pagrīdē. Ašarādens lokās kā tārps, sola izmeklēt, pārbaudīt, anulēt sodīt, tikai nekas praktiski nenotiek, viss ir nolikts uz bremzēm. Maina MK noteikumus lai pagarinātu maksājuma termiņus, pieskaņo izmaiņas lai oligarhi juridiski varētu bezgalīgi tiesāties un panākt nozieguma izskatīšanu par teātri. Antiņi ministrijā ierosina tautu nomierināt ar domu ka OIK apmaksās no virspeļņas, kura ir faktiski radusies no pārmaksātiem rēķiniem, tātad no iedzīvotāju kabatām. Ministrija uzskata tautu par stulbeņiem, neizmeklē kāpēc izsniedza nenormāli daudz atļaujas, nekontrolēja realizāciju, parakstīja viltotus dokumentus par neuzbūvētām stacijām, vainīgie netiek saukti pie krimināl atbildības, paši tinas prom iesniedzot atlūgumus lai nenonāktu aiz restēm.

 13. JKP meistari ! Beidzot esat uzspiedusi vajadzigo pogu . Bet esiet gatavi histeriskai kampanai pret jums !

 14. Malači , JKP ! Es par jums balsošu ! Un vispār visus vecos ZZs- ņikus un supernacionāļus kopā ar Ašeradena partiju ārrrāā no Saeimas !

  • un es tev pievienošos !

    • Tāpēc jau viņi šo žēlabu vēstuli rakstīs, lai naivie par viņiem balsotu.
     Es gan pirms tam ieteiktu izpētīt, cik šāda žēlaba atbilst lietu kārtošanai ES un kādas būs tās sekas.
     Ja līdz šim teorētiski es un pulciņš man zināmu ļaužu varētu plānot balsot par šo partiju, tad ar šo tekstu viņi ir zaudējuši arī krietnu pulcinu man zināmu cilvēku, kuriem nav jāskaidro kas un kā un kāpēc.

Draugiem Facebook Twitter Google+