Latvijā
Politika

JKP neies valdībā kopā ar ZZS0

Foto: LETA/Edijs Pālēns

Jaunā konservatīvā partija (JKP) ir gatava valdības veidošanas sarunām ar četrām partijām – “KPV LV”, “VL”-“TB”/LNNK un “JV”, atbildot uz Ministru prezidenta amata kandidāta Alda Gobzema (“KPV LV”) paziņojumu, pauž JKP pārstāvis Jānis Bordāns.

Politiķis uzsvēra, ka pārējās četras partijas varētu nodrošināt 53 balsu vairākumu parlamentā. JKP jau iepriekš iestājās par valdības veidošanu bez ZZS.

“Mēs neesam nākuši politikā, lai ieņemtu vienu vai otru amatu, bet gan lai ieviestu pamanāmas pārmaiņas, kuras izjustu ikviens Latvijas iedzīvotājs. Visā valdības veidošanas procesā mūsu rīcība ir bijusi konsekventa un prognozējama – mēs esam aizstāvējuši tos partnerus, kuri kopā ar JKP ir gatavi mūsu valstī ieviest godīgas, drosmīgas un gudras pārmaiņas. Mēs ticam, ka Latvijas vēlētāji ir devuši mandātu pārmaiņu valdībai, turklāt pārmaiņu valdībai ne tikai pēc formas, bet arī pēc satura,” skaidro Bordāns.

Viņš uzsver, ka JKP biedru sapulcē stingri definēts, ka gadījumos, ja tas būs matemātiski iespējams, JKP atbalstīs jaunās koalīcijas izveidi bez partiju “Saskaņas” un ZZS piedalīšanās.

JKP uzskata, ka “Saskaņa” ir pretvalstisks spēks, kura darbība bieži vien notiek nevis Latvijas valsts un tās iedzīvotāju, bet gan citu valstu interesēs, savukārt ZZS ir politiskā partija, kas visspilgtāk raksturo līdzšinējo, duļķaino un nesaprotamo politikas vidi, kas kategoriski nav pieņemama JKP biedriem un arī vēlētājiem.

Bordāns skaidro, ka ZZS visspilgtāk raksturo nepildītie budžeta solījumi medicīnas darbiniekiem, pēkšņi “aizmirstie” policisti un ugunsdzēsēji.

ZZS valdīšanas laikā Latvija ir ieguvusi reputāciju kā netīrās naudas atmazgāšanas lielvalsts un Saeimas deputātus tauta uztver kā degvielas zagļus un kompensāciju izkrāpējus.

ZZS politiku raksturo muļļāšanās un skandāli simtiem miljonu vērtos iepirkumos Satiksmes ministrijā (SM), kā arī neizpildīti solījumi lauksaimniecības un vides aizsardzības jomā.

“Šādai politikai ir jāsaka skaidrs nē, un esmu pārliecināts, ka mūsu pozīciju atbalstīs gan “KPV LV” deputāti, gan “KPV LV” vēlētāji, gan arī “KPV LV” izvirzītais Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems,” uzsver Bordāns.

JKP pauž skaidru apņemšanos jau nekavējoties sēsties pie sarunu galda, lai no četrām partijām – JKP, “KPV LV”, “VL”-“TB”/LNNK un “JV” izveidotu spēcīgu, profesionālu un kompetentu valdību, kura jau nākamnedēļ sāktu ieviest solījumus dzīvē. Šai valdībai būtu garantēts Saeimas vairākuma atbalsts ar vairāk nekā 50 balsīm.

“Kā labas gribas žestu mēs apliecinām, ka JKP šajā valdības modelī nepretendēs uz papildu ministru amatiem un atbalstītu ZZS iepriekš piedāvāto amatu pārdalīšanu citiem topošās koalīcijas partneriem. Esam gatavi nekavējoties atsaukties uz tālākām sarunām šādā četru partiju formātā,” norāda Bordāns.

Kā ziņots, Gobzema izredzes izveidot valdību atkarīgas no vienošanās ar JKP par Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) dalību valdībā.

Lai arī trešdien bija paredzētas visu piecu partiju – “KPV LV”, JKP, “VL”-“TB”/LNNK, ZZS un “JV” – kopīgās sarunas, tomēr tās tika atliktas. Gobzems norādīja, ka turpinās partiju neformālās sarunas.

Jau vēstīts, ka Gobzems otrdien nāca klajā ar potenciālā valdības sastāva sākotnējo variantu, visvairāk ministru posteņus piedāvājot JKP, kurai būtu jāpārkāpj pašas noteiktā “sarkanā līnija” un valdībā jāsastrādājas ar ZZS.

Saistītie raksti

Tāpat otrdien premjera amata kandidāts paziņoja, ka ir nolēmis pārtraukt sarunas par valdības veidošanu ar “Attīstībai/Par!”. Līdz ar to sarunas turpina pieci politiskie spēki – “KPV LV”, ZZS, JKP, “VL”-“TB”/LNNK un “JV”.

Valsts prezidents devis Gobzemam laiku līdz 10. decembrim, lai panāktu vienošanos par topošo valdību un tās prioritātēm.

LA.lv