×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
25. aprīlis, 2018
Drukāt

JKP sola Latvijas vēsturē lielāko nodokļu sloga mazināšanu (28)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās: Gatis Eglītis, Jānis Bordāns, Krišjānis Feldmans

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) rīcība ekonomikas un nodokļu jomā paredz sistēmas maiņu, ieviešot “Rīcības plānu – 500!”, informē Jānis Bordāns, JKP valdes priekšsēdētājs un partijas nominētais Ministru prezidenta kandidāts 13.Saeimas vēlēšanām.

“Rīcības plāns – 500!” paredz Latvijas vēsturē lielāko nodokļu sloga samazināšanu, ļaujot uzņēmējiem iznākt no “pelēkās ekonomikas”, darba ņēmējiem un arī pensionāriem saņemt vairāk, tādā veidā veicinot lielāku naudas apriti un vidusšķiras veidošanos, sola JKP.

Lielākās izmaiņas darbaspēka nodokļos

Partija sola jau no nākamā gada ieviest principu “3×500”, tas ir, minimālā alga būs 500 eiro mēnesī (pašlaik – 430 €/mēn.), neapliekamais minimums algai būs 500 eiro mēnesī (pašlaik – līdz 200 €/mēn.) un neapliekamais minimums pensijai būs 500 eiro mēnesī (pašlaik – 250 €/mēn.). Pašlaik pensijas līdz 500 eiro saņem ap 92% Latvijas pensionāru.
Tam papildus, plānots ieviest minimālo pensiju vismaz 200 eiro apmērā (pašlaik zem 100 eiro). Ap 55 000 pensionāru saņem pensijas zem 200 €/mēn., turklāt mazo pensiju saņēmēju skaits katru gadu pieaug. “Pensijas nav jāuztver kā kaut kādi sociālie labumi, mēs gribam atdot naudu cilvēkiem un veicināt viņu ienākšanu iekšējā patēriņā, kas ir būtiski uzņēmējiem,” uzver J.Bordāns.

“Princips “3×500” ir apzināts solis Latvijas uzņēmēju konkurētspējas palielināšanai, jo darbaspēka nodokļu jomā Latvija pārliecinoši izskatās vissliktāk starp Baltijas valstīm. Neapliekamais minimums 500 eiro nav nekas nesasniedzams, tas jau sekmīgi darbojas Igaunijā, un tur IKP izaugsme un iedzīvotāju ienākumu dinamika uzrāda pozitīvāku tendenci. Darba ņēmējam, pat pie nelielas algas – 500 eiro “uz papīra”, neapliekamais minimums 500 nozīmē gada laikā ienākumu pieaugumu ap 640 eiro “uz rokas”. Princips “3×500” ir solis pretim visiem tiem uzņēmējiem, kuri pašlaik augsto nodokļu dēļ nespēj maksāt algas un ir spiesti slēpties “pelēkajā zonā,” stāsta J.Bordāns. Esošās valdības “nodokļu reforma” esot pamatīgi sarežģījusi nodokļu aprēķināšanu un palielinājusi laiku, kas uzņēmējam jāvelta darbam ar VID, tāpēc JKP piedāvājums ir vispār atcelt diferencēto neapliekamo minimumu.

Palielinās ģimenes pabalstus

Savukārt, lai risinātu demogrāfisko situāciju un motivētu iedzīvotājus dzīvot, strādāt un audzināt bērnus Latvijā, JKP “Rīcības plāns – 500!” paredz ievērojami palielināt ģimenes valsts pabalstus: sākot no 50 eiro par vienu bērnu (pašlaik – 11 eiro) līdz 300 eiro trīs bērnu ģimenei (pašlaik – 67 eiro).

Tikšo veikta nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) reforma, un turpmāk par saprātīga izmēra primāro mājokli NĪN nemaksās. 

“Šīs pārmaiņas iespējams ieviest tikai tad, ja tiek ievērojami efektivizēta valsts pārvalde, tajā skaitā samazināts ministriju skaits un valsts birokrātiskais aparāts,” skaidro Krišjānis Feldmans, JKP valdes loceklis un ekonomists.

“JKP aprēķini liecina, ka valsts un pašvaldības pārvaldes aparātu iespējams samazināt par 30% un viens no virzieniem ir pašvaldību administrāciju, tajā skaitā deputātu skaita mazināšana”, uzsver K.Feldmans, piebilstot, ka valsts budžets tiks veidots pēc nulles budžeta principa, izvērtējot katras iestādes izmaksas un lietderību. “Jau pašlaik redzams, ka vairākas valsts aģentūras būs iespējams apvienot vai pilnībā likvidēt!” Papildu ieņēmumus plānots gūt uzlabojot nodokļu iekasēšanu būvniecības nozarē, tajā skaitā palielinot ģenerāluzņēmēja atbildību, kā arī palielinot alkohola, tabakas un azartspēļu nodokļus un ieviešot vēl citus risinājumus.

Cīnīsies ar sekām

“Šobrīd Latvijas ekonomikā mēs redzam vairāku iepriekšējos gados sastrādātu lēmumu sekas. Tās ir smagas visai sabiedrībai. Tāpēc sistēmas maiņa ir nepieciešama, un mums ir plāns kā to izdarīt,” stāsta Gatis Eglītis, JKP Ekonomiskās analīzes grupas vadītājs. Viņš kā piemērus min aktuālākos darbus enerģētikas un satiksmes nozarēs.

“Nav noslēpums, ka gan visus Latvijas ražotājus, gan arī privātpersonas visvairāk satrauc nepamatotie OIK maksājumi. Valdība pašlaik nodarbojas ar trokšņa celšanu un laika vilkšanu, bet reālie maksājumi šajā gadā ir sasnieguši rekordu. Mums ir skaidrs plāns kā jau viena gada laikā OIK maksājumus mazināt par 50%, bet četru gadu laikā gandrīz likvidēt. Un mēs nepiedāvājam tādas spēles, kā maksājumu slogu no elektrības patērētājiem pārlikt uz visiem nodokļu maksātājiem”, viņš uzsver. JKP arī atbalsta privāto investoru iniciatīvu uzsākt Skultes sašķidrinātās gāzes termināļa būvniecību, kas palielinātu Latvijas enerģētisko neatkarību. 

Lai ieliktu pamatu ilgtermiņa izaugsmei, rūpīgi jāvērtē visas izdevumu pozīcijas, un tāpēc satiksmes jomā JKP uzskata, ka nekavējoties jāaptur dzelzceļa elektrifikācijas projekts. “Tas visai nozarei radīs nepaceļamu slogu, un rikošetā atkal trāpīs visiem Latvijas iedzīvotājiem. Tā vietā mūsu “Rīcības plāns – 500!” paredz pabeigt pasažieru vilcienu iepirkumu, kas jau pašlaik kļuvis bēdīgi slavens ne tikai Latvijā”, skaidro G.Eglītis.  

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Tauta balsos, kam kam uzticēt “Obšaku”.
  Nez vai “pahans” to izlaidīs no rokām.

 2. Ticu šai partijai. Pārskatīju ienākumus, programmu, rakstus JKP mājas lapā, – nekādu feiku un blēdīšanos. Viss sakrīt. Otrkārt – nezākā un neapmelo pat savus pretiniekus. Treškārt – labi iesēdējušos naids pret viņiem. Jeb bailes.
  Beidzot ir par ko balsot!

 3. Vai tad visas pasaules mērogā,otra augstākā PVN likme maizei tā arī netiks samazināta??!

 4. Mana omīte saka,ka krievu okupācijas laikā boļševiki ,šmaucot tautu , arī muldēja,ka tūlīt tūlīt visi dzīvos komunismā. Turklāt patreizējie Bordāna lielie solītāji – mūslaiku “jaunie” komuņjagas jau tāpat visu laiku atrodas pie treknās varas siles, un visi, izņemot pašus solītājus,kā bija, tā arī paliek pliki un nabagi.

 5. Sācies solīšanas laiks un lielās ruletes griešana – varbūt paveiksies. Latvija nevar atļauties maksāt pabalstos 500 euro. Latvija var atļauties tuvākos 4 gadus kaut ko samazināt. Tas ir – ierēdniecība, ministriju sēgšana. Tikai tad būs iespēja no kurienes ņemt naudu. To nez kāpēc JKP nepiemin.
  Šiem censoņiem galīgi nav ko ticēt, tādi pasi palikuši kā pārējie. Bordāns jau sevi nepierādīja, Strīķe arī esot KNAB sēdēja klusa ka zivs, sāka runāt tik tad kad viņu sāka mest ārā no turienes. Eglītis arī pabijis Vienotībā.
  Sākumā domāju balsot par JKP, taču tagad saprotu, ka nē, tad labāk balsošu par Kaimiņa partiju.

 6. Beidzot konkrēta valoda un skaitļi. Lai nu izdotos realizēt, respektīvi, iegūt pietiekamu balsu skaitu.

 7. Velk uz vemšanu no tādas blefošanas. Vai tiešām mūs visus uzskata par tik stulbiem?

 8. Kaut kas reāls un daudzsološs ! Lai tikai vēlēšanas būtu godīgas ! Un, cilvēki, neticiet visādiem kaktu aptauju veicējiem ! JKP partiju sāk atbalstīt arvien vairāk ļaužu. Es neticu, ka latvieši joprojām grib balsot par veciem komunistiem brigmaņiem un viņu atbalstītājiem !

 9. Kārtējie Saulveži līdz vēlēšanām. Un kā ar neafišēto lozungu – Kā var nesolīt. Precīzāk. Solījumu garnējums varen kārdinošs. Bet pildījums neatšķiras no standarta ne par matu. Kā ar koalīcijas padomi, kas komandē koalīcijas deputātus, bet padomi vada faktiski autoritārā veidā nezināmi cilvēki. Ka ar vēlēšanu likuma maiņu, jo ir nepieļaujami, ka deputātu kandidātus izvirza pelēkie kardināli savus rokaspuišus. Kā ar uzpirkto masu mēdiju darbības ierobežošanu un cenzūru. Kamēr šie jautājumi netiek risināti, tikmēr visiem jāpiedalās obligāti vēlēšanās, tikai vēlēšanu urnās neko mest nedrīkst.

 10. JKP – jaunā komunistikā partija sola … Vecā KP arī solīja paradīzi zemes virsū.

 11. nevar teikt ka neviena partija Atbildēt

  neesot darījusi to, ko vēlētājiem ir solījusi! Es vienu tādu zinu, un tā ir ZZS! Gadu no gada ZZS ir saviem vēlētājiem solījusi, ka viņu prermjerministra kandidāts būs Lembergs. Vai tad tas nav pildīts, vai tad visas valdības, kurās ir ZZS, nav vadījis Lembergs? Ir, un ar to arī izskaidrojama lauku vēlētāju turēšanās pie partijas, kura vārdu tur. Kurpretīm Vienotība nesolīja, bet galu galā arī viņas valdību tas pats vadīja.

 12. Skaidrs,ka neviena partija nav ideāla,bet šobrīd JKP ir vienīgā izvēle.Es varu iedomāties kādas bailes ir ierēdņiem,skaidrs ka liela daļa no viņiem nodarbojas ar darbu,kurš vispār nav vajadzīgs.Tikai šie ierēdņi,kuri paliks bez darba,nekļūs par celtniekiem vai smago auto mašīnu šoferiem,kādu darbu privātajā sektorā viņi atradīs,es nezinu.Kas attiecas uz programmu 500,tad cilvēki šo naudu iztērēs un tā varētu atdzīvināt iekšējo tirgu,tas tiešām būtu reāli un nav nekas neiespējams.

 13. Kas stāv aiz šīs partijas? Kādas norunas, ar ko saķēdēs kopā, lai būtu vēlēšanās kārtējās nodorošinātās vietas? NETICU!!!! Būs kaujas, vienošanās par vietām, tad pirmie jautājumi par savu algu un ekonomiskā spilvena nodrošinājumu, tad “nokonstatēs”, ka solījumus nav iespējams izpildīt, jo…bla, bla, bla..un viss rullēs tālāk. Kāpēc? Tāpēc, ka viss ir atstrādāts un nekādas izmaiņas nav paredzētas.

 14. Vai kāda partija ir pildījusi savus solījumus?

 15. Ja jau JKP šeit neaizmirsa pieminēt pensionārus,tad jājautā viņiem,kad beidzot Latvijā sagaidīsim atsevišķu pensiju fondu,kā citās Eiropas valstīs?

 16. Cirtīsim asti pa gabaliņam? Kāpēc JKP negrib atcelt NĪN ģimenes vienīgajam mājoklim,ieviest eiropejiskas slimokases,samazināt PVN bāzes pārtikas produktiem no 21% līdz 6% un ministriju skaitu no 13 līdz 10-kā Briselē???!

 17. JKP!
  Cik liels ir valsts ārējais parāds?
  Kā plānojiet to atdot? Kur atradīsiet naudu paaugstinājumiem?

 18. nu pa tīro nošpikojuši Polijas PiS (prawo i sprawiedliwosc) programmu 500+! Nenoliedzami, tā šai partijai atnesa milzu panākumus reitingos, kaut arī attiecas uz vecāku pabalstiem, bet ideju paņemt var. Tad nu tagad paņemiet arī citus PiS darbības aspektus, kas Latvijā ir ļoti nepieciešami?

 19. Rīgā nost ar Ušakova bandu! Atcelt netaisnīgo NĪ nodokli nesadalītajiem namīpašumiem! JKP, saņematies un izgaismojiet Rīgas domes saskaņiešu gadiem piekoptās nelietības.

 20. Vismaz kāds ir gatvs ko darīt lai lietas uzlabotu! Ir vērts par tādu balsot!

 21. Ļaujiet mammai ar tēti strādāt un maksāt adekvātus nodokļus,pabalstus bebīšiem!

 22. Ko JKP domā darīt, lai tie pensionāri, kurus 90.g.sākumā upurēja, atņemot nopelnītās pensijas, spētu izdzīvot šajos ekonomiskās izaugsmes laikos ?

 23. Lielisks plāns! Aiztrieksim emigrācijā darbu valsts iestādēs zaudējošos 30%, lai varētu piemest pensionāriem un bērnu pabalstiem, arī vecākiem, kas ir pilnīgi deģenerāti.

  • jāuztraucas, ka emigrēs tie, kuru darbības rezultātā Latvijas iedzīvotāji ir bijuši spiesti emigrēt līdz šim, tad gribētos dzirdēt, ko īsti grib deģenerātu lolojums?

  • Un kāpēc uz ārzemēm? Vietējie uzņēmēji sūdzas, ka nav darbinieku?!

 24. Ļoti skaisti!

Draugiem Facebook Twitter Google+