×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. augusts, 2017
Drukāt

Paziņo, cik saņems seniori oktobrī pēc indeksācijas (27)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

1.oktobrī, piemērojot indeksu 1,0439, tiks palielinātas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas  nepārsniedz 349 eiro, informē Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra.

Tas nozīmē, ka tiks indeksētas visas pensijas un atlīdzības, kas nepārsniedz 349 eiro apmēru, un pensijas palielinājums būs atkarīgs no pensijas apmēra. Jo lielāka pensija, jo lielāks tās palielinājums. Piemēram, 200 eiro liela pensija palielināsies par 8,78 eiro.

Savukārt tām pensijām un atlīdzībām, kuras ir lielākas par 349 eiro, ar indeksu 1,0439 indeksēs tikai daļu no piešķirtās summas – 349 eiro, kā rezultātā pensijas apmērs palielināsies par 15,32 eiro.

Izņēmums ir politiski represētās personas, I grupas invalīdi un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieki, kuriem pensijas tiks indeksētas ar indeksu 1,0439 neatkarīgi no to apmēra.

Indeksēts tiks tikai pensijas apmērs, neņemot vērā pie pensijas piešķirtās piemaksas (par apdrošināšanas stāžu līdz 1996.gadam) apmēru. Piemēram, ja pensija ir 200 eiro, bet klāt tai ir piemaksa 15 eiro, tad indeksēs tikai pensiju, līdz ar to palielinājums būs 8,78 eiro.
Jāņem vērā, ka no indeksētās pensijas var tikt ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis, kas samazina izmaksājamo summu.

Indeksētas tiks vecuma, invaliditātes, izdienas un apgādnieku zaudējuma pensijas un atlīdzības, kuras piešķirtas (pārrēķinātas) līdz 2017.gada 30.septembrim.

Šogad oktobrī pensiju un apdrošināšanas atlīdzību pārskatīšanai piemērojamais kopējais indekss 1,0439 veidojas no patēriņa cenu indeksa laikposmā no 2016.gada 1.augusta līdz 2017.gada 31.jūlijam (1,0265) un 50% no apdrošināšanas iemaksu algas reālā pieauguma 2016.gadā, salīdzinot ar 2015.gadu (50%x0,0348 = 0,0174).

Apdrošināšanas iemaksu algas reālais pieaugums 0,0348 veidojas no 2016.gada un 2015.gada iemaksu objektu summu attiecības (1,0574) un 2016.gada patēriņa cenu indeksa (1,0218). (1,0574/1,0218 – 1 = 0,0348).

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Kam ir tam taps dots, kam nav,tam atņems to pašu. Pie šā principa mūsu valdība turas ļoti strikti, un tā tam būs būt!!! To teica vecais Valters filmā Emīla nedarbi. Tagad jāsaka Valdības nedarbi. Un ne jau filmā bet visā nopietnībā.

 2. Tā nav nekāda indeksācija, ja pieliek dažus centus, laikā, kad pirlktspēja ir samazinājusies daudzkārt.Tā ir tikai tracināšana ,liekot vēl vairāk nicināt valdību. Un kādēļ tās kapeikas pieliek tikai līdz zināmam pensijas līmenim? Vai tie, kuri saņem lielāku pensiju nav cilvēki? Viņiem taču arī pirktspēja ir dramatiski kritusies no laika, kad pensija tika piešķirta.Nožēlojami!

 3. Varējāt jau necensties ar saviem indeksiem. Par maniem simts astoņiem eiro nevajag palielināt, jo cenām izskriet pakaļ nav iespējams. Kā saka, paldies valdība par labo sirdi.

 4. stulbums kautkaads lielajaam pencijaam pienaak lielaaku summu bet maazajaam labi ja 1eiro pieliec un taa ir peedeejaa cuuciibas :@

 5. tas vienkārši ir izsmiekls, laika, kad pārtikas un pakalpojumu cenas pieaugušas vairakas reizes. Ka tajā dzejolī:””…un izvelk savu nēzdiodziņu…”‘Bez tam arī lielāku pensiju saņēmēji ir cietēji, jo viņu pirktspēja arī ir dramatiski samazinājusies laika periodā kad pensija tika piešķirta. Vinus neuzskata par normāliem cilvēkiem?Savā laikā valdība atņēma kaut kur 80 miljonus no sociālā budžetu un ieskaitīja pamatbudžetā, solot, ka naudu atgriezīšot. Nekas netika atgriezts. Valdība meloja un melo arī tagad.

 6. Kartejais stulbums.tiem kam mazaka tiem atkal mazak pieliek.
  Kada nozime kaut kadiem limitiem.cik daudz invalidu kam pat 100nav,nerunajot par luelakam summam.
  Nirgasanas par cilvekiem.

 7. LIEKAS, KA PENSIJAS MUMS NEKAD NEBŪS ATBILSTOŠAS CILVĒKA CIENĪGAI DZĪVEI! LPF PRIEKŠNIECĪBA IR APMIERINĀTA, JO VIŅIEM TIEK MAKSĀTAS LIELAS PENSIJAS, KAUT GAN DAUDZI NO VIŅIEM VECĀKA GADA GĀJUMA PAR MANI. NOSTRĀDĀTI 49 DARBA GADI. IR SOCIĀLĀS IEMAKSAS . MUMS NEKAS LABS NAV GAIDĀMS ARĪ TĀDĒĻ, KA VISI CENŠAS ŅEMT NAUDU NO PENSIJU NAUDĀM, IELIEKOT TĀS KOPĒJĀ BUDŽETĀ! NUPAT VM ČAKŠA 1% NOVIRZĪJA VESELĪBAI….KUR KAUT KAS VESELĪBAS JOMĀ MUMS TIEK APMAKSĀTS??? PAR VISU JĀMAKSĀ MUMS PAŠIEM! AR TĀDU ATTIEKSMI PENSIONĀRIEM NEKAS NEBŪS ARĪ NĀKOTNĒ, JO LPF GUĻ VIENĀ MIERĀ….

 8. man jautājums cik tālu tika ar solījumu kad palielinas ar nodokli neapliekamo summu no pensijas kau gan nebūtu ar nodokli japliek pensijas jo mēs esam vienīgā eiropas valsts kur pensijas apliek ar nodokli un mums arī ir vismazākās pensijas kur palika solījums kad pie nākamās indeksācijas ņems vērā darba stāžu kad tad tas notiks man ir 51 gads godīgi nostrādāts nav bijusi neviena darba nespējas lapa nav neviena darba kavējuma BET PIE PENSIJAS IR TRĪS PIRKST KOMBINĀCIJA vai tiešām nav kauna tām mūsu gudrajām galvām

 9. Un kur paliek invalìdi,kuri jau no bèrnìbas tàdi.viñiem ap 100 eiro.

 10. Tīšuprāt ir pieņemti tādi likumi, lai nodokļus varētu nemaksāt un tagad ir vainīgi pensionāri ar mazam pensijam! Mēs bijam spiesti strādāt pēc tādiem noteikumiem, kādus noteica darba devējs vai iet kārties jau tad! Nav jāfantazē par itka saņemtam algam aploksnēs, bija, kas saņēma un tagad saņem, bet bija, kas nesaņēma un ir, kas tagad nesaņem! Kas nav strādājis pie privātiem, bet strādāja Valsts iestādēs, tiem ir PENSIJAS, bet privātiem d/d rūp tikai sava ķeša, bet uz darba ņēmējiem bija un ir slaidi uzšpļaut!

 11. Kaut kā stulbi, ka paceļ lielākās pensijas vēl lielākas, bet mazās, mazāk…tik tiešām stulbi

  • tas ir tieši pareizi: pensijai jābūt proporcionālai sociālā nodokļa iemaksai, vai tad aplokšņu algu saņēmējiem jābūt tikpat lielai pensijai kā tiem, kas godīgi maksājuši?
   Un 349 EUR jau nemaz nav liela pensija.

 12. Un kā tad ar 2 grupas invalīdiem,kuri nevar vairs pastrādāt,tie vai tad var iztikt ar to naudu,kas piešķirta,kuriem līdz īstajai pensijai vēl gadi gaidāmi?!! Tā vien liekas ka joprojām mūsu valstī invalīds nav cilvēks,ja nevar strādāt vairs un maksāt nodokļus! Vai kāds var mani pamācīt,kā var iztikt ar 89 eiro mēnesī?

 13. Suņiem pametīs apgrauztu kaulu, lai beidz vankšķēt kamēr ”saimnieki” cepešus rij… labi saimnieki arī vecus suņus labi baro un aprūpē, jo viņi visu mūžu ir viņiem kalpojuši… tas tā alegoriski domāts, bet patiesībā tieši tā arī pie mums notiek – BEIDZIET VANKŠĶĒT UN SAMIERINIETIES AR TO, KO JUMS ATMET…

 14. Kur paliek piemaksa par darba stāžu.Beidziet apzagt pensionārus un atdodiet to miljardu ko paņēmāt no pensiju fonda.

  • Darba stāžs??? Līdz mēs tak neesam nemaz strādājuši! Tik dacojuši,dziedājuši ! Un tak par to nevar maksāt,citādi nevarēs nemitīgi celt pašu algas. Un lai kungiem tās aldziņas neciestu,mēs vēl maksājam viņiem no savām mini-pensijām. Tā ka neceriet,ka jutīsim kādu “pieaugumu”,jo tas nodoklis tak arī sanāks lielāks no jaunās “palielinātās”summas.

 15. ko man dos tie pāris eiro manai 190 eiro pensijai, ka veikalā dubultā atņems……

 16. Arī deputātu algas vajadzētu palielināt ne vairāk ,kā par 15 euro,tas būtu pilnīgi pietiekami.

  • Nolādētie gaisa jaucēji. Vieta ierādīta pie laternu stabiem karāties. Mēs kopām lopus bez brīvdienām, atvaļinājumiem, strādājām līdz melnai naktij, bet mūsu saražoto uzpircēji uzpirka par santīmiem. Pašiem savu preci tirgot neļāva, vietējiem tirgi slēgti. Pienu iepirka par 4 santīmiem litrā, graudus iepirka par 3 santīmiem kg, gaļu kautsvarā iepirka par 30 santīmiem kg. Bet cik maksāja degviela, smērvielas, rezerves daļas. Nekādi neizdevās savilkt galus kopā, visu laikus apsēt, ražu novākt, sienu sagādāt. Maizi malām paša gatavotās dzirnavās, ar rokas sietiem sijājām un paši cepām. Nopirkt maizīti veikalā nevarējām atļauties. Priekš pensijām nekas pāri palikt nevarēja. tagad velkam dzīvību ar 110 eiriķiem. Bet mūsu saražotā uzpircēji saņem spožas pensijas.

   • Tieši kā par manu dzīvi izklāstīts. Plus vēl tam visam bērnus audzināju tajos smagajos laikos. Tagad, aprēķina pensiju tieši no tiem gadiem. Esot bijis jāmaksā pašiem sociālais nodoklis. Vai toreiz bija laiks par to domāt un nebija jau arī, no kā maksāt. Skrējām un griezāmies kā vāveres ritenī, lai tikai izdzīvotu un bērnus izvilktu, katrs santīms bija jārēķina. Veselus 120 eiro piešķīra pensijā. Es nesūdzos, laukos un kopīgi piepalīdzot, izdzīvot var, bet tikai IZDZĪVOT. Rūgtums par netaisnību tomēr paliek…

 17. negodīgi, pasmejas par maznodrošinātajiem pensionāriem

 18. Tad, kad saņems, tad redzēs. Visam ticēt nevar.

 19. Un cik atvilks nodokļos? Cik paliks pensionāriem pašiem?

 20. nepereizs virsraksts! lasīt jāmācās! lielāks palielinājums jau nav par 15,32. tas ir visiem, neatkarīgi, vai viņam 2000 pensija, vai 400 pensija

Draugiem Facebook Twitter Google+