×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2012
Drukāt

Jo spalvaināks, jo vīrišķīgāks?

Lasītājs jautā: “Vai tiesa, ka vīriešiem ar niecīgu ķermeņa apmatojumu ir zemāks testosterona līmenis asinīs un tāpēc sliktāka potence nekā spalvainajiem kungiem?

”

 

 

 

Atbild urologs Alvis Laukmanis

Vīrišķais dzimumhormons testosterons veicina apmatojuma rašanos, tādēļ teorētiski tā izteiktība varētu liecināt par augstām seksuālajām spējām. Tomēr praksē nav novērots, ka tiem, kam šī rota ir necila, būtu erekcijas traucējumi.

Apmatojuma veidošanās ir atkarīga no īpašu receptoru jutības, kuriem piesaistās sēklinieku saražotais testosterons. Periodos, kad tā mazinās, matiņi pārstāj augt, taču tas nenozīmē, ka dzimumhormonu daudzums ir būtiski pazeminājies.

Arī kails galvvidus neliecina par zemām seksuālajām spējām. Parasti tieši otrādi – plikpauriem ir augsts testosterona līmenis. Kaut gan iespējams, ka tas nav vienāds visā asinsritē un dažādām ķermeņa vietām tiek piegādāts atšķirīgā daudzumā.

Matu atkāpšanās no galvas nozīmē, ka ādā darbojas ferments, kas lieko testosteronu pārvērš tā paveidā dihidrotestosteronā. Tā paaugstināts līmenis bojā matu saknītes, liekot tiem izkrist.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+