×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
3. februāris, 2017
Drukāt

Atis Klimovičs: Šodien būtu grūti “spīdēt” par nesaprotamo antikrievisko histēriju Latvijā (31)

Foto - LETAFoto - LETA

Atis Klimovičs

Diemžēl Saeimas ārpolitikas debates norisinājās dažas dienas pirms okupācijas spēku atsāktās plaša vēriena karadarbības Donbasā. Ja Krievijas militāristu uzbrukums pie Avdejivkas, apšaudot arī šīs pilsētas 16 tūkstošus iedzīvotāju ar smagajiem ieročiem, būtu norisinājies šajā laikā, “Saskaņas” pārstāvjiem būtu grūtāk “spīdēt” ar norādēm par nesaprotamo antikrievisko histēriju Latvijā.

Taču jāšaubās, vai arī šādā gadījumā no minētās partijas deputātiem varētu sagaidīt atskārsmi, ka iebrukumam Ukrainā varētu būt visai tiešs iespaids uz Latviju. Tāpat arī izpratni, ka ministra Edgara Rinkēviča norāde par valsts ārējās politikas fokusēšanos uz tādu darbību, kas nepieļautu 1940. gada atkārtošanos, ziņas par nopietnām kaujām pie Avdejivkas, svaigā informācija par NATO iznīcinātāju treniņlidojumiem Igaunijā zemā augstumā un amerikāņu tanku izvietošanu Baltijas valstīs ir saistīta ar kaut ko vienu. Ar vairākus gadus snaudušo un tagad pamodušos Krievijas agresiju. E. Rinkēviča teiktajam, ka 2017. gadā militāra iebrukuma nebūšot, labs nodrošinājums ir tieši minētā alianses sabiedroto kara tehnika un Latvijas bruņoto spēku jaunā komandiera Leonīda Kalniņa solījums uzturēt armijas nesalaužamo garu.

Valsts ārējās politikas apspriešanā neiztika bez opozīcijas pamudinājuma atturēties no Krievijas vadības kritikas. “Labi domāts” aicinājums, kas izteikts ar vienu pavisam konkrētu mērķi – panākt, lai vairākums Latvijas iedzīvotāju aizvien mazāk spētu orientēties pavisam konkrētās norisēs, turklāt mums ļoti nozīmīgās valstīs. Bez Krievijas agresijas kritikas, bez informācijas no Ukrainas par pretošanos okupācijas spēkiem, bez patiesām ziņām par politiski represētajiem Krievijā vidējam informācijas patērētājam prognozējami samazinātos izpratne par notikumiem. Tad pamazām pienāktu brīdis, kad ļaunums vairs nešķiet tik ļauns, bet drīzumā pat tīri nekaitīgs. Tad varētu aizmirsties arī karakuģu un aviācijas “ciemošanās” pie Latvijas robežām, aizmirstos apjomīgie sauszemes manevri ar specifisku operāciju apguvi mūsu valsts tuvumā.

Paraugoties uz karojošu Ukrainu, diskutabls izrādījies prezidenta Petro Porošenko lēmums izvairīties no asiem un tiešiem izteikumiem. Tāds ir pats galvenais – oficiāli valstiskā līmenī Krievija nav tikusi nosaukta par agresoru. Tas liedzis sakopot ievērojami lielākus iekšējos spēkus un līdzekļus agresijas atvairīšanai, kā arī dot skaidrību starptautiskajai auditorijai. Ja noziedznieks ir zināms, tas jāsauc vārdā un, lai cik cinisks tas būtu, viņš noteikti nepriecātos par saukšanu atbilstošā vārdā. Te, iespējams, derīgi paskatīties vēsturē. Kā secinājis Otrā pasaules kara pētnieks Uldis Neiburgs, Latvijas vadībai (tātad pirmkārt autoritārajam prezidentam Kārlim Ulmanim) vajadzējis pasludināt, ka valsts tiek ieņemta ar spēku, ka atnākusī vara ir nesaukta un sveša okupētājvara. Lieki teikt, ka tas būtu ieviesis daudz vairāk skaidrības gan valstu, gan arī individuālajā katra Latvijas iedzīvotāja līmenī. Līdz pat mūsu dienām ieskaitot.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Опять удалили! Я так и знал, что комментировать этот бред можно только истинным арийцам. Зря цензоры так стараются.
  И кстати, постоянно удаляя комментарии, вы делаете плохо не столько мне, мне то пофиг, столько самим себе. Вы ясно показываете ту степень пренебрежения и к другим комментаторам, комментарии которых вы тоже удаляете. Но, что самое главное, ту высокую степень пренебрежения к самой вашей конституции и к правам самих граждан этой страны. Люди ведь не слепые, они видят, что если вам так можно, то и с вами самими тоже можно так же поступать.

 2. Я выражаю решительный и категорический протест модераторам сайта за проведение открытой политической цензуры!!! Редакция портала открыто поддерживает только одну точку зрения и допускает прямые оскорбления тех, кто с этим не согласен. Вы нарушаете конституцию своей же страны! Любая цензура запрещена!

 3. Vitebskas guberņa,Režicas apriņķis-Uzmini,kur tas atrodas?

 4. Leck mich am Arsch

 5. biezpiena sacepums ar ķīsēli….

 6. Domāt vajag ar galvu>Grafists Atbildēt

  Grafists aizmirsis pašu būtiskāko:Pat,ja arī šis karaspēks nespēs mūs aizstāvēt,kā uzskata grafists,tad uzbrukuma gadījumā cietīs arī grafisti.Raķetes nešķiros!!!

  • да и не нужны вы никому- protams , ja vērtības ir tikai materiālas, tad cits nekas pat prātā nevar ienākt un ja pasaule ir sadalīta : vi un mi

   • Pats pateici , ka nevienam neesam vajadzīgi , tātad arī man nekas nav jāskaidro un jāpierāda. Neliešu eļļu tavai naida ugunij. Uz pasaules ir pārāk daudz labu cilvēku , lai kavētu laiku ar kādu cilvēknīdēju.Tā ir tava izvēle , citiem cita.

 7. странный ты Atbildēt

  Танки украинские и земля украинская, ты та при чем там. Что тебя спросить забыли?

 8. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2014. – 2017. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 9. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

  • Kā tu man esi noriebies. Mazpisān, ar savu komentāru lapas piešmurgāšanu!

   • Es un visa mana saime piekrītam Jānim.Z Un kaimiņi arī. Izēd savu ateju pats, debīliķi!

   • ko lai saka, laikam nenoslept, ka esmu urlu atejas laizitajs un verbals plutitajs, Civilizacijas ienaidnieku pakallaiza..

    • tu, totāli nozombētais deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga Atbildēt

     izēd ateju, kārtējo reizi.

     Un, ja jau tu tomēr riskē atļauties tēlot tādu personāžu, kāds tu neesi un nekad arī nebūsi, tad – papūlies tomēr apgūt saviem bezjēgas vāvuļojumiem izmantoto latviešu valodu kaut vai vismaz necilā pamatskolas līmenītī, sākotnēji. tevis publiski demonstrētais bezcerīgais analfabētisms ir vienkārši nožēlojams, bezdzimuma / bezvārda deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga.

 10. Nabaga krieviņi, vienmēr viņus kāds apbižo, neļauj brīvi zagt, slepkavot. Pasaule nesaprot, ka krievs nevar mierīgi dzīvot, ja no viņa nebaidās.

 11. A ko tu, grafist, teiktu, ja pieklājīgi, zaļi vīriņi no kādas kaimiņvalsts tavā vēsturiskajā dzimtenē izveidotu, par piemēru, Rjazaņas vai Voroņežas Tautas Republiku?

  • мы николай 2 посмотрим Atbildēt

   Kas i’, vateni – dusmojies? Tev patiesi nešķiet, ka dažas Tautas Republikas atsvaidzinātu tavas elkuzemes ieskābušā politķīseļa mucu? Dots pret dotu, kā sacīt jāsaka …

  • Cerams, ka ķīnieši to reiz paveiks. Lai veicas!

  • :)))) Jau teicu – grafists atrakstīsies ar latviešu vainas uzskaitījumu.
   Bet es Jums, grafista kungs uzdevu konkrētu jautājumu: kā diženā krievu tauta pieļāva, ka pie varas nāca komunisti?
   Un visi tie padomju labumi, kurus Jūs uzskaitāt, jums šķiet diži tikai tāpēc, ka neko citu pasaulē neesat redzējis. Krievija visas tautas, savējo turklāt, turēja mucā un pa spundi ar propagandu baroja. Mana paaudze tolaik neko nezināja, kas notiek pasaulē. Un visa tā muldēšana par to, ka tolaik viss bija par velti, ir blēņas. Pasaulē par velti ir tikai siers peļu slazdā, nekas cits nav par velti. Par to mēs maksājām ar savu brīvību. Tādam padomju cilvēciņam, kas nīkst svešā valstī, nav saprotami jēdzieni – brīvība un neatkarība. Un lai cik grūti šodien brīžam mums klājas, nekad nemainītu to, kas toreiz bija par velti pret savas valsts brīvību un neatkarību.
   Taču man nav saprotams, kāpēc tagad, kad visi ceļi vaļā, tādi grafisti nīkst Latvijā, smilkstēdami pēc savas lielā, dārgās, varenās dzimtenes, kas tepat, aiz robežas, rokas stiepiena attālumā, bet ne par ko nebrauc un nedzīvo tur – laimē un pārticībā, kur viss ir par velti????? Bet tup nabadzīgajā Latvijā un gānās pa labi un pa kreisi.
   Ja man būtu tāda brīnišķīga tēvzeme, es ne stundu nedzīvotu svešā valstī.

   • Padumjo laiku fanei Atbildēt

    Tavi vnuki runās latviski un viņu bērni jau būs latvieši, un pret tādiem kā tu. Dziedi vai raudi. Tad jau Krievija būs sadalīta. Un tu vari rakstīt kādus palagus gribi, krievvalodīgajiem ir tikai kopīga valoda un norādīts kopējais ienaidnieks – lielajai masai, tāpēc vēl turās kopā.
    Veiksmi tev rakstīšanā, bet kādreiz apzināsies, ka tas bija veltīgi, jo tieši lielākoties dēļ tādiem kā tu mēs jūs neieredzam. Aci pret aci, zobu pret zobu – sakodiens mums spēcīgāks.

   • esmu dumjs urla un vatenis kops dzimsanas, Sharikova pectecis un ar to lepojos

 12. Praktiski karš pret Latvijas iedzīvotājiem sākās jau tūdaļ pēc Molotova-Ribentropa vienošanās, kad Latvijā ieveda karaspēku, kas saucās bāzu izvietošana. Katrs, kuram nedaudz zināma reālā Latvijas vēsture, zina, kas notika Latvijā – Latvijas armiju likvidēja, cilvēkus savāca, ieslodzīja cietumos, nogalināja, izveda uz Sibīriju- daudzi, arī bērni, mira ceļā. Konkrēts jautājums Jums, grafist:” Vai šāda politika ir vai nav Latvijas okupācijas izpausme pirms kara līdz 1941. gada 22. jūnijam?
  Draudzīgi cilvēki svešas valsts teritorijā vietējos iedzīvotājus nepakļauj mocībām, represijām, spaidiem un nāvei jeb tautu nenogalina”. Lasot Jūsu daudzos komentārus, redzams, ka zināt daudz. Bet tas, ka latviski nerakstāt, nenozīmē, ka šeit vairums šo valodu nesaprot. Ja pirms kara cilvēki labi zināja vācu valodu, tad pēc kara piespiedu kārtā, iedzīvotājiem bija jāapgūst krieviskais, valodu ieskaitot. Atliek salīdzināt presē rakstīto pirms un pēc četrdesmitajā gadā veiktajām pārmaiņām valstī, lai viss būtu skaidrs. Ulmanis zināja, kas notiks. Ne velti jau 39. gadā aicināja vīriem salikt dažus pārus veļas un zeķes, aicināja sagatavoties aizstāvēt Latviju. Ja palūkojas uz datumiem, tad okupācija notika visās trijās Baltijas valstīs teju vienā laikā. Vai tiešām trīs toreizējie valstsvīri būtu bijuši tik nezinoši, ka ļautos tik draudzīgam žestam kā cilvēku iznīcināšana? Zināja gan. Taču pret šo agresīvo launumu nevarēja neko pasākt. Un līdz mūsdienām šis ļaunums turpinās. Nav sliktu cilvēku, slikta ir ideoloģija un vēlme latvisko padarīt slimu un nebaudāmu. Valstīs, kur nebija šīs okupācijas, cilvēki domā savādāk, brīvi no kvēli padomiskās pāraudzināšanas. Ne velti vēsturi ir ērti sākt uzskaitīt , sākot ar 1945. gadu, bet 1939. gads ir saplosījis Eiropas tautas, tās, kuras cieta no agresijas. Latvija bija Eiropas daļa.
  Latvija nebija un nav pelnījusi, ka to spārda visādos veidos kā futbolbumbu. Latvija bija miermīlīga, nevardarbīga valsts un neaizmirstiet par 1939. gadu, kad sākat mācīt latviešus domāt pēc Jūsu vēsturiskās atmiņas vai pārliecības. Tas, ko izdarīja ar latviešu tautu veselu desmitgadi 1939-1949, nav izdzēšams no tautas apziņas. Ne jau mūsu zemi kādam vajag, bet savu varenību caur pazemošanu parādīt – mocīt, nokaut un sāpināt. Cik vienkārši ir karot, grafist, vai ne? Vārdos un domās. Kad nenogalina, nenolaiž no kātiem, nenorauj rumpi no galvas un nepārbrauc pāri ar kāpurķēdēm… par sāpēm parasti ir ērti paklusēt.

  • У вас была прекрасная возможность промолчать, вы её не использовали почему то и ушли от обсуждения темы статьи совершенно! Историю вспоминаем, свою «вековую боль» лелеям?! Извольте.
   Всегда указывал таким таким, как вы: вспоминая один пакт, будьте любезны вспомнить и свой собственный, Мунтерса – Рибентропа, заключенный вами даже раньше того, другого. Напомните сами себе, что, вообще то, господин Ульманис не был демократически избранным президентом, а фактически был диктатором, и сейм был разогнан. И на размещение баз и затем на ввод войск было дано разрешение тогдашнего вашего правительства. Всякие сюсюкания о моральности или безнравственности этого отбрасываются сходу. А чем вы лучше, вы это же приняли, и ведь танки действительно встречали с цветами?! Мы можем спорить до умопомрачения, но инкорпорация и анексия не есть оккупация!!!
   Я понимаю ваше преувеличенное «упоение» сталинскими репрессиями, но категорически напоминаю вам, что это не были репрессии именно русского народа против именно латышского народа! Кому, как не вам знать, что сам русский народ от сталинских репрессий пострадал больше всех, ведь сколько латышей работало в органах ЧК – НКВД. Вот вы обвиняете целую страну и целый народ, а сами вы разве такие уж «белые и пушистые»?! Что, напомнить вам про то, кто списки составлял или про холокост, про Арайса с Цукурсом?!

   • Piektdienis sāk tēlot prokuroru… 🙂

    • Grafista kungs skrupulozi piemin visus latviešu grēkus – gan Ulmaņa nedemokrātiju, gan Mubteru, gan latviešus, kuri ar ziediem sagaidīja krievu tankus,. Jā bija arī tādi.
     Bet man ir jautājums. Kas grafista kungam sakāms par savu varonīgo krievu tautu, kad tā pieļāva komunistu uzvaru Krievijā un izveidoja to bardaku, kas valdīja 70 gadus? Vai atrakstīsies ar to, ka arī latvieši piedalījās krievu revolūcijā? Jā, piedalījās, – maza saujiņa. Kā varēja notikt, ka lielā Krievija no plaukstošas carisma valsts pārvērtās par to tautu cietumu un slepkavošanas mašīnu, ko nosauca ar 4 burtiem – CCCP? Un kā tas nākas, ka milzīgā bagātā valsts arī tagad vēl pamesta novārtā, atskaitot dažas lielpilsētas? Kā tas nākas, ka vēl šodien Krievija galvenokārt savus resursus iegulda bruņošanās attīstībā vairāk nekā valsts attīstībā?
     Ir viegli lielkrievam dzīvot mazā, galvenokārt gadsimtos kaimiņu apspiestā, valstiņā, zākāt šīs valstiņas vēsturi, valdību un tautu un lepoties ar savu kareivīgumu un varonību, kad paša lielvalsts faktiski nav nekas vairāk, kā Potjomkina sādža.

    • Latviešu tauta nav kaujams jērs, grafista kungs. Katra tauta par saviem nodarījumiem atbild pati un visi kopā nes sāpi, ko neļauj sadziedēt tie, kuri ikdienā to tik vien dara, kā ar cirīti ieskrāpē, iecērt, pamelo, pamuld. Viss ideoloģiskais ķīselis, ko esat te piesaucis, sen jau ir zināms un argumentācija, cik un kā latvietis ir vainīgs- apzināta nezināšana. Nevienam nevar iebarot stāstu par labajiem, kuri pabaroja izsūtītos, jo pirms pabaroja, daudzus nomērdēja badā, spīdzināja, nošāva, izsekoja, ģimenes izspiegoja, izsita, izkūla tā teikt pa šķiedrām, ielika savu ģenētisko kodu, sakrustoja un pazemoja. Jā, par to ir neērti runāt, par vardarbību un agresiju pret vienkāršo cilvēku. Plika politika ir kailums bez mērķa. To vienkārši sauc par demagoģiju. Ja šodien nebūtu tik daudz aizlietu smadzeņu, ļaunums nespētu tā dancot. Es nekad neidealizēšu Latviju, bet par savas tautas gēniem man ir savs skatījums. Par to šodien var tikai diskutēt, kas ir latvietis, kurš jūtas latvietis. Un kā jūtas savā zemē cilvēks, kuram visu laiku skaidro, cik slikts viņš bijis, jo atkal vainīgais latvietis. No kurienes tāds naids, ja ne no tās aizliegtās brīvības, ko ieguva Latvijas valsts ar nacionālo piesitienu. Katra valsts ir stipra tieši tad, ja tā apzinās savu lomu citu valstu vidū. Savu identitāti, kā saka šodien. Latvijas pārdarināšana nekad nenotiks. Tad nebūtu mazo valstu Eiropā, tad nebūtu valodu un atšķirību, ja tik ļoti visi vēlētos runāt vienā valodā, aizmirstot savas zemes valodu. Valoda un veids, kā savstarpēji komunicēt, ir tas, kā sadzīvojam. Man netraucē Jūsu komentāri, grafista kungs. Bet es aizstāvu savu zemi, valodu un tautu. Nevis atsevišķus cilvēkus. Ja man skaidro, cik slikti bija mani senči, tad es Jums saku, nemetiet skabargu man acī, baļķi staipīja Ļeņins.
     Ir tā, kā ir. Pakalpīga locīšanās vienmēr sabojā cilvēka patieso būtību. Skaitliski mazas tautas kāda priekšā liecas vai pretojas. Mazā Latvija, kas būvēta savulaik pēc citu nelielo valstu parauga, bija sastiprinājusi ekonomiku, uzbūvējusi un modernizējusi visu, ko tajās desmitgadē spēja, HES un rūpnīcas, lauku un pilsētu nacionālais un kārtīgais darba stils, sakari, brīva ceļošana, māksla, kultūra. Visi atkopās pēc Pirmā Pasaules kara. Un apstādināja kara mašīna un smagā cilvēkiznīcināšana aiz Latvijas robežām. Cik ātri Latvija pēc Eiropas valstu parauga strauji tika uz priekšu ekonomikā! Kāpēc? Tāpēc, ka bija savus tautiešus izskolojusi. Forsēja nacionālo pašapziņu, jā, jo bez patriotisma nav iespējama valsts augšupeja. Bez patriotisma un garīguma cilvēkos tas jauncelsmes azarts un drosme, pašapziņa un prieks par dzīvi, nebūtu bijis iespējams. Ulmanis bija skolojies un zināja to, ko šobrīd labi zina ekonomisti, tautsaimnieki. Tautiskais, eiropeiskais, svētki un darbs. Un tajā visā nevar noliegt Austrumu kaimiņa Lielo alkatību un vēlmi sagrābt vēl un vēl, kas ir pamatā Latvijas sagraušanai. Lai kā Ulmanis necieta vācu uzņēmējus, vācu uzņēmēji te bija radījuši neskaitāmas darba vietas un ko labu atnesa kara bāzes, grafista kungs? Tautai neprasīja, nepaļāvās, ka patriotisms ir tādā līmenī, kā tas notika Somijā, piemēram. Latvijā savestie postīja uzcelto, sagrāva izveidoto. Tas nav un nebūs noslēpjams. To zina un tas ir dokumentēts, fotoattēlos, grāmatās, atmiņās. Tāpēc nav attaisnojams, kā Jūs cenšaties te stāstīt to, kā nav. Ir jābūt mērķim. Vai tā ir bijis, to var tikai minēt. To, kāds bija lielo valstu mērķis, visi zina. Pakalpiņi ir visās tautās.
     Ideāla nav neviena valsts un tas, ka cieta no varas latvieši, nekādi nesaistās ar citu tautu ciešanām līdz brīdim, kad ir izdevīgi vienus saukt par vainīgākiem par citiem. Visu, kas Latvijā notika pēc 39. gada, var saistīt ar čekas darbošanos. Ar dzeloņdrāšu žogiem ilgus gadus, lai ļaudis pēc kara okupācijas varas pakļauti, nemuktu. Lai katram būtu noklausītājs blakus. Tāda ideoloģija bija. Un tā nav salīdzināma ar pirmskara trīsdesmitajos gados būvēto Latviju. Ir izdevīgi dzēst atmiņu, stāstīt melus un visu laiku jaukt prātus. Par to aizmidzināšanu arī Klimovičs raksta – iemigsim, ja nedzirdēsim, nelasīsim, nediskutēsim. Latvijā ir tik daudz skaista un laba, joprojām latviska un eiropeiska. Jā, kādam te gribas dzīvot uz to ļaužu iemidzināšanas rēķina, vecā ideologu gvarde dara, ko spēj. Bet mums nav citas valsts, kā vienīgi sava Latvija. Lai ko Jūs, grafist, teiktu, Latvija ir un būs latviska, jo valodu atņemt var tikai mēli nogriežot. Bet arī tad paliek žestu valoda un nokaujot rumpi paliek ticība citos. Paliek gēnos un tautas pašapziņā. Visu četru vēju appūstajā Latgalē, Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē. Nevis guberņā vai kādā autonomā republikā vai apdzīvotā vietā. Tādu valsts veidojumu šobrīd nevēlas neviens Latvijā dzīvojošais. Teorētiski varbūt, bet neviens praktiski sev tādu dzīvi nevēlētu. Nre tankus, ne izdzēstas dzīvības, ne drupas. Nav jākaro un nav jāstāsta, kas te slikts pagātni maisot un pārrakstot. Pamattauta it labi visā pasaulē dzīvojot, zina, kas ir Latvija.Tāpēc patriotismam nav tikai valoda, bet sirdī ieslēpta Tēvzemes mīlestība. Bez politikas. Un tās trūkst tieši šo ideoloģisko pretinieku dēļ. Un tad ir izvēle, ko mīlēt un kā. Un nav svarīgi, kur šobrīd cilvēks dzīvo- ir vēsturiskā atmiņa. Un tajā izteikts viss labais, ko vēlam cits citam, nevis ļaunais, grafista kungs. Lai Jums veicas komentāru rakstīšanā.

    • Grafist, bija komunisti un viņi darīja darbu, kas mims tagad pavēra ceļu uz brīvo Latviju. Saeimā ir bijušie komunisti, nacionālisti, BIJA LATVIEŠU SARKANIE SRĒLNIEKI, KURI RADĀS NO KRIEVIJAS IESAISTĪŠANĀS I. PASAULES KARĀ, KRIEVU NESPĒJAS NOTURĒTIES PIE BERLĪNES, KUR MANS VECTĒVS AIZGĀJA KĀ KARA MUZIKANTS UN KRITA OPOČKĀ ATKĀPŠANĀS. Latviešu strēlnieki atradās Krievijā, stulbo krievu karavadoņu dēl. KRIEV-N ŽĪDI NESPĒJA NOTURĒT REVOLŪCIJU UN KRIEVI BALTGVARDI BIJA H…. E KOMANDIERI UN DZĒRĀJI, KARAVĪRI!. Grafists te ielīdis un baigi šefo. Grafist, durak, ka nespēji PSRS saglabāt,. Neko arī šodien nespējat, kā piesaukt, ka TRAMPS PALĪ8DZĒS!!!!! NEPALĪDZĒS, KĀ VIGREBNOJĀ JĀMĀ SĒŽT , TĀ BUŠIET ARĪ SIĢEĶ!!!

 13. Toleranta Eiropa esot norupejusies par situaciju Dombasa . Jauna ASV parstave ANO nosodija seperatistu zveribas. Bet republikanu senatori bija atklataki un nosauca lietas istajos vardos .Kremla diktators esot terorists un slepkava,

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+