Sports
Motoru sports

Jonass titula aizstāvēšanu sāk perfekti0

Pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass titula aizstāvēšanu sācis ar dubultuzvaru jaunās sezonas pirmajā posmā – Patagonijas “Grand Prix” Neikenas trasē Argentīnā.

Jonasa iepriekšējo sezonu niknākie konkurenti ir pārcēlušies uz MXGP klasi, tādēļ Pauls jauno sezonu sagaida absolūta favorīta statusā. Labākā komanda, čempiona statuss un, pats svarīgākais, vesels kā rutks! Šāds Pauls Jonass sezonas pirmajā posmā bija neuzvarams, savu pārākumu apliecinot sākot ar laika treniņiem, turpinot ar uzvaru sestdienas kvalifikācijā (otrās vietas ieguvējs dānis Tomass Šērs Olsens apsteigts par sešām sekundēm) un abos fināla braucienos.

Perfekta nedēļas nogale Argentīnā, lai gan divi biķeri par ātrākajiem startiem tika citiem. Pirmā brauciena startu Jonass mazliet nogulēja, bet taisnes galā blakus esošie konkurenti mazliet nogrieza ceļu. “Pat nezinu, kurš iebraucu pirmajā līkumā, taču svarīgi bija no šīs situācijas ātri tikt trešajā vietā turpat aiz līderiem. Redzēju, kā Laurenss vairākas reizes kļūdījās un man to izdevās izmantot,” titula aizstāvēšanas pirmo uzvaru komentēja Pauls Jonass.

Vispirms gan Paulam vajadzēja desmit minūtes, lai noķertu un apsteigtu sākotnēju līderi amerikāni Darenu Sanajeji, pēc tam desmit minūtes – lai tiktu garām austrālietim Hanteram Laurensam, atlikušās desmit minūtes palika līderpozīciju nostiprināšanai.
Otrais brauciens līdzjutējiem palika bez intrigas par uzvaru – lai gan finiša taisnes galā par dažiem centimetriem priekšā bija holandietis Davī Potjess, no otrā līkuma Jonass aiztraucās pēc pārliecinošas uzvaras braucienā un posmā.

“Tās ir lieliskas sajūtas, ka jau sezonas sākumā izdevies nosargāt sarkano līdera numuru. Mēs, visa “KTM Red Bull” komanda, šeit ieradāmies pārliecināti un labā kondīcijā. Taču ir lietas, pie kurām vēl varam piestrādāt un to arī darīsim, lai Eiropas posmos būtu vēl spēcīgāki,” pēc uzvaras sprieda Jonass.

Patagonijā otro vietu izcīnīja Olsens, trešo Laurenss, bet Jonasam jau pirmajā sacīkstē izdevies iegūt astoņu punktu pārsvaru pār tuvāko sekotāju. Sezonas turpinājums pēc divām nedēļām Valkensvārdas trasē Nīderlandē.

Saistītie raksti

MXGP klasē pa uzvarai izcīnīja “KTM Red Bull” komandas braucēji Antonio Kairoli un Džefrijs Herlings, Patagonijas “Grand Prix” par uzvaru otrajā braucienā tika Herlingam. Abos braucienos un posmā trešais Klemens Desāls no Francijas.

MOTOKROSS
PASAULES ČEMPIONĀTS MX2 KLASĒ
Patagonijas “Grand Prix” Argentīnā

1. Pauls Jonass (Latvija) 50 punkti (vietas braucienos – 1., 1.),
2. Tomass šērs Olsens (Dānija) 42 (3, 2.),
3. Hanters Laurenss (Austrālija) 37 (2., 6.),
4. Bens Vatsons (Lielbritānija)36 (4., 4.),
5. Džeds Bītons (Austrālija) 27 (7., 8.).

LA.lv