Sports
Motoru sports

Jonasa pirmais starts: kritiens, pakaļdzīšanās un pjedestāls0

foto: S. Taglioni/KTM Images

Sezonas pirmajās sacensībās Riola Sardo trasē Sardīnijas salā, kur notika Itālijas atklātā čempionāta posms, raibi gājis pasaules čempionam MX2 klasē Paulam Jonasam.

Kalvenietis starp savas klases braucējiem bija ātrākais, kvalifikācijā uzrādīja labāko apļa laiku, taču ar to vien uzvarai nepietika. MX2 klases brauciena startā Jonass pirmo līkumu sasniedza kā līderis, taču jau pirmajā aplī vienā no smilšainās trases taisnajiem posmiem netika galā ar motociklu un krita.

No pozīcijas otrajā desmitā izdevās apsteigt lielāko daļu konkurentu un pakāpties līdz otrajai vietai. Priekšā palika tikai “Honda” komandu pārstāvošais austrālietis Hanters Laurenss, kurš šosezon vēl startēs pasaules čempionātā MX2 klasē, bet pēc tam dosies uz Ameriku, kur piedalīsies superkrosa sacīkstēs.

Otrā iespēja savā MX2 klasē Paulam nebija, jo otrajā braucienā bija jāsacenšas ar MXGP klases labākajiem braucējiem. Starp savējiem, mazās klases braucējiem, Pauls bija ātrākais, braucienā izcīnot sesto vietu aiz komandas biedra Antonio Kairoli, Maksa Enstija, Romāna Fevrē, Žeremī van Horebēka un Gautjē Pulina.

Saistītie raksti

“Esmu priecīgāks kā šajā pat laikā pirms gada. Šoreiz biju konkurētspējīgāks un mani braucieni nebija nemaz tik slikti. Pieļāvu muļķīgu kļūdu pirmā brauciena sākumā, aizcīnījos līdz otrajai vietai, tad nolēmu turpinājumā lieki neriskēt. Vēl ir pietiekami daudz laika, lai uzlabotu savu braukšanu līdz sezonas sākumam,” sacensības Sardīnijā komentējis Pauls Jonass.

Nākamais starts pasaules čempionam paredzēts 11. februārī tradicionālajā ziemas motokrosā Haukstonas parkā Lielbritānijā, bet pasaules čempionāta karuselis sāks griezties marta sākumā Argentīnā.

LA.lv