Sports
Motoru sports

Jonass pierakstās MXGP elitē ar vietu desmitniekā0

Foto: Rockstar Energy Husqvarna

Latvijas vadošais motokrosa braucējs Pauls Jonass no “Rockstar Energy Husqvarna” komandas svētdien Argentīnā ierindojās desmitajā vietā pasaules čempionātā MXGP klasē sezonas pirmā posmā, atsevišķos braucienos izcīnot 9. un 12. vietu.

Pēc krustenisko saišu operācijas atlabstošajam Jonasam tās bija šogad pirmās sacīkstes un pirmās ar MXGP klases “Husqvarna” motociklu, turklāt viņa sportiskā forma vēl ir tālu no vēlamās. Visticamāk, šāds Patagonijas “Grand Prix” iznākums uzskatāms par labu. Otrajā posmā pēc trīs nedēļām Lielbritānijā gaidīsim trasē vēl ātrāku Jonasu, bet optimālo sportisko formu kalvenietis cer sasniegt vasaras sākumā.

Kvalifikācijas sacensībās 18. vietu izcīnījušais kalvenietis savu debijas braucienu sāka tūdaļ aiz labāko desmitnieka.

Brauciena otrajā pusē pēc vairāku konkurentu kritieniem Paulam izdevās ielauzties pirmajā desmitniekā, kur brauciena ietvaros sanāca aizraujoša cīņa ar komandas biedru un Baltijas kaimiņu lietuvieti Armīnu Jasikoni. Vairākus apļus abus sportistus šķīra dažas sekundes desmitdaļas un cīņas atrisinājums bija tikai pēdējā aplī, kurā Jasikonis par pus sekundi apdzina Jonasu.

Uzvaru pirmajā braucienā izcīnīja itālis Antonio Kairoli, līdz otrajai vietai aizcīnījās Tims Gajsers, trešo vietu izcīnīja francūzis Romāns Fevrē. Šie trīs sportisti lielākoties dominēja arī pirms sezonas sākuma notikušajās sacīkstēs.

Otrā brauciena startā Jonass lieki neriskēja, apbraucot priekšā pakritušos sportistus, tādēļ brauciens sākās otrā desmita beigās. Dažu apļu laikā Paulam izdevās pakāpties uz 14. vietu, turpinājumā apsteigt vēl vairākus konkurentus līdz 11. vietai, tomēr brauciena beigās viņu apdzina labi zināmais konkurents no pāris gadus vecām cīņām MX2 klasē šveicietis Žeremī Sīvers – finišā 12. vieta.

Pēc aizraujošas cīkstēšanās brauciena sākumā atkal līderu trio bija Kairoli, Gajsers un Fevrē, taču brauciena beigās francūzis krita un kājas savainojuma dēļ nonāca mediķu aprūpē. Uz trešo vietu braucienā un posma kopvērtējumā pakāpās beļģis Žeremijs van Horebēks.

Saistītie raksti

MX2 klasē pasaules čempiona titula aizstāvēšanu ar dubultuzvaru sāka spānis Horhe Prado. Otrais abus braucienos bija Toms Kjērs Olsens no Dānijas, trešais divu braucienu summā Mičels Evans no Austrālijas.

PASAULES ČEMPIONĀTS MOTOKROSĀ

Patagonijas “Grand Prix” Argentīnā, MXGP klase
1. Antonio Kairoli (Itālija) 50 (25+25)
2. Tims Gajsers (Slovēnija) 44 (22+22)
3. Žeremī van Horebēks (Beļģija) 35 (15+20)
4. Klemens Desāls (Beļģija) 33 (18+15)
5. Gautjē Pulins (Francija) 32 (16+16)
6. Armīns Jasikonis (Lietuva) 26 (13+13)
7. Tomijs Sērle (Lielbritānija) 22 (8+14)
8. Šons Simpsons (Lielbritānija) 22 (10+12)
9. Žeremī Sīvers (Šveice) 21 (11+10)
10. Pauls Jonass (Latvija) 21 (12+9)

LA.lv