×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
6. maijs, 2013
Drukāt

Jonasam otrā uzvara Eiropas čempionātā

foto: motocrossmx1.comfoto: motocrossmx1.com

Ar Paula Jonasa uzvaru Aguedas trasē beidzies Eiropas čempionāta otrais posms motokrosā 125 kub.cm klasē.

Aguedā paralēli pasaules čempionāta posmam notika arī Eiropas čempionāta posmi divās motociklu klasēs, kurās bija daudzi braukt gribētāji. Tādēļ sacensību rīkotāji pieņēma visai nepopulāru lēmumu aizvadīt tikai vienu finālbraucienu. Latviešiem tas naudas izteiksmē varētu iznākt sezonas dārgākais brauciens. Toties ar lieliskiem rezultātiem! Pauls Jonass, kurš Aguedā ieradās kā Eiropas čempionāta līderis, savus nodomus uz vēl vienu uzvaru lika manīt jau kvalifikācijā. Arī vienīgajā finālbraucienā Jonass izcīnīja pārliecinošu uzvaru, vācietim Henrijam Jakobī atmērot desmit sekundes, francūzim Nikolā Derkortam – 22. Kā sestais sāka un astotais braucienu pabeidza Tomass Šileika, nopelnot pirmos 13 sezonas punktus un kopvērtējumā pakāpjoties uz 17. vietu. Pauls Jonass ar 75 punktiem no 75 iespējamiem ir pārliecinošs līderis un tāds paliks vismaz līdz jūlija sākumam, kad Ķegumā notiks nākamais posms.

Turpat Aguedā notikušajā pasaules čempionātā MX1 klasē bija ieradušies tikai 23 dalībnieki, tātad pie punktiem tika gandrīz visi. Augusts Justs abos braucienos finišēja 16. vietā un kopvērtējumā sapelnīja desmit pasaules čempionāta punktus. Pavisam nelāga sacīkste izvērtās Matīsam Karro, kurš ar Aguedas trasi kopīgu valodu neatrada jau kvalifikācijas braucienos un piedzīvoja vairākus kritienus, tāpat – sāpīgs kritiens pirmā finālbrauciena beigu daļā. Pie 20. vietas Karro tika, taču otrajā braucienā nepiedalījās. Pats izteicies, ka kauli esot veseli, tomēr šonedēļ tikšot veikta papildus veselības pārbaude. Par posma uzvarētāju kļuva francūzis Gautjē Pulins, kopvērtējumā līderpozīcijas saglabā Antonio Kairoli. Augusts Justs ar 43 punktiem ir 19. vietā., Matīss Karro ar 39 punktiem – 20.

MX2 klasē Roberts Justs finišu sasniedza 23. un 19. vietā, otrajā braucienā nopelnot divus punktus. Kārtējās divas uzvaras izcīnīja holandietis Džefrijs Herlings, kurš uzvarējis visus 12 sezonas brauienus, sakrājis 300 punktus un tuvāko sekotāju francūzi Hordi Tiksjē apsteidz par 81 punktu. Roberts Justs ar trīs punktiem ir 34. vietā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+