×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. jūlijs, 2015
Drukāt

Jonasam otrā vieta arī Čehijā

JonassSat_MXGP_13_CZ_2015

Pauls Jonass izcīnīnjis otro vietu pasaules čempionāta motokrosā MX2 klasē Čehijas “Grand Prix” izcīņā Loketas trasē.
Otro pasaules čempionāta posmu pēc kārtas “KTM Red Bull” komandu pārstāvošais Pauls Jonass izcīnījis otro vietu MX2 klasē. Ja pirms divām nedēļām Ķegumā to deva divas otrās vietas, tad Loketā viss izvērtās mazliet savādāk. Par Paula piederību šīs klases elitei šaubu nav, tā tika apliecināta ar ceturto vietu sestdienas kvalifikācijas braucienā. Arī svētdienas pirmajā finālbraucienā Jonass uz līderiem lūkojās no aizmugures un finišēja ceturtais – aiz Latvijas posma uzvarētāja Maksa Enstija, Valentīna Žilo un pasaules čempiona Hordi Tiksjē.
Līdzīgas pozīcijas Jonass ieguva arī otrā brauciena startā. Uz trešo vietu ļāva pakāpties konkurenta neveiksme – Enstijs pēc kritiena ne tikai izstājās, bet arī nonāca mediķu aprūpē. Valentīns Žilo un Tims Gajsers šajā braucienā nebija notverami, toties izdevās izturēt visus, vispirms Tiksjē, tad vēl viena francūža Benuā Paturēla uzbrukumus. Trešā vieta braucienā un otrā posmā aiz Valentīna Žilo!
Tāpat kā iepriekšējos 12 posmos, šoreiz jāslavē “HSF Logistics” komandas braucējs Roberts Justs. Arī Loketā viņš izpildīja komandas dodtos uzdevumus – krāt punktus katrā braucienā un censties iekļūt labāko desmitniekā. Pirmajā braucienā astotā vieta, otrajā 15., kā vienīgajam čempionāta dalībniekam turpinot krāt punktus visos sezonas braucienos.
Kopvērtējumā Jonass saglabāja trešo vietu, no Gajsera un Žilo atpaliekot par tikai desmit punktiem. Pēc vairākiem savainojumiem Loketas trasē mēģināja braukt pasaules čempionāta līderis Džefrijs Herlings, taču sestdienas kvalifikācijas braucienā atkal avarēja un vakarpusē nikns paziņoja, ka šī sezonas savainojumu dēļ viņam ir beigusies. Tātad cīņa par pasaules čempiona titulu sākas no jaunā, tajā iekšā ir arī Jonass, kurš tagad ir “KTM Red Bull” komandas pirmais numurs!
Pasaules čempionāta nākamais posms 2. augustā notiks smilšainajā Lomellas trasē, kurā Jonasam varētu būt priekšrocības pār cietākas trases mīlošajiem konkurentiem.

PASAULES ČEMPIONĀTS MX2 KLASĒ, ČEHIJAS “GRAND PRIX” LOKETĀ
1. Valentīns Žilo (Šveice, viiiiietas braucienos – 2., 1.), 2. Pauls Jonass (Latvija, 4., 3.), 3. Hordi Tiksjē (Francija, 3., 5.), 13. Roberts Justs (Latvija, 8., 15.).
Kopvērtējums: 1. Džefrijs Herlings (Nīderlande) 423, 2. Tims Gajsers (slovēnija) 399, 3. Valentīns Žilo (Šveice) 399, 4. Pauls Jonass (Latvija) 389, 5. Hordi Tiksjē (Francija) 370, 6. Žeremī Sīvers (Šveice) 369, 14. Roberts Justs 181.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+