×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. marts, 2015
Drukāt

Jonasam otrā vieta Taizemes “Grand Prix”

HerlingsSat_MXGP_2_THAI_2015

Pauls Jonass kļuvis par pirmo neatkarīgās Latvijas motosportistu, kurš kāpis uz goda pjedestāla pasaules čempionāta posmā motokrosā solo motociklu klasē.

Pagājušā gadsimta vidū, pārstāvot PSRS izlasi, Gunārs Draugs uzvarēja pasaules čempionāta posmu Austrijā, Arnis Angers kļuva par Nāciju krosa uzvarētāju. Mums ir bijuši pasaules čempioni starp junioriem un spožas zelta lappuses ekipāžu krosā rakstījuši Kristers Serģis ar Arti Rasmani. Tagad jaunu lappusi atvēris Pauls Jonass, 18 gadu vecumā savas pirmās pilnās pasaules čempionāta sezonas otrajā sacīkstē kāpjot uz goda pjedestāla MX2 klasē.

Taizeme sportistus sagaidīja ar gandrīz 40 grādu karstumu un lielu gaisa mitrumu, braukšanu šādos apstākļos padarot par elli (otrais finālbrauciens tika saīsināts par piecām minūtēm) un izturības pārbaudi. Jonass izturēja – otrais kvalifikācijas braucienā, ceturtais pirmajā finālbraucienā un vēlreiz otrais otrajā finālbraucienā. Kā jau varēja paredzēt, visiem pa priekšu brauca Paula biedrs “KTM Red Bull” komandā holandietis Džefrijs Herlings. Pirmajā braucienā arī francūzis Ferandiss un slovēnis Gajsers, kurš otrreiz uz starta nemaz nestājās.

“Ir pāsteidzoši tik ātri nokļūt uz pjedestāla, jo pērn tikai reizi izdevās iekļūt labāko desmitā. Liels paldies KTM komandai un sponsoriem, kas tic, ka kādreiz varu būt pasaules čempions. Paldies ģimenei, kas mani visu šo laiku ir atbalstījusi,” Paulam Jonasam pateicības saraksts ir garš. Jau otrajā sezonas sacīkstē tiekot uz pjedestāla, likumsakarīgs ir jautājums par nākamajiem mērķiem. Vai apsteigt Herlingu? “Šī sezona ir bez konkrētiem uzdevumiem. Neviens necerēja, ka es tik ātri iekļūšu labāko trijniekā. Centīšos, lai šeit būtu katru nākamo sacīksti,” sola Jonass. Svētdien pēc MX2 klases brauciena skanēja Nīderlandes himna, kamēr Paula līdzjutēji cer un ir pārliecināti – pienāks brīdis arī Latvijas himnai. Iespējams, jau šogad!

Otrajā braucienā labāko desmitniekā bija divi Latvijas sportisti, par ko vēl nesen pat nevarējām sapņot. “HSF Logistics” komandu pārstāvošais Roberts Justs otro braucienu sāka kā septītais un finišu sasniedza 10. vietā, kas kopā ar pirmā brauciena 14. vietu deva 12. vietu posmā. To, cik smaga bija šī sacīkste, varam vien iedomāties pēc Roberta ierakstiem sociālajos tīklos – pirmā brauciena pēdējos trīs apļus Robis neatceras, pēc tam zaudējis arī samaņu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderis ar 100 punktiem (uzvarēti visi četri braucieni!) ir Herlings, otrais ar 78 punktiem Dilans Ferandiss no Francijas, trešais ar 70 punktiem Pauls Jonass, 14. vietā ar 25 punktiem Justs.

MX1 klasē pirrmajā braucienā un posmā uzvarēja amerikānis Raiens Villopoto, otrajā pasaules čempions itālis Antonio Kairoli, kopvērtējumā līderis ar četrām otrajām vietām un 88 punktiem ir Klemāns Desāls no Beļģijas.

Nākamais pasaules čempionāta posms – Patagonijas “Grand Prix” – 28. un 29. martā notiks Argentīnā.

 

PASAULES ČEMPIONĀTS MX2 KLASĒ

Taizemes “Grand Priix” Nakončaisri trasē

1. Džefrijs Herlings 50 (Nīderlande, vietas braucienos – 1., 1.), 2. Pauls Jonass 44 (Latvija, 4., 2.), 3. Dilans Ferandiss 44 (Francija, 2., 4.), 4. Tomass Kovingtons 32 (ASV, 5., 5.), 5. Valentīns Žilo 30 (Šveice, 5., 5.), 12. Roberts Justs (Latvija, 14., 10.).

Kopvērtējums: 1. Herlings 100, 2. Ferandiss 78, 3. Jonass 70, 4. Žiljēns Lībers (Beļģija) 62, 5. Žilo 58, 13. Justs 25.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+