Pauls Jonass.
Foto – LETA/Ieva Leiniša

Jonasam piektā vieta pasaules čempionāta Nīderlandes posma kvalifikācijā 0

Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas sestdien Nīderlandē palika piektajā vietā pasaules čempionāta 19.posma kvalifikācijā.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124

Jonass kvalifikācijā finišēja piektajā vietā, kamēr uzvaru izcīnīja viņa komandas biedrs un galvenais konkurents cīņā par titulu Horhe Prado no Spānijas. Tikmēr otrais palika Kevins Vlānderens no Nīderlandes, trešajā vietā ierindojās brits Konrads Mevss, kurš arī Jonasa komandas biedrs, bet ceturtais bija vācietis Henrijs Jakobi.

Pirms 19.etapa MX2 klasē kopvērtējumā vadībā ar 773 punktiem atrodas Prado, kamēr Jonasam ir 749 punkti. Savukārt trešais ar 593 punktiem ir dānis Tomass Kjērs Olsens.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē, kur nākamajā sezonā, visticamāk, startēs arī Jonass, uzvaru Nīderlandes posma kvalifikācijā guva mājinieks Džefrijs Herlingss, kamēr aiz viņa otrajā vietā finišēja itālis Antonio Kairoli, bet trešo pozīciju ieņēma cits mājinieks Glens Koldenhofs.

MXGP sezonas kopvērtējumā līderis pēc 18 etapiem ar 833 punktiem ir Herlingss, bet otro vietu ar 738 punktiem ieņem Kairoli, kamēr trešais ar 619 punktiem ir Desaijs.

Šosezon aizvadītajos 18 posmos Jonass izcīnījis piecas uzvaras. Tāpat viņš pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot jaunu ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.

Pirms tam pasaules čempionātos motokrosā latvieši titulus bija izcīnījuši vien blakusvāģu sacensībās, kur savulaik dominēja Kristers Serģis un Artis Rasmanis, kuriem izdevās piecas reizes kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat blakusvāģu sacensībās trīskārtējs planētas čempions ir kantētājs Kaspars Stupelis, bet reizi pie zelta tika arī Kaspars Liepiņš.

Par vicečempionu pērn kļuva Šveices motosportists Žeremijs Sīvers, bet trešais bija Olsens. Sīvers šajā sezonā startē jau prestižākajā MXGP klasē.s

Jonass pērn triumfēja sešos posmos un bija labākais 14 braucienos. Pirms tam latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions, bet aizpērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē.