Sports
Motoru sports

Jonasam pirmā uzvara pasaules čempiona statusā0

Publicitātes foto

Pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass izcīnījis pirmo šīs sezonas uzvaru, triumfējot Haukstonas starptautiskajās sacensībās Anglijā.

Vienā no pavasara nozīmīgākajām pirmssezonas sacensībām Jonass uzvarēja abos MX2 klases braucienos, turklāt uzrādīja labāko apļa laiku kvalifikācijā. Pirmais brauciens Paulam padevās “starts – finišs” stilā, esot līderim no pirmā līkuma līdz brauciena beigām. Īrijas izlases līderis Martins Barrs tika apsteigts par 16 sekundēm, pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs dānis Tomass Šērs Olsens – par 20 sekundēm.

Otrajā braucienā līdera lomu uzņēmās holandiešu talants Davī Potjess, taču ceturtajā aplī krita un no cīņas par uzvaru izkrita. Tieši tajā pat aplī Jonasam izdevās apsteigt Olsenu, pakāpties no pirmās uz trešo vietu un noturēt konkurentu aiz muguras līdz pat finišam, kurā sportistus šķīra 3,3 sekundes.

Haukstonas motokrosa saldajā ēdienā, kas bija MX1 un MX2 klašu labāko braucēju superfināls, Jonass no septītās vietas pirmajā aplī pakāpās līdz ceturtajai finišā. Starp MX2 klases braucējiem kalvenietis atkal bija labākais, bet priekšā palika vīri ar vārdu – holandieši Džefrijs Herlings un Glens Koldenhofs, francūzis Gautjē Pulins. Atgādināsim, ka pērn Herlings un Pulins pasaules čempionātā MXGP klasē izcīnīja attiecīgi otro un trešo vietu.

Pasaules čempionāta jaunā sezona sāksies pēc nepilna mēneša ar Patagonijas “Grand Prix” izcīņu 4. martā Argentīnā.

Saistītie raksti
LA.lv