foto – mxgp.com

Jonasam trešā vieta, Justam uzvarēts starts Dolomītu pakājē 1

Pasaules čempionātā motokrosā astotajā posmā Trentino trasē Itālijā MX2 klasē Pauls Jonass divu braucienu summā izcīnīja trešo vietu, Roberts Justs uzvarēja otrā brauciena startu un finišu sasniedza septītais.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Rīdzinieks nepatīkami pārsteigts, kā izskatās vietā, kur noslīka Roberts: “Tur viss ir sabrucis… Šādas vietas nedrīkst būt publiski pieejamas!” 62

Pauls Jonass Dolomītu kalnu pakājē esošajā Trentino trasē kāpa uz goda pjedestāla un beidzot varēja būt gandarīts arī par sniegumu trasē, kur pēc vairāku posmu pārtraukuma izdevās iztikt bez kritieniem.

Pirmajā braucienā Pauls izcīnīja trešo vietu, finišā par 0,9 sekundēm apsteidzot vicelīderi Žeremī Sīveru. Arī otrajā braucienā Pauls bija priekšā šveicietim un divu braucienu summā otrajai vietai tika tuvāk par 15 punktiem.

Otrajā braucienā Jonass atzina tikai “KTM Red Bull” komandas biedra Džefrija Herlinga pārākumu, līderim zaudējot 35 sekundes. Toties brauciena beigās iznāca paspēkoties ar francūzi Dilanu Ferandisu un šajā mikroduelī atkal pārāks bija Jonass.

Astoto posmu pēc kārtas par MX2 klases uzvarētāju kļuva Džefrijs Herlings, taču Trentino pirmo reizi šosezon holandietim neizdevās uzvarēt abus braucienus. Pirmajā braucienā pēc skaistas cīņas brauciena izskaņā pirmo vietu izcīnīja “Kawasaki” komandas braucējs francūzis Dilans Ferandiss.

MX2 klases otrā brauciena startu izcēla Roberts Justs, kuram tas ir pirmais šosezon izcīnītais “hole shot”. Šajā sacensībā pašlaik ir trīsvadība – pa četrām reizēm startu šosezon uzvarējuši Pauls Jonass, Džefrijs Herlings un Makss Enstijs.

Arī šajā posmā “HSF Logistics” komandu pārstāvošajam Justam izdevās tikai viens no diviem braucieniem. Pirmo braucienu Roberts sāka no 37. vietas un palika bez punktiem, finišā izcīnot 22. vietu. Otrajā braucienā Justs sāka kā līderis un finišu sasniedza septītajā vietā, posma kopvērtējumā izcīnot 14. vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā ar 13 uzvarētiem braucieniem no 14 un 397 punktiem līderis ir Herlings. Sīveram ir 297 punkti, Jonasam 260, Robertam Justam 109 un 13. vieta.

MXGP klasē pa braucienam uzvarēja Antonio Kairoli un Romāns Fevrē, itāļu faniem par prieku posmā triumfējot Kairoli. Ar trešo vietu posmā (bija arī kritiens) un nosargātām līderpozīcijām slovēņu motokrosa līdzjutēju tūkstošus trasē iepriecināja Tims Gajsers.

Sabulis desmitniekā Eiropas čempionātā
Eiropas čempionāta ceturtajā posmā 250 kub.cm klasē turpat Trentino trasē lieliski startēja Kārlis Sabulis, posmā izcīnot sesto vietu un sezonas kopvērtējumā pakāpjoties uz 11.pozīciju.
Sabulis uz vietu desmitniekā pieteicās jau kvalifikācijā, kad savā grupā uzrādīja trešo apļa laiku un bez raizēm iekļuva starp 40 finālistiem. Abus finālbraucienus izdevās pabeigt desmitniekā – devītajā un sestajā vietā.
Kopvērtējumā Sabulim ir 66 punkti un 11. vieta, līderu trijniekā ir norvēģis Toms Kjērs Olsens (182 punkti), austrālietis Hanters Laurens (151) un amerikānis Darjans Sanajei (137).

Ekipāžu krosā bez latviešiem trijniekā
Pasaules čempionāta trešajā posmā ekipāžām Brou trasē nevienai latviešu līdzbraucēju pārstāvētajai ekipāžai neizdevās iekļūt labāko trijniekā. Piekto vietu izcīnīja beļģis Marvins Vanlučene un Haralds Kurpnieks (braucienos piektā un ceturtā vieta), sesto beļģis Bens Adriansens un Lauris Daiders (abos braucienos arī sestie), divu braucienu summā 8. vietā beļģis Kristofs Santermans un Elvijs Mucenieks, 15. vietā krievs Igors Rodionovs un Artūrs Linters.

Abus braucienus uzvarēja mājinieki Valentīns Žirū un Nikola Musē, otrie beļģis Jans Hendriks un holandietis Bens van den Bogārts, trešie briti Stjuarts Brauns un Džoss Čemberlens.
Kopvērtējumā līderi ar 122 punktiem ir holandieši Daniels Vilemsens un Peters Beunks, otrie ar 112 punktiem Brauns/Čemberlens. Trešie ar 107 punktiem Adriansens/Daiders, ceturtie ar 103 punktiem Vanlučene/Kurpnieks.

Stamerienā Krestinovs uzvar pašmāju līderus
Dimantu kausa izcīņā Stāmerienā superfinālā uzvarēja igaunis Gerts Krestinovs, nākamās vietas atvēlot Dāvim Ivanovam un Tomam Macukam. Krestinovs uzvaēja arī MX1 klases ieskaitē, MX2 klasē ātrākais bija Andis Valts, MX85 klasē Kristiāns Freimanis, MX65 klasē Jānis Kubuliņš.

Lietuvas čempionāta posmā Pakruojā latviešu jaunie motokrosa braucēji Aleksis Araids, Kārlis Reišulis un Roberts Lūsis aizņēma visu goda pjedestālu 65 kub.cm klasē.