Sports
Motoru sports

Jonass aizbrauc garām pjedestālam PČ posmā Indonēzijā0


Pauls Jonass.
Pauls Jonass.
Foto – LETA/Zane Bitere

Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas svētdien Indonēzijā ierindojās tikai piektajā vietā planētas meistarsacīkšu 12.posmā.

Divu braucienu summā šajā posmā uzvaru izcīnīja Dienvidāfrikas Republikas sportists Kelvins Vlānderens, kurš aiz sevis atstāja amerikāni Tomasu Kovingtonu un Jonasa komandas biedru Horhi Prado no Spānijas. Tiesa, spānis latvieša pārvaru kopvērtējumā samazinājis tikai par diviem punktiem.

Pirmajā braucienā Jonass izcīnīja otro vietu, atpalikdams vien no Kovingtona, kamēr trešais bija Vlānderens.

Pirmajā braucienā Kovingtons izcīnīja pārliecinošu uzvaru, visu sacīkstes laiku atrodoties vadībā, kamēr Jonass sākotnēji bija trešais, bet pēc tam apdzina Vlānderenu un nosargāja otro vietu.

Savukārt otrais brauciens latvietim nebija tik veiksmīgs, jo viņš ierindojās vien septītajā vietā. Tajā uzvaru guva Vlānderens, kuram sekoja brits Bens Vatsons un Prado.

Otrā brauciena startu “izcēla” Vlānderens, kamēr Jonass ar Prado iekārtotās attiecīgi otrajā un trešajā vietā. Tomēr turpinājumā latvietis bija spiests zaudēt savu pozīciju ne tikai spānim, bet arī Vatsonam un nīderlandietim Davijam Potjesam. Jonass acīmredzami bija zaudējis ātrumu, turklāt sacīkstes izskaņā viņš bija spiests piekāpties arī Kovingtonam un Jago Gērtsam, ierindodamies vien septītajā pozīcijā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sestdien Jonass kvalifikācijas sacensībās ierindojās piektajā vietā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc 12 posmiem Jonasam ir 510 punkti, kamēr 503 punktus iekrājis Prado. Savukārt trešais ar 394 punktiem ir dānis Tomass Kjērs Olsens, kurš svētdien bija septītais.

Šīs sezonas 12 posmos Jonass izcīnījis piecas uzvaras.

LA.lv