×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
1. novembris, 2016
Drukāt

Jonass atrod pēdējo puzles gabaliņu. Tas ir Marks de Rūvers

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas labākais motokrosa braucējs Pauls Jonass panācis vienošanos ar 33 gadus veco holandiešu treneri Marku de Rūveru, kurš sportistam varēs veltīt pilna laika uzmanību.

Jonass kopš oktobra sākuma ir atpakaļ uz motocikla pēc izārstētā smadzeņu satricinājuma un dažādās Beļģijas trasēs aktīvi gatavojas jaunajai sezonai. Tas tiek darīts Marka de Rūvera vadībā, kurš pats savulaik bija labs motokrosa braucējs, vairākas reizes uzvarējis Nīderlandes čempionātā un pasaules čempionāta posmos, tomēr līdz pasaules čempiona titulam netika.
“Domāju, ka tas ir iztrūkstošais puzles gabaliņš, kurš man pietrūka,” par uzsākto sadarbību ar de Rūveru sarunā ar “MXLarge” sacījis Pauls Jonass.

Sadarbība ar Marku de Rūveru sākusies aizvadītajā vasarā vēl pirms Loketas kritiena, tā pilnā apjomā pašlaik norit treniņu darbā Beļģijā un tagad ir panākta arī oficiāla vienošanās, ka de Rūvers būs Jonasa treneris nākamajā sezonā un būs klāt savam audzēknim visos pasaules čempionāta posmos.

2016. gada motokrosa sezona Paulam Jonasam beidzās priekšlaicīgi pēc kritiena Loketas trasē Čehijā un gūta smadzeņu satricinājuma. Kopumā saraustīta sezona, kurā viens no lielākajiem iztrūkumiem bija sava trenera trūkums. “KTM Red Bull” komandā ar visiem sportistiem strādāja Žoels Smets, taču tā vairs nebija tā individuālā attieksme, kādu iepriekš Pauls saņēma no Stefana Everta, kurš pārgāja uz “Suzuki” komandu.
“Smets nevarēja būt klāt katrā treniņā, viņam bija septiņi braucēji un uzmanība jādala starp visiem. Man vēl daudz jāmācās un treneris ir vajadzīgs katru dienu,” uzskata Pauls Jonass.

Pēc pasaules čempiona Džefrijs Herlinga pārējas uz MXGP klasi Jonass būs “KTM Red Bull” komandas MX2 klases līderis. Tā kā MX2 klasē nākamgad vairs nebrauks vēl vairāki ierastie līderi, tad Jonasa uzdevums būs cīnīties ne tikai par pjedestālu, arī par pasaules čempiona titulu. Ja netraucēs kādi blakus apstākļi, latvietis šdajā cīņā varētu būt favorīts.

2017. gada sezona būs saspringtāka kā iepriekšējās, pasaules čempionātā aizvadot 20 posmu sacensības. Motokrosa ceļojošā karavāna maija sākumā iegriezīsies arī Ķegumā un cīnīsies par Latvijas “Grand Prix”. Pasaules čempionāta pirmais posms tiks aizvadīts 25. februārī Katarā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+