Sports
Motoru sports

Jonass brauc un uzvar Latvijas čempionāta posmā0

foto – Zane Bitere/lETA

Pauls Jonass ar divām uzvarām Latvijas čempionāta pirmajā posmā motokrosā Aizputē atrādījās saviem līdzjutējiem pirms nākamās nedēļas nogalē notiekošā pasaules čempionāta posma Ķegumā.

Pasaules čempions MX2 klasē Pauls Jonass nelaida garām iespēju atrādīties saviem līdzjutējiem Aizputē, kas ir vien pārdesmit kilometru attālumā no Paula mājām Kalvenē. Var teikt, ka Paulam tas bija kā treniņš kaujas apstākļos. Droši vien vajadzības gadījumā čempions no konkurentiem varēja aizbraukt tālāk, taču šoreiz tas nebija vajadzīgs. Pirmā vieta abos braucienos.

Otrais abas reizes finišēja Eiropas čempionātā startējošais Kārlis Sabulis, kurš Jonasam braucienos zaudēja attiecīgi 24 un tikai 3,7 sekundes.
Trešo un ceturto vietu izcīnīja igauņi Hardi Rosiorgs un Andero Lusbo, piektais Kristers Drevinskis.

MX1 klasē pasaules čempionāta ātrumus ar divām uzvarām Aizputē nodemonstrēja igaunis Tanels Leoks, turklāt pēc neveiksmes startā otrajā braucienā uzvaru izcīnīja no pēdējās vietas.
Aiz Leoka muguras par otro vietu sīksti cīnījās Dāvis Ivanovs (braucienos trešā un otrā vieta) un Matiss Karro (otrais, ceturtais). Tikai ceturtais palika pērnās sezonas čempions Prīts Ratseps.

Saistītie raksti

Ekipāžu klasē sezonu ar uzvaru pirmajā braucienā sāka esošie čempioni Māris Rupeiks un Kaspars Liepiņš, tomēr otrajā braucienā pēc neveiksmīga tā sākuma finišēja otrajā vietā aiz šī posma uzvarētājiem Jāņa Daidera un Mārtiņa Zemeskalna. Abām ekipāžām pa 94 punktiem, tomēr Daideram, kurš vēl pērn startēja pasaules čempionātā, augstāku vietu deva uzvara otrajā braucienā.
Trešo vietu izcīnīja igauņi Markus Normaks un Karls Alberts Kaesalu.

85 kub.cm klasē abos braucienos godalgoto trio bija identisks – Edvars Bidzāns, Kārlis Alberts Reišulis un igaunis Romeo Karu.
Junioru klasē uzvarēja igaunis Meiko Vetiks, kvadracikliem – Matīss Palevičs.

Latvijas čempionāta otrais posms 26. un 27. maijā notiks Tartu trasē Igaunijā.

LA.lv