Sports
Motoru sports

Jonass ceturto reizi Ķegumā paliek bez himnas0

foto – LETA

Pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass ceturto gadu pēc kārtas neizcīnīja Latvijas “Grand Prix”, tomēr nedaudz palielināja savu pārsvaru sezonas kopvērtējumā.

Pasaules čempionāta katra posmā aisberga redzamākā daļa ir abi finālbraucieni, tomēr ļoti liela nozīme ir paveiktajiem priekšdarbiem gan laika treniņos, gan kvalifikācijā. Sākot ar perfektu trases izpēti, motocikla regulējumiem un pēc tam iegūtu un labu starta vietu. Bieži vien kādai sākuma neveiksmei ir tālākejošs ķēdītes efekts.

Ne pārāk veiksmīgs sacensību pirmās dienas sižets izvērsās Paulam Jonasam. Kvalifikācijas brauciena startā notika vairāku sportistu sadursme un kritiens, Jonass trasē devās viens no pēdējiem. Jau pēc brauciena Pauls atzina, ka pēc šāda sākuma neizdevās atrast savu ritmu, kas brauciena beigās noveda arī pie sagurušām rokām. Tieši pēdējos apļos būtiski samazinājās Paula ātrums un iznāca tikai 12. starta vieta. Kā izrādījās vēlāk, dēļ neveiksmīga otrā brauciena starta Jonasam neizdevās sasniegt šis nedēļas galveno mērķi – dzirdēt Latvijas himnu par uzvaru divu braucienu summā.

Svētdienas pirmajā finālbraucienā Prado no pirmās starta vietas neizdevās nekas. Jau pirms tam notikušajos Eiropas čempionāta braucienos bija manāms, ka iekšmala ir mīkstāka un tur braucēji teju vai iestieg smiltīs. Iestiga arī Prado, turklāt krita. Tikmēr Jonass no starta barjeras vidus deva gāzi pareizajā brīdī un bija pirmais. Tiesa, vienā no pirmajiem līkumiem garām aizspurdza dānis Tomass Šers Olsens. Tas pats Olsens, kurš Ķegumā uzvarēja pērn, kad sportisti brauca vēl pretējā trases virzienā. Lai nu kā, Olsenam šīs smiltis iet pie sirds – viņš vadību nosargāja līdz brauciena beigām. Jonass sākotnēji turējās turpat aizmugurē, brauciena vidū dāņa pārsvars izauga no trīs līdz sešām sekundēm, finišā tās bija jau 11 sekundes. Maija vidum neraksturīgi lielajā karstumā Pauls nolēma lieki netērēt spēkus neiespējamās misijas (pirmā vieta brauciena) izpildei, stabili nosargājot otro pozīciju.

Otrā brauciena sākums izvērtās pavisam savādāks – Prado pa priekšu, Olsens lideru piecniekā, Jonass tikai no 19. vietas. Pauls savu braucienu aizvadīja eleganti, ķēra vienu konkurentu pēc otra un finišā iebrauca kā piektais. Ar to pietika vietai uz pjedestāla posma kopvērtējumā, taču ne vairāk. Prado, par neraugoties uz kritienu brauciena vidū, nosargāja pirmo vietu. Olsens bija pilnībā sadraudzējies ar Ķeguma smiltīm, izcīnīja otro vietu braucienā un otro gadu pēc kārtas uzvaru Latvijas posmā. Nedaudz negaidīti otrā vieta posmā Jago Gērtsam no Beļģijas.
Tomēr pašus galvenos punktus skaitīs sezonas beigās un šajā ziņā Paulam nav ko skumt – pēc Ķeguma posma viņš savu pārsvaru pār Prado ir palielinājis par diviem punktiem.

MXGP klasē līdzjutēji varēja izbaudīt smilšu trašu karaļa holandieša Džefrija Herlinga meistarību. Arī viņam pirmā starta vieta bija nelabvēlīga, no pirmā līkuma holandietis izkļuva tikai ap otrā desmita vidu. Brauciena vidū visi konkurenti bija apdzīti, tostarp līdz tam vadību pārņēmušais “KTM Red Bull” komandas biedrs Antonio Kairoli. Līdzīgi arī otrajā braucienā – sākumā līderpozīcijās bija Kairoli, bet Hernings no septitās vietas aizbraca garām visiem un izcīnīja Latvijas “Grand Prix”.

Ar mājinieka tiesībām iespēju piedalīties posmā nelaida garām Matīss Karro. Ja pirms gadiem trīs četriem cerētu uz vietu desmitniekā, tad pašreizējās vietas trešajā desmitā Matīss atzina par šodienas gatavībai un iespējām atbilstošu realitāti. Kvalifikācijas braucienu Karro sāka augstajā 14. vietā, tomēr finišā bija vairāk desmit vietas zemāk – 26. pozīcijā. To pašu 26. vietu Karro izcīnīja pirmajā finālbraucienā, otrajā finišēja trīs vietas augstāk.

Vēl vienam Latvijas braucējam Tomam Macukam sacensības beidzās ar kritienu sestdienas pirmajos trases iepazīšanas braucienos. Nākamgad motokrosa karaliskajā klasē gatavojas braukt Jonass, tad latvieša cīņas ar motokrosa elites braucējiem papildus asumiņu dos arī latviešu līdzjutējiem. Tiesa, izcīnīt kāroto uzvaru Latvijas posmā būs vēl grūtāk.

Eiropas čempionātā ceturtajā posmā 250 kub.cm klasē augstas vietas mājas trasē tika gaidītas no Kārļa Sabuļa, tomēr šoreiz Ķeguma smiltis nekādas papildus dividendes nedeva – 10. un 16. vieta braucienos, 13. vieta posmā, bet sezonas kopvērtējumā Sabulis ar 44 punktiem ir 18. vietā. Tomass Šileika šoreiz nestartēja, bet kopvērtējumā ar iepriekš nopelnītajiem 35 punktiem atkāpies uz 21. vietu. Spēcīgajā konkurencē spēkus izmēģināja arī Kristers Drevinskis, izcīnot 28. un 33. vietu.

Saistītie raksti

Eiropas čempionāta posmā 125 kub.cm klases finālbraucienos vienīgais Latvijas pārstāvis Ralfs Edgars Ozoliņš pirmajā braucienā izcīnīja 18. vietu un trīs punktus, kas posmā deva 24. vietu.

MOTOKROSS
PASAULES ČEMPIONĀTA 7. POSMS ĶEGUMĀ
MX2 klase.
1. Tomass Šērs Olsens (Dānija) 47 punkti (1., 2.), 2. Jago Gērts (Beļģija) 38 (4., 2.), 3. Pauls Jonass (Latvija) 38 (2., 5.), 4. Horhe Prado (Spānija) 36 (10., 1), 5 Bens Vatsons (Lielbritānija) 34 (5., 4.).
Kopvērtējums: 1. Jonass 304 punti, 2. Prado 282, 3. Olsens 266, 4. Vatsons 210, 5. Džeds Bītons (Austrālija) 174.

LA.lv