Sports
Motoru sports

Jonass divreiz krīt, Prado mūk arvien tālāk0

Pauls Jonass Beļģijas “Grand Prix” izcīņā Lommelas trasē abos braucienos krita un čempionāta kopvērtējumā vēl vairāk atpaliek no līdera Horhes Prado.

MX2 klase sezonas otrajā pusē spēku samēri starp abiem KTM komandas pilotiem ir apgriezti pretēji kā gada pirmajos mēnešos. Prado brauc ātri un stabili, kamēr Jonasa braucienos manāma nervozitāte un sīkas kļūdiņas, kuras noved pie kritieniem.

Lommelas smilšainā un grūtā trase ir netālu no Jonasa ikdienas dzīves vietas, šāds segums it kā varētu būt parocīgāks latvietim, taču trasē viss izrādījās pretēji. Sākot ar startiem, kuros Prado ir priekšrocības mazāka svara dēļ un acīmredzot arī dēļ precīzākiem motocikla regulējumiem. Abos finālbraucienos spānis kā bulta aizlidoja visiem pa priekšu. Pirmajā reizē Jonass bija turpat aiz muguras, pirmajā aplī uz brīdi pat pārņēma vadību, taču jau pēc pāris līkumiem Prado atkal bija priekšā. Tālākā cīņa neiznāca – Jonass jau brauciena sākumā pakrita un no sestās vietas tobrīd tika līdz ceturtajai finišā.

Līdzīgs scenārijs bija otrajā braucienā – Prado uzņēmās vadību, bet Jonass pēc pagalam neveiksmīga starta (vieta otrā desmita sākumā) nespēja atrast savu braukšanas ritmu, atkal krita, vēl vairākas reizes kļūdījās un tikai brauciena beigās bija savā ātrumā, finišu sasniedzot kā sestais.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā Jonass savam galvenajam konkurentam zaudēja vēl 17 punktus un tagad starp abiem jau ir vairāk kā viena brauciena tiesa jeb 28 punkti. Līdz sezonas beigām atlikuši vēl desmit braucieni, kuros motokrosā var notiks dažādas pārmaiņas. Galvenais pretendents uz MX2 klases pasaules čempiona titulu tagad ir spānis Prado.

MXGP klasē startēja Matīss Karro, pirmajā braucienā uzvarētājām un sezonas līderim holandietim Džefrijam Herlingam zaudējot divus apļus, kas finišā deva 29. vietu.

Saistītie raksti

Eiropas čempionātā 250 kub.cm klasē Kārlis Sabulis abos braucienos izstājās, bet Arnolds Sniķers nespēja pārvarēt kvalifikācijas sacensības.

MOTOKROSS
PASAULES ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS MX2 KLASĒ
1. Horhe Prado (Spānija) 645,
2. Pauls Jonass (Latvija) 617,
3. Tomass Šērs Olsens (Dānija) 492,
4. Bens Vatsons (Lielbritānija) 453,
5. Kalvins Vlanderens (Nīderlande) 444.

LA.lv