Sports
Motoru sports

Jonass iestrēgst Indonēzijas dubļos 16

Latviešu motokrosa braucējs Pauls Jonass svētdien dubļainajā Indonēzijas trasē pasaules čempionāta motokrosā sezonas otrā posma pirmajā braucienā ilgstoši bija līderis, bet tā beigās zaudēja savu pozīciju un finišēja 14.vietā, kamēr otrais brauciens tika apturēts un tā rezultāti anulēti.

Līdz ar to Latvijas motosportists posmā ierindojās 14.vietā, kurā finišēja pirmajā braucienā. Posmā uzvaru izcīnīja šveicietis Žeremijs Sīvers, kurš bija ātrākais pirmajā braucienā, otrais bija nīderlandietis Deivijs Pūtjess, bet trešo vietu ieņēma beļģis Žuljēns Lībers.

Pirmajā braucienā Jonass, kurš pārstāv “Red Bull KTM Factory Racing” komandu, atradās līderpozīcijā, taču dažas minūtes pirms laika atskaites beigām latvietis iestrēga dubļos un finišēja 14.pozīcijā. Savukārt otrajā braucienā viņš veica tikai piecus apļus, bet sacensības pēc tam, kad līderi bija nobraukuši deviņus apļus, tika apturētas.

Saistītie raksti

Svētdien iegūtā vieta Jonasam deva septiņus punktus pasaules čempionāta kopvērtējumā, kā rezultātā viņš no līderpozīcijas atkrita uz trešo vietu. Kopvērtējumā pa 60 punktiem guvuši Lībers un francūzis Benuā Paturels, kurš svētdien bija piektais, bet trešajā vietā ar 57 punktiem ir Jonass.

Stiprā lietus dēļ sestdien tika atceltas kvalifikācijas sacensības, līdz ar to svētdienas starta kārtība tika ņemta vērā pēc sestdienas brīvo treniņbraucienu rezultātiem.

Sezonas pirmajā posmā Katarā Jonass izcīnīja uzvaru. Iepriekšējo reizi braucienā latvietis bija spējis uzvarēt 2015.gada sezonas beigās, kad bija labākais Meksikā. Iepriekšējās sezonās šajā klasē dominēja viņa komandas biedrs Džefrijs Herlingss, kurš tagad beidzot pārgājis uz MXGP klasi.

LA.lv