Sports
Motoru sports

Jonass izcīna uzvaru Bulgārijas posma pirmajā braucienā0

Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas svētdien guva uzvaru Bulgārijā notiekošā pasaules čempionāta 17.posma pirmajā braucienā.

Pirmajā braucienā aiz Jonasa bija viņa komandas biedrs un sīvākais konkurents Horhe Prado no Spānijas un dānis Tomass Kjērs Olsens.

Pirmā brauciena startā ātrākais bija Prado, kuram sekoja Jonass un amerikānis Tomass Kovingtons. Latvietis ar komandas biedru turpinājumā gan aizvadīja diezgan sīvu spēkošanos, bet pirmā brauciena vidū Jonasam spāni izdevās apsteigt un izvirzīties vadībā. Latvijas motokrosists turpinājumā pakāpeniski savu pārsvaru pār tuvāko sekotāju palielināja un izcīnīja diezgan drošu uzvaru pirmajā braucienā.

Pirms tam sestdien Jonass kvalifikācijā izcīnīja trešo vietu.

Pirms 17.posma otrā brauciena MX2 klasē kopvērtējuma vadībā ar 714 punktiem atrodas Prado, kamēr Jonasam ir 689 punkti. Savukārt trešais ar 539 punktiem ir Olsens.

Šosezon aizvadītajos 16 posmos Jonass izcīnījis piecas uzvaras.

Saistītie raksti

Svētdien turpat Bulgārijā 12.vietu Eiropas čempionāta 250 kubikcentimetru klasē (EMX250) desmitajā posmā izcīnīja latvietis Kārlis Sabulis.

Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot jaunu ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.

Pirms tam pasaules čempionātos motokrosā latvieši titulus bija izcīnījuši vien blakusvāģu sacensībās, kur savulaik dominēja Kristers Serģis un Artis Rasmanis, kuriem izdevās piecas reizes kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat blakusvāģu sacensībās trīskārtējs planētas čempions ir kantētājs Kaspars Stupelis, bet reizi pie zelta tika arī Kaspars Liepiņš.

LA.lv