Foto – Juris Kalniņš

Jonass Nīderlandē ierindojas 14. vietā 0

Talantīgais Latvijas motobraucējs Pauls Jonass svētdien izcīnīja 14.vietu Nīderlandē notiekošā pasaules čempionāta motokrosā MX2 klasē sezonas piektajā posma, bet vēl viens latvietis Roberts Justs ierindojās 15.pozīcijā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Sacensību pirmajā braucienā Jonass, kurš šosezon pārstāv KTM rūpnīcas komandu “Red Bull KTM Factory Racing”, jau otrajā aplī piedzīvoja kritienu un nefinišēja. Savukārt “HSF Logistics” pārstāvošais Justs no 15.vietas pēc pirmā apļa, finišu sasniedza kā 18. Tikmēr uzvaru pirmajā braucienā izcīnīja Džefrijs Herlingss no Nīderlandes, kurš savu līderpozīciju neatdeva sākot jau no pirmā apļa.

Otrajā braucienā Jonass pirmos divos apļus noslēdza kā otrais, bet trešajā jau izvirzījās līderpozīcijā. Tikmēr Justs iesāka kā devītais, bet, uzsākot trešo apli, pāris pozīcijas zaudēja. Kā otrā brauciena līderis Jonass pavadīja vien četrus apļus, septītajā aplī atkrizdams uz otro pozīciju. Pēc 11.apļa Jonass jau ceturtajā pozīcijā, bet vēl pēc apļa latvietis noslīdēja uz sesto vietu. Pēdējos trīs no 17 otrā brauciena apļiem Jonass pavadīja un noslēdza septītajā vietā, bet Justs ierindojās 12.pozīcijā. Arī otrajā braucienā triumfēja Herlingss, kurš pirmo apli noslēdza astotajā vietā, bet septītajā aplī pārņēma līderpozīciju no Jonasa un nosargāja to līdz pat finišam.

Posmā uzvaru izcīnīja Herlingss, kurš nopelnīja maksimālos 50 punktus, bet otrajā vietā ar 40 punktiem ierindojās francūzis Žordi Tiksērs. Savukārt trešajā pozīcijā ierindojās krievu motobraucējs Aleksandrs Tonkovs.

Jonasam ar 15 punktiem 14.vieta, bet Justam divi punkti mazāk un 15.pozīcija.

Kvalifikācijā Jonass 12 apļu summā no uzvarētāja komandas biedra Herlingsa, kurš tiek uzskatīts par sezonas galveno favorītu, atpalika par 33 sekundēm.

Tikmēr Justs kvalifikācijā ieņēma 14.vietu, Herlingsam zaudējot minūti un 42 sekundes.

Šo sezonu Jonass iesāka lieliski, jo sezonas pirmajā posmā Katarā viņš bija sestais, bet pēc tam nākamajās sacensībās Taizemē un Argentīnā guva otrās vietas. Savukārt pirms nedēļas Itālijā Jonass ierindojās 11.vietā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc četriem posmiem līderis ar 222 punktiem ir Herlingss, kuram ar 185 punktiem seko francūzis Dilans Fernandiss. Savukārt Jonass ar 148 punktiem saglabājis trešo pozīciju.

Tikmēr Justs ar 57 punktiem kopvērtējumā atrodams 16.pozīcijā.

Šajā etapā prestižākajā MXGP klasē Latvija atkal nav pārstāvēta, bet uzvaru šīs klases posmā svētdien izcīnīja Polēns Gotjē no Francijas, kurš bija ātrākais abos braucienos. Tikmēr vācietis Maksimiliāns Nagls abos braucienos bija otrais. Savukārt kā trešie labākie šajā posmā bija Klemāns Desaijs no Beļģijas un krievu motobraucējs Jevgēņijs Bobriševs, kuri abos braucienos izcīnīja trešo un ceturto vietu.

Čempionāta kopvērtējumā pašlaik līderis ar 214 punktiem ir Nagls, kuram piecus punktus zaudē Desaijs. Savukārt titulētais itālis Antonio Kairoli, kurš piedzīvoja neveiksmi pirmajā braucienā, ar 184 punktiem saglabājis trešo pozīciju.

Iepriekšējās sezonas noslēguma kopvērtējumā savā karjerā augstāko 13.vietu guva Matīss Karro, kurš starpsezonā vienojās par atgriešanos “MVR-D Honda” komandā, kas nenodrošinātu latvieša dalību pasaules čempionātā. Turklāt februārī Karro savainoja ceļgala krusteniskās saites un trasē varēs atgriezties vien tuvākajā laikā.

Tikmēr septiņos pasaules čempionāta posmos MXGP klasē plānojis trasē dosies Dāvis Ivanovs (“MX Moduls”).

Pasaules čempionātā šosezon plānoti 18 etapi, turklāt 12.jūlijā sportistiem arī plānotas sacensības Ķeguma trasē Latvijā.