×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2015
Drukāt

Jonass 25 minūtes līdera godā un otrais pasaules čempionātā Ķegumā

mxgp.commxgp.com

Latvietis pasaules čempionāta MX2 klases līderis – šos skaistos mirkļus Ķeguma trasē Latvijas līdzjutējiem pirmo reizi sagādāja 18 gadus jaunais Pauls Jonass. Abos braucienos un posmā otrā vieta aiz brita Maksa Enstija.
Sacensības savās mājās allaž ir liela atbildība, turklāt Jonasam papildus spriedzi radīja pirms nedēļas Zviedrijā piedzīvotais smagais kritiens un toreiz gūtais nelielais smadzeņu satricinājums. “KTM Red Bull” un Jonasa treneris, desmitkārtējais pasaules čempions Stefans Everts iepriekšējā nedēļā ļoti daudz uzmanību pievērsis tieši Paula psiholoģiskai sagatavošanai. Vēlreiz un vēlreiz atgādinot – pirmkārt jādomā par stabilitāti, par punktiem katrā braucienā, par savu tempu un lieka riska izslēgšanu.
Sestdienas kvalifikācijā, rokas savaiinojuma dēļ nepiedaloties čempionāta līderim Džefrijam Herlingam, tika iezīmēti spēku samēri. Anglis Makss Enstijs ar mīksto un bedraino trasi bija uz “tu”, tālāk kopvērtējuma vicelīderis slovēnis Tims Gajsers un Pauls Jonass. “Labi sanāca starts, vieta bija laba, bet bija arī rezerve. Pašlaik fiziski nejūtos tik labi kā sezonas sākumā, jo slimības dēļ un pēc kritiena Zviedrijā nav kārtīgi iznācis trenēties,” pēc kvalifikācijas braucienā izcīnītās trešās vietas atzina Pauls Jonass. Braucis ar rezervīti, arī lampu drudzis neesot bijis. Šajā ziņā neaizmirstama skola izieta pagājušajā rudenī Nāciju motokrosa laikā. Robertam Justam 11. vieta. “Jātiek vaļā no mājas posmam raksturīgā saspringuma, kas mazliet traucē braukt brīvi,” gatavojoties svētdienas startiem, atzina Roberts.
Pirmā brauciena sākumā Jonass no starta līkuma tika laukā kā pirmais un ātri vien aizmuka septiņu sekunžu attālumā. Aiz muguras konkurentus neapzināti pieturēja komandas biedrs Davī Potjess. 25 minūtes Ķeguma trases pakalnos līdzjutēji gavilēja Jonasam kā līderim. Taču ticis garām Potjesam, kā negaisa mākonis tuvojās Enstijs. Šoreiz no apdzīšanas izmukt neizdevās, toties Jonass jāpaslavē par psiholoģisko noturību – turpinot braukt savā tempā un netrakojot cīņā par līderpozīciju, finišā bija stabila otrā vieta. Trešo reizi šoseson un pirmo reizi Eiropas posmos.
Pirms otrā brauciena uzspīdēja saulīte, trase kļuva ātrāka (par apmēram četrām sekundēm aplī), taču pirmās divas pozīcijas tas nemainīja. Enstijs uzvarēja startu un pārliecinoši aizbrauca pretī Latvijas “Grand Prix”. Jonass mazliet pastīvējās ar savu jaunāko komanda biedru Potjesu, taču tālāk pēc ranga – stabila otrā vieta braucienā un otrā posmā. Mazliet negaidīti trešais braucienā un trešais posmā soms Hari Kullas.
Laba sacīkste padevās arī Robertam Justam – pirmajā braucienā izdevās noturēties labāko desmitā (devītais), otrajā 16. vieta. Misters stabilitāte savā elementā – Justs pie punktiem ticis visos sezonas braucienos.
MXGP klasē pirmo braucienu uzvarēja holandietis Glens Koldenhofs, otrais Kevins Strijboss no Beļģijas, trešais francūzis Gautjē Pulins. Otrajā braucienā savu pārākumu apliecināja pirmā brauciena neveiksminieks (pēc kritiena startā no pēdējās vietas uz astoto!), pasaules čempionāta līderis francūzis Romāns Fevrē. Holandietim Koldenhofam Ķeguma smiltīs otrā vieta braucienā un uzvara Latvijas “Grand Prix” kopvērtējumā. Vienīgais Latvijas pārstāvis šajā motociklu klasē Dāvis Ivanovs 23 braucēju konkurencē braucienos 19. un 20. vietā.
Eiropas čempionāta posmā 250 kub.cm klasē pie ieskaites punktiem par 16. vietu pirmajā braucienā tika Kārlis Sabulis, par 18. vietu otrajā braucienā Dāvis Līvs, Tomass Šileika bez punktiem abas reizes.
Eiropas čempionātā 65 un 85 kub.cm klasēs zelta medaļas tika holandiešiem – attiecīgi Skotam Smulderam un Ravio Dankeram; no latviešiem ar 14. vietu veiksmīgākais bija Edgars Bidzāns 65 kub.cm klasē.

MOTOKROSS
PASAULES ČEMPIONĀTA LATVIJAS “GRAND PRIX”
MX2 klase. 1. Makss Enstijs (Lielbritānija, vietas braucienos – 1., 1.), 2. Pauls Jonass (Latvija, 2., 2.), 3. Hari Kullas ( Somija, 5., 3.), 13. Roberts Justs (Latvija, 9., 16.).
Kopvērtējums. 1. Džefrijs Herlings (Nīderlande) 423, 2. Tims Gajsers (Slovēnija) 377, 3. Valentīns Žilo (Šveice) 352, 4. Jonass 351, 5. Žeremī Sīvers (Šveice) 345, 15. Justs 162.
MXGP klase. 1. Glens Koldenhofs (Nīderlande, 1., 2.), 2. Gautjē Pulins (Francija, 3., 3.), 3. Romāns Fevrē (Francija, 8., 1.), 21. Dāvis Ivanovs (Latvija, 19., 20.).
Kopvērtējums: 1. Fevrē 457, 2. Antonio Kairoli (Itālija) 416, 3. Pulins 391, 35. Ivanovs 11.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+