Sports
Motoru sports

Jonass. Pasaules čempions ar valsts prēmiju 16

Foto – Juris Kalniņš

Motokrosa braucējam Paulam Jonasam par izcīnīto pasaules čempiona titulu MX2 klasē pienākas naudas balva līdz 14 229 eiro, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM)

IZM skaidroja – saskaņā ar noteikumiem par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru, sportistiem neolimpiskajos individuālajos sporta veidos par pasaules čempionātos pieaugušajiem iegūto pirmo vietu paredzēts piešķirt līdz 14 229 eiro.

Jonasa treneris un apkalpojošiem sporta darbiniekiem var piešķirt naudas balvas līdz 50% apmērā no sportistam paredzētās prēmijas, proti, 7114 eiro.

Atbilstoši noteiktajai procedūrai sporta federācijai Izglītības un zinātnes ministrijā jāiesniedz pieteikumi par naudas balvu piešķiršanu par sportistu sasniegumiem. Šā gada novembrī šie pieteikumi kopā ar citu federāciju pieteikumiem tiks virzīti izvērtēšanai Latvijas Nacionālajā sporta padomē, un padomes priekšlikumi par naudas balvu piešķiršanu tiks iesniegti izskatīšanai Ministru kabinetā. Precīzus naudas balvu apmērus pēc padomes ieteikuma noteiks Ministru kabinets.

Patlaban notiek darbs pie jaunu Ministru kabineta noteikumu projekta izstrādes, un plānots, ka tie spēkā stāsies nākamajā gadā.

Kā ziņots, lai kļūtu par pasaules čempionu Jonasam sezonas pēdējā posma pirmajā braucienā vajadzēja finišēt vismaz 12.vietā, bet latvietis izcīnīja sesto pozīciju, kopvērtējumā kļūstot konkurentiem neaizsniedzams.

Jonass šosezon triumfējis sešos posmos un bijis labākais 14 braucienos. Līdz šai sezonai latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.

LA.lv