Foto – Juris Kalniņš

Jonass perfekti turpina arī Ķegumā 0

Pauls Jonass vakar Ķegumā izcīnīja ceturto uzvaru pēc kārtas Eiropas motokrosa čempionātā klasē EMX125, vēl vairāk palielinot savu pārsvaru kopvērtējumā.

Notriektā tautumeita 6

Savu skatītāju priekšā viņš aizvadīja ļoti pārliecinošu sacīksti, divas dienas pēc kārtas atstājot aizmugurē visus konkurentus. Kvalifikācijas braucienā Paula pārsvars bija 18 sekundes, vakar finālbraucienā – vienpadsmit. Tikai pirmajā aplī Jonass aizķērās aiz francūža Nikolā Derkūra, bet finālbrauciena atlikušajā daļā bija līderis. “Startu it kā izcēlu, bet tad kļūdījos tam sekojošās “pumpās”. Taču beigās viss izdevās, kā plānots,” Pauls Jonass ir gandarīts par uzvaru mājas trasē. Otro vietu izcīnīja holandietis Frederiks van der Vlists, trešo – Derkūrs, ceturto – Jonasa tuvākais sekotājs Kelvins Vlānderens. Latvijas motobraucēji Tomass Šileika un Kristers Drevinskis finišēja otrajā desmitā – attiecīgi 12. un 16. vietā. Pēc četriem no šosezon ieplānotajiem deviņiem braucieniem Jonasam ir 100 punkti no iespējamajiem 100, Vlānderenam – 72, van der Vlistam un Derkūram – pa 70 punktiem.

Eiropas čempionātā EMX250 klasē uz vietu desmitniekā tēmēja Kārlis Sabulis, taču pēc kritiena startā kaut ko labot vairs nebija iespēju – tikai 23. vieta. Uzvarēja Žeremī Sīvers no Šveices.

Pasaules čempionāta posmā MX1 klasē pirmajā braucienā pie punktiem tika divi Latvijas motosportisti – Matīss Karro izcīnīja 16. vietu, Dāvis Ivanovs – 19. Startēja arī Augusts Justs (21. v.), Ivo Šteinbergs (24. v.) un Dāvis Līvs (27. v.). Uzvarēja Kens de Dijkers no Beļģijas. Otrais brauciens notika pievakarē. MX2 klasē pirmajā braucienā ceturto reizi šosezon pie punktiem tika Roberts Justs, finišu sasniedzot 19. vietā, otrajā – 21. Ar milzīgo 40 un 50 sekunžu pārsvaru pārāks bija sezonas līderis holandietis Džefrijs Herlings.