foto – MXGP.COM

Jonass pirmā brauciena pēdējā aplī piekāpjas Sīveram 0

Pasaules čempionāta septītajā posmā motokrosā MX2 klasē Ķeguma “Zelta zirga” trasē Paula Jonass pirmajā braucienā izcīnīja trešo vietu.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus

Sava mājas trase un it kā pazīstamas smiltis, līderpozīcijas pasaules čempionātā un uzvarēts pēdējais smilšu posms Valkensvārdā latviešu motokrosa talantu Paulu Jonasu iecēla favorītu kārtā. Tomēr Ķeguma smiltis labi patika arī vairākiem konkurentiem.

Spēku samēri iezīmējās jau sestdienas kvalifikācijā, kurā uzvaru izcīnīja dānis Tomass Šērs Olsens. Tā nebija nejaušība, jo tieši viņš uzņēmās pirmā finālbrauciena vadību un pirmo reizi savā karjerā iekļuva ne tikai pasaules čempionāta labāko trijniekā, bet uzvarēja braucienā!

Pauls Jonass kvalifikācijā izcīnīja trešo vietu (aiz Olsena un brita Tomasa Kovingtona), trešo izcīnīja arī pirmajā braucienā. Līdzjutēji tika apbalvoti ar fantastisku cīņu visa brauciena garumā. Sākotnēji Jonass bija ārpus labāko trijnieka, taču ātri tika līdz tam un sāka cīņu ar savu “KTM Red Bull” komandas biedru spāni Horhe Garsiju. Konkurenta apdzīšanai bija vajadzīgas teju 20 minūtes.

Kad tas bija paveikts un līdzjutēji sāka cerēt uz Olsena noķeršanu, situācija pavērsās pavisam citādi – no muguras krāgā iemetās pasaules čempionāta vicelīderis šveicietis Žeremī Sīvers. Cīņa pus sekundes ietvaros, izvēloties dažādas trases trajektorijas un ik pa laikam braucot teju blakus, aizritēja līdz pat brauciena pēdējiem metriem. Līdzjutēji pūta taures, svilpa un kliedza, tomēr pēdējā pusaplī pār Ķeguma trases pakalniem atskaņēja skaļa nopūta. Šveicietis izmantoja nelielu Paula saminstināšanos un aizspurdza garām. Par šādu iznākumu Pauls diez vai bija priecīgs, novilka zābakus un paslēpās aiz komandas autobusa sienām.
Tomēr čempionāta kopvērtējuma punktus skaitīs rudenī un arī šajā braucienā iegūtie 20 ir lielā vērtē. Vicelīderim Sīveram tika pa diviem vairāk, kopvērtējumā starpībai sarūkot līdz 15 punktiem.

Ķegumā startēja arī Tomass Šileika, kurš šo sezonu lielākoties aizvada Vācijā. Starp finālistiem bija, taču pirmajā braucienā Šileika pakrita un izstājās.

MXGP klases pirmajā braucienā pirmo uzvaru šajā klasē izcīnīja “KTM Red Bull” komandu pārstāvošais holandietis Džefrijs Herlings. Pasaules čempionāta līderis slovēnis Tims Gajsers brauciena sākumā krita un izcīnīja 15. vietu, tomēr saglabāja vadību kopvērtējumā. Latvijas sportisti MXGP klasē nestartēja.

Eiropas čempionāta trešais posms 250 kub.cm klasē savās mājās neizdevās Kārlim Sabulim, kurš punktus izcīnīja tikai pirmajā braucienā – 9. un 31. vieta. Kopvērtējumā Sabulis ar 66 punktiem atkāpies uz septīto vietu. Kristers Drevinskis abus braucienus pabeidza 23. vietā.
Eiropas čempionāta posmā 125 kub.cm klasē latvieši palika bez ieskaites punktiem – Rainers Žuks 24. un 30. vietā, Niks Niklāvs Sūna un 37 un 29.