Sports
Motoru sports

Jonass pirmo reizi šosezon neuzvar posmā un pat nekāpj uz pjedestāla0

foto: mxgp.com

Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no “Red Bull KTM Factory Racing” komandas svētdien Itālijā ierindojās piektajā vietā planētas meistarsacīkšu ceturtajā posmā.

Pirmajā braucienā latvietis bija ceturtais, bet otrajā – vien devītais. Jonass pirms Itālijas posma bija uzvarējis visos pirmo trīs posmu sešos braucienos, bet nu šī panākumu sērija ir pārtrūkusi.

Pirmā brauciena startā ātrākais bija Jonasa komandas biedrs Horhe Prado no Spānijas, kurš turklāt sacensību turpinājumā strauji audzēja pārsvaru un pēcāk arī izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Tikmēr latvietis sākumā bija vien sestajā pozīcijā, tomēr ātri vien tika garām itālim Mišelam Červelinam un amerikānim Tomasam Kovingtonam.

Lielāko daļu no pirmā brauciena Jonass aizvadīja cīņu ar trešajā vietā esošo vācieti Henriju Jakobi, ko viņam gan apsteigt neizdevās, turklāt Vācijas braucējs noslēgumā apdzina otrajā pozīcijā braucošo dāni Tomasu Kjēru Olsenu.

Līdz ar to pirmajā braucienā uzvarēja Prado, kurš par 16 sekundēm apsteidza Jakobi, bet tālāk sekoja Olsens un Jonass, latvietim noslēgumā vēl pacīnoties ar Kovingtonu.

Otrais brauciens Jonasam nebija veiksmīgāks, bet atkal jau no paša sākuma līdera lomu uzņēmās Prado. Latvietis tikmēr noslēdza pirmo sešinieku, bet brauciena izskaņā Jonass sadūrās ar piektajā vietā esošo Jakobi, kurš vienā no līkumiem pēkšņi apstājās. Kritiens gan nebija diez ko nopietns, tomēr pēc brīža Latvijas motobraucējs bija atkritis jau uz devīto vietu.

Tikmēr par otrā brauciena uzvarētāju, noslēdzošajos apļos aizvadot spraigu cīņu, kļuva Kovingtons, kurš pēdējā aplī apsteidza Prado, bet trešais bija krievs Vsevolods Briļakovs, sasniedzot savu sezonas labāko rezultātu. Savukārt Jonass otrajā braucienā ieņēma devīto vietu.

Saistītie raksti

Par šī posma uzvarētāju gan tika kronēts Prado, kurš noslēgumā ieguva 47 punktus, bet otrais ar 41 punktu bija Kovingtons. Trešo vietu šajā posmā ar 33 punktiem izcīnīja Jakobi.

Savukārt Jonass šajā posmā ieguva 30 punktus, konkurentiem samazinot viņa pārsvaru kopvērtējumā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sestdien Jonasam bija neveiksmīga kvalifikācija, kurā viņš ierindojās tikai 15.vietā.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc četriem posmiem līderis ar 180 punktiem ir Jonass, bet otrajā vietā ar 152 punktiem seko Prado, kamēr trešais ar 145 punktiem ir Olsens, kurš svētdienas posmā bija vien astotais.

LA.lv